با "این ترفند "

چگونه تلگرام خود را حذف کنیم؟

اگر شما هم زمان زیادی در تلگرام می گذرانید و از این شبکه اجتماعی خسته شده اید، می توانید با دنبال کردن ترفند زیر به سادگی حساب کاربری خود را ...


مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


آموزش مراحل/

چگونه پیامک های پاک شده را برگردانیم؟

این اتفاق ممکن است برای هر کاربر تلفن همراه بیافتد. در این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی را برای بازیابی پیامک های حذف شده به شما ارائه ‌دهیم. ...


عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


پیام وزیر ارشاد برای افتخار آفرینی اصغر فرهادی در اسکار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی دریافت جایزه اسکار فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی پیامی خطاب به وی صادر کرد.


تولید پراید و پژو متوقف نمی شود/واکنش آرام نعمت زاده به ترکان

تولید پراید و پژو متوقف نمی شود/واکنش آرام نعمت زاده به ترکان

اقتصاد | دوشنبه ۰۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۳۶ | نسخه چاپي

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی سه سال اخیر ۳.۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی از سوی شورای عالی سرمایه‌گذاری به تصویب رسیده که ۱.۵ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ ماه اخیر بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران که دقایقی پیش آغاز شد گفت: طی سه سال گذشته شورای عالی سرمایه‌گذاری خارجی جذب ۳.۶ میلیارددلار سرمایه خارجی را در بخش صنعت و معدن مصوب کرده که ۱.۵ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ ماه گذشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر ارتباطات بانکی کم‌کم در حال قوی شدن است و بانک‌های خارجی به بانک‌های ایرانی سرویس می‌دهند ضمن اینکه در بخش صنعت هیچمحدودیتی برای تبادل تجاری و همکاری‌های اقتصادی با کشورها وجود ندارد و جز محدودیتی با آمریکا، محدودیت دیگری نداریم.

به گفته نعمت‌زاده، نه تنها اختلافات میان صنایع و بانک‌های ایران با سایر کشورهای دنیا در حال حل شدن است، بلکه سرمایه‌گذاری‌های جدیدی که در گذشته وجود نداشته‌اند نیز در حال فعالشدن است.

وزیر صنعت افزود: تا صبح امروز بر اساس آمار بانکی سه هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط به بانکها معرفی شده اند و امیدواریم تا پایان سال به تامین مالی ٧٥٠٠ واحد کوچک و متوسط دست یابیم.

وی اظهار داشت: امسال بیش از ٤ هزار طرح صنعتی نیمه تمام تکمیل خواهد شد؛ ضمن اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز دوازده طرح را اعلام کرده که در مورد یک طرح اقتصاد دانشبنیان نیز وزارت صنعت مسئولیت دارد.

توقف تولید پژو و پراید

نعمت زاده در خصوص خروج پراید و پژو از خط تولید گفت: این یک سیاست بوده که ده سال قبل بنا نهاده شده ولی به دلیل تحریم محقق نشده است، اما اکنون ما مدت زمان تولید خودروهایجدید و طراحی پلت فرم نو را از ده سال به ٨ سال کاهش داده ایم.  

وی افزود: امیدواریم با روابط منطقی با دنیا و حمایت از تولید داخلی، این اهداف را محقق کنیم.

٤قرارداد جدید خارجی خودرو تا پایان سال امضا می شود

وی در ادامه با اشاره به امضای قرارداد ایران خودرو با یک شرکت فرانسوی گفت: قرارداد اولیه سایپا با یک شرکت فرانسوی دیگر به امضا رسیده و تا یکماه و نیم آینده نهایی می شود؛ ضمناینکه همزمان با آلمانی ها در حوزه خودروهای سبک و تجاری نیز در حال مذاکره هستیم.  

وی ادامه داد: با یک شرکت دیگر اروپایی نیز در حال مذاکره هستیم و همزمان با کره ای ها نیز مذاکره برای همکاری مشترک ادامه دارد.  

نعمت زاده خاطرنشان کرد: تا آخر امسال سه تا چهار قرارداد جدید در حوزه خودرو امضا خواهد شد.

آخرین وضعیت الحاق ایران به wto

این عضو کابینه یازدهم با تشریح آخرین وضعیت الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت گفت: امروز ١٦٠ کشور در سازمان جهانی تجارت حضور دارند که باید با تک تک آنها مذاکره کرد؛ البته ما باید تعرفه ها و موانع غیرتعرفه ای را برداریم و مدیریت کنیم تا ورود و خروج کالا آزاد باشد.  

وی افزود: اکنون وزیر جهاد می تواند بر روی واردات برخی کالاها ممنوعیت ایجاد کند؛ در حالیکه سازمان مذکور این مورد را نمی پذیرد. البته پیشنهادات ما آماده است و به زودی به دبیرخانه سازمان جهانی تجارت ارسال می شود.  

وی گفت: البته به لحاظ سیاسی مشکلی نیست اگرچه پنج تا شش کشور عربی مخالف الحاق ایران به این سازمان هستند؛ اما شصت کشور اروپایی و غیر اروپایی موافقت خود را اعلام کرده اند.

پاسخ به اظهارات ترکان

نعمت زاده در واکنش به سخنان دو روز قبل ترکان با بیان اینکه آقای ترکان را خبرنگاران عصبانی کرده اند و من گله و شکایتی از او ندارم، گفت: وی کار کارشناسی در مورد مناطق آزاد کرده است و من به عنوان شورای مناطق آزاد به اضافه شدن هفت منطقه جدید رای مثبت دادم.

به گفته وزیر صنعت؛ برای پیگیری احداث اولین مناطق آزاد، بنده به همراه دیگر همکاران تلاش زیادی کردم و خاطراتم هم نشان می دهد که حامی این مناطق هستم.

وی افزود: به عنوان یک شهروند مخالف احداث فروشگاهها در مناطق آزاد هستم اما این مناطق باید پایگاه تولید و صادرات باشند. واقعا هم معتقدم باید کمک کرد صنعت در مناطق آزاد پا بگیرد.

وی افزود: باید مدیرانی تولید محور و صادرات گرا  مناطق آزاد را هدایت کنند و به نظر هم می رسد که این مناطق باید دست از فروش صرف بردارند.

نعمت زاده در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران، گفت: امیدواریم که رشد خوبی بر معدن تا پایان سال حاکم باشد.

ادامه دارد...

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟