تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


سلفی با فجایع منشا روانشناختی دارد/ نیازمندان به «دیده شدن»!

یک جامعه‌شناس معتقد است نبود امکان‌های مناسب و کافی برای ارضا نیاز به دیده شدن موجب می‌شود برخی به دنبال ارضا این احساس حتی در بحران‌هایی مانند فروریختن ساختمان پلاسکو باشند.


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


آزادسازی موصل سرآغاز ثبات و وحدت ملی عراق خواهد بود

آزادسازی موصل سرآغاز ثبات و وحدت ملی عراق خواهد بود

سیاست | يكشنبه ۳۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۵۲ | نسخه چاپي

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آزادسازی موصل سرآغازی بر ثبات، آرامش، وحدت ملی و جغرافیایی در عراق خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق صبح یکشنبه با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون همکاری های فی مابین و راهکارهای مبارزه با تروریسم گفتگو کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به ضرورت ثبات سیاسی در عراق و لزوم ایفای نقش فعال از سوی رهبران گروه های مختلف عراقی بویژه رئیس پارلمان این کشور در این روند، اظهار داشت: با مجاهدت ارتش، نیروهای مردمی و حمایت همه جانبه گروه های مذهبی، سیاسی، و قومی مسیر دفع کامل تروریسم به عنوان مهمترین اولویت امنیتی عراق در حال پیشرفت و تکمیل است.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود، تصریح کرد: عملیات آزاد سازی موصل با حضور تمامی گروه های عراقی به ویژه نیروهای بومی در استان نینوا در سایه وحدت و مد نظر قرار دادن منافع ملی با موفقیت آغاز شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به موفقیت حکومت مردم سالار عراق در اثبات کارآمدی و لیاقت در موضوع مهار و دفع بحران داعش افزود: آزادسازی موصل سرآغازی بر ثبات، آرامش، وحدت ملی و جغرافیایی در عراق خواهد بود.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی گفت: این دستاوردها بُعدی از کارآمدی است که بسیاری از کشورهای مرتجع منطقه از آن بی بهره اند و اگر چنین بحرانی را تجربه می کردند، قطعا با مشکلات و پیامدهای بسیار گسترده و عمیق تری روبرو می شدند.
شمخانی افزود: عراق یکپارچه یک ظرف جغرافیایی است که در آن طوائف و اقوام مختلف حضور دارند و غلبه بر بحران داعش موجب افزایش همبستگی ملی و تقویت اتحاد ملی اعم از شیعه، سنی و کرد خواهد شد.
وی ادامه داد: واقعیت های میدانی نشان می دهد که داعش بر خلاف شعار و خاستگاه اجتماعی ادعایی خود، بیشترین ضربه اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی را به اهل سنت عراق وارد کرده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: وضعیت نبرد با داعش در طول دو سال اخیر نشان می دهد در هر مقطعی که ارتش و نیروهای مردمی عراق میدان دار بوده اند، میزان آسیب ها و تخریب ها در آزادسازی مناطق بسیار کمتر از مواقعی بوده که نیروهای ائتلاف ادعایی وارد عمل شده و موجب ویرانی شهرها و روستاها شده اند.
شمخانی حضور و مشارکت فعال اهل سنت معتدل در ساختار سیاسی و مدیریتی عراق را یک الزام غیرقابل اجتناب، عنوان کرد و افزود: التزام به دموکراسی و بهره مندی هر یک از گروه ها بر اساس استحقاق دموکراتیک، مسیر دستیابی به وحدت و ثبات خواهد بود.
رئیس مجلس عراق: رابطه با ایران در صدر اولویت های سیاست خارجی عراق است
سلیم الجبوری رییس مجلس عراق نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق در مبارزه علیه تروریسم، ایران را کشوری بسیار مهم و تاثیرگذار در منطقه خواند و اظهار داشت: مهمترین و فوری ترین خطری که همه منطقه را تهدید می کند، تروریسم است و ما باید با همدلی، اتحاد و با شکست دادن تروریست ها آرامش را به عراق و منطقه بازگردانیم.
رئیس مجلس عراق با ارائه گزارشی از آخرین تحولات امنیتی، دفاعی و ضرورت های تداوم همکاری های مشترک در روند مبارزه با تروریسم، تصریح کرد: رهبران و نهادهای دولتی در عراق رابطه قوی تر، مستمر و رو به جلو با جمهوری اسلامی ایران و توسعه همکاری در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه های اقتصادی و پارلمانی را در صدر اولویت های سیاست خارجی کشور می دانند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟