گیر کردن آچار فرانسه در جمجمه کارگر سپرسازی

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس تهران گفت: تیم امداد هوایی به کمک کارگری رفت که آچار فرانسه در جمجمه اش گیر کرده است.<br />


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری ...


شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است

دبیر شورای نگهبان در نشست هفتگی این نهاد گفت: شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است.


خباز: اجازه ندادیم کنسرتی لغو شود /اگر آب خوشگوار به جوانان ندهیم با آب گودال خود را سیراب می‌کنند

سیاست | سه شنبه ۰۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۱۷ | نسخه چاپي

ایلنا نوشت:استاندار سمنان در دولت روحانی تاکید می‌کند که مدیران دولتی جرات دفاع از دولت را داشته باشند.

محمدرضا خباز با بیان اینکه اگر بخواهیم عملکرد دولت را در سه سال گذشته منصفانه ارزیابی کنیم باید ببینیم در چه شرایطی کشور را تحویل گرفت و الان در چه شرایطی است، گفت: به یاد بیاوریم فرمایش امیرالمومنین(ع) که فرمود خداوند رحمت کند کسی‌که می‌داند از کجا آمده است. الان کجاست و قرار است در آینده به کجا برود.

مهمترین اظهارات خباز در این گفت‌وگو را بخوانید:

* اگر کشور را به یک پروژه عمرانی تشبیه کنیم باید بگوییم این پروژه در روزی که تحویل پیمانکار جدید شده، در چه شرایطی بوده و در این سه سال چه اتفاقاتی افتاده است. دولت در شرایطی تحویل داده شد که از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نبود و رکود تورمی بر اقتصاد ایران سایه افکنده بود. رکود و تورم قابل‌حل است اما بیرون آمدن از وضعیت رکود تورمی واقعا سخت است. برای رکود نسخه می‌نویسند تورم افزایش پیدا می‌کند و برای تورم نسخه‌ای بنویسند، به رکود منجر خواهد شد. اما در این دولت دیدیم که رکود چهل درصدی یک رقمی شد.

* رشد اقتصادی ما منفی شش درصد بود در حالی که باید هشت درصد باشد. دولت به حول و قوه الهی در سال ۹۲ و بعد از شش ماه توانست تورم را کاهش دهد و رکورد را هم کم کرد و این دستاورد بزرگی است.

* {با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه بهداشت و درمان}: در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آقای روحانی وعده داده بود که وضعیت پرداخت هزینه در بیمارستان مناسب نیست که هفتاد درصد هزینه با بیمار و سی درصد با دولت است و این وضعیت باید برعکس به‌نفع بیمار شود. خوشبختانه امروز در وضعیتی هستیم که اگر به بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور مراجعه کنید، می‌بینید که افراد شهری شش درصد و افراد روستایی‌ سه درصد از هزینه درمان خود را می‌پردازند و این حرکت فوق‌العاده دولت در زمینه بهداشت و درمان بوده است و در کنار آن ده میلیون نفر را به‌طور رایگان بیمه کرد آن‌هم در شرایطی‌که درآمد کشور کاهش پیدا کرده و نفت ایران را در سال‌های ابتدایی فعالیت دولت نمی‌خریدند.

* ثبات بازار بزگترین دستاورد اقتصادی بود. در دولت سابق وقتی وارد صرافی می‌شدید و می‌خواستید ارز بگیرید، در لحظه قیمت تغییر می‌کرد و از لحظه‌ای که قیمت را می‌پرسیدید تا کارت را بکشید، بازار ثبات نداشت.

* اگر تحریم ادامه داشت، امروز تورم بیش از صد درصد بود و اگر برجام نبود امروز شاهد جنگ تحمیلی خانمان‌برانداز بودیم چنانچه از شصت سال پیش کشورهایی که مشمول فصل هفتم منشور شورای امنیت قرار گرفته‌اند جنگ در آنها اجتناب‌ناپذیر بوده ولی ما توانستیم شرایط جنگ را با برجام از کشور دور کنیم و کشور ما دیگر در جهان به‌عنوان متهم شناخته نمی‌شود و با تلاش شبانه‌روزی تبدیل به کشوری مطالبه‌گر شده است که از آمریکا درباره عمل به تعهدها سوال می‌کند.

* اقتصاد مقاومتی می‌تواند نسخه شفابخشی برای کشور باشد.

* در این مدت هیچ کنسرت و برنامه با مجوزی در استان سمنان لغو نشده است و علت این بوده که به کنسرت‌ها با شرایط موجود مجوز داده شده است.

* در استان سمنان با یک مجموعه جوان که دنبال نشاط هستند مواجهیم و گروهی متدین که حساسیت‌هایی نسبت به بعضی رفتارها دارند، اما معتقدیم نیازهایی را که جوانان دارند می‌توان در چارچوب شرع مقدس اسلام سامان‌دهی کرد و خوشبختانه با تدبیر مدیران استانی تا به حال هیچ کنسرتی به تعطیلی کشیده نشده است.

* {با اعلام خبر برگزاری دو جلسه بین استانداران}: در این مدت دو جلسه مهم برگزار شد. روز شنبه به دعوت وزیر کشور و معاون اول رییس‌جمهور بیشتر به مسائل اقتصادی پرداخته شد که با توجه به اینکه استانداران فرماندهان اقتصاد مقاومتی هستند، به پنج گروه واگذاری پروژه‌های ناتمام بود تا ۸۱ پروژه نیمه‌تمام را تعیین‌تکلیف کند و بنده به‌عنوان دبیر این گروه چالش‌ها و پیشنهادهای لازم را ارائه کردم.

* چهارشنبه نیز جلسه استاندارها با هیات وزیران در سعدآبادبود که ۵ نفر از استانداران از ۵ گروه گزارشی به رییس‌جمهور ارائه دادند و بنده به‌عنوان دبیر فرهنگی و اجتماعی گزارشی دادم و چالش‌های موجود بیان و راهکارهایی ارائه شد. یکی از راهکارها این بود که باید نشاط اجتماعی را در کشور بیشتر کنیم و اگر بخواهیم مردم از ماهواره گریزان باشند، باید فضای بانشاط و سالم اجتماعی در اختیار جوانان قرار دهیم و این هم مانند نیازهای طبیعی دیگر برطرف شود.

* اگر آب خوشگوار به جوان ندهیم و تشنگی او برطرف نشود، از آب گودال کوچه خود را سیراب می‌کند؛ میکروب‌ها را وارد بدن او می‌شود. نشاط اجتماعی که خودمان طراحی کنیم آب زلال است و ماهواره‌ها آب گودال داخل کوچه هستند. اگر بخواهیم جوانان از ماهواره دور شوند باید سعی کنیم خوراک فرهنگی متناسب با نیاز آنان تولید کنیم.

* مظلوم‌ترین دولت بعد از انقلاب دولت تدبیر و امید است که هم بیگانگان و هم مخالفان دولتی روز به‌روز به این دولت حمله می‌کنند و این حملات کاملا جنبه تخریب به خود گرفته است.

* مدعی‌العموم همانطور که اگر یکی از هجمه‌ها خدای نکرده به رییس قوه‌قضاییه شود با آن برخورد می‌کند، این نگاه را به رییس قوه مجریه و مقننه داشته باشد. نباید اجازه دهیم افراد هتاک سرمایه‌های ما را از بین ببرند.

* حامیان دولت نیز نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند و جلوی بی‌حرمتی‌ها را بگیرند. دولت هم گروهی را تعیین کنند که مقابل کسانی‌که تخریب می‌کنند، از دولت دفاع کنند. دفاع نکردن باعث می‌شود هتاکان گستاخ‌تر شوند و دفاع نکردن از دولت ظلم به شهدا و مقام معظم رهبری است.

* طرفداران و اعضای دولت باید دفاع کند. نباید سکوت کند و باید هزینه این دفاع را بپردازند و البته این هزینه را باید همه بیایند و پرداخت کنند و از دستاوردهای نظام دفاع کنند. سکوت باعث می‌شود آنها یک گام جلوتر بیایند. به من هم تهمت می‌زنند، وقتی از روحانی دفاع می‌کنم؛ چون معتقدم طرفداران دولت همه باید دفاع کند و دوستداران دولت هم باید هزینه بپردازند. اگر همه به صحنه بیاییم مخالفان عرصه را ترک می‌کنند. همه باید دولت برآمده از مردم را حمایت کنیم.

29215

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟