ماجرای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با زن نیمه برهنه + عکس

بازیکن خطاکار استقلال که با گرفتن عکس یادگاری کنار یک بانوی نیمه برهنه مرتکب خطای بزرگی شده به جای عذرخواهی بابت بی احتیاطی خود، مدعی شد طرف ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


نوبخت:به جایی رسیده بودیم که قرار بود نفت را با غذا مبادله کنیم

سیاست | يكشنبه ۳۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۱ | نسخه چاپي

سخنگوی دولت گفت: دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف با استفاده از خلأ قانونی از مصوبات خاصی استفاده می کردند بنابراین متأسفانه قانون ما ایراد دارد.

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در خصوص ارزیابی فعالیت های دولت افزود: اگر مروری به وضعیت کشور در شهریور 92 داشته باشیم متوجه می شویم که تحریم ها از مواردی بود که کشور را در وضعیت نامناسبی قرار داده بود.

وی تأکید کرد: تحریم ها از سال 90 به بعد در سطح گسترده تری آغاز شد و به غیر از صادرات نفت نقل و انتقالات مالی را هم دربر گرفت.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*{ با اشاره به تجربه تحریم در سال های قبل از 92 } در سال 92 به جایی رسیدیم که نفت در برابر غذا قرار بود مبادله شود و لایحه ای هم برای این کار آماده شده بود.تورم در سال 92 بیش از 40 درصد بود و رشد اقتصادی ایران به منفی 6،8 درصد رسیده بود.

* تورم شدید و رکود عمیق درآمدها را محدود کرده بود به نحوی که این شاخص از 119 میلیارد دلار به 50 تا 60 میلیارد دلار تقلیل یافته بود.

* از شهریور 92 سفرها شروع و تلاش شد که اجازه ندهیم تحریم ها بیشتر شود و امکان صادرات را داشته باشیم.

* صادرات نفت از یک میلیون بشکه در چهار ماهه نخست امسال به دو میلیون و 568 هزار بشکه رسیده است که شاخص خوبی برای افزایش تولید است. الان در شرایطی صحبت می کنیم که رشد اقتصادی منفی 6،8 درصدی را به رشد 3،6 درصدی رسانده ایم.

*{ در پاسخ سؤالی مبنی بر هماهنگ نبودن تیم اقتصادی دولت } کسانی که این ادعا را دارند باید بگویند چه مستنداتی برای حرفهایشان می آورند در حالی که در جلسات دولت همه موظف به جمع بندی مطالب اقتصادی هستند.

*در پاییز سال قبل قرار بود از دو مسیر تسهیلات بانکی برای صنعت به تولید بیشتر در خودرو برسیم و توانستیم 130 هزار دستگاه خودرو را وارد بازار کنیم که از این راه 4000 میلیارد تومان پول دادیم و 7500 میلیارد تومان دولت از بودجه عمرانی در طرح ها استفاده کرد.

*{با اشاره به رشد اقتصادی یک درصد در سه ماه اول سال و رسیدن این رقم به حدود دو درصد} برای اینکه آثار این رشد دیده شود و اقتصاد رونق داشته باشد باید سرمایه گذاری شود که یکی از این مسیرها تسهیلات بانکی و مسیر دیگر منابع عمومی دولت است.

* باید فرصت شغلی ایجاد کنیم و در این جهت باید به تکمیل واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در آنها اقدام می شد که در این زمینه 7500 واحد با اختصاص 16000 میلیارد تومان فعال شد.

* در همه استان ها 1996 واحد تولیدی موفق شدند بالغ بر 1945 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.

*مردم می توانند همین امسال آثار اقدامات دولت را ببینند و جمع بندی اقدامات دولت یازدهم باید همین امسال مشخص شود.

* برنامه ها برای آینده تهیه شده و ارائه خواهد شد و برای اینکه بتوانیم فعالیت های خود را جمع بندی کنیم باید بدانیم که از این 7500 واحد تولیدی چه تعداد موفق شده اند.

* در زمانی که مسئولیت را گرفتیم بیش از 2400 واحد عمرانی در دولت داشتیم که باید تکمیل می شد و بر اساس آمار بیش از 11 هزار و 115 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی استان ها تخصیص یافته است.

* 3000 میلیارد تومان تاکنون در جهت مهار آب های مرزی سرمایه گذاری شده است که 14 هزار و 115 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی بوده است و به تولید کمک کرده است.تمام اینها در شرایطی است که با محدودیت منابع مواجه هستیم.

*{با اشاره بحث احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی} سال گذشته این سازمان را در همه استانها احیا و بخش قابل توجهی از اختیارات ملیمان را به آنها واسپاری و تفویض کردیم.

* کار برنامه ریزی از اختیارات خاص رئیس جمهور است و نمی تواند در یک وزارتخانه قرار بگیرد.

* پیش بینی ما این است که تا پایان امسال244 هزار میلیارد تومان منابع کسب کنیم و از این میزان باید 197 هزار میلیارد تومان فقط حقوق جاری پرداخت کنیم یعنی حدود 200 هزار میلیارد تومان از این 244 هزار میلیارد تومان باید دستمزد بپردازیم و حدود 44000 میلیارد تومان نیز برای طرح های عمرانی  کشور باقی می ماند.

* اکنون بخش بزرگی از بودجه را پرداخت می کنیم اما رضایت کافی در بین همکاران وجود ندارد چون دریافتی های ماهیانه بسیار محدود است بنابراین این نظام پرداختی به خاطر کثرت دستگاه های اداری نیازمند بازبینی است.

* در سه ماهه نخست امسال فقط بیش از 5500 میلیارد تومان برای ترمیم حقوق و جبران نابرابری ها بین همکاران پرداخت کردیم برای اینکه راضی شوند اما اکنون چقدر رضایتمندی دارند؟

*{ درباره اینکه گفته می شود تعداد فیش های حقوقی نامتعارف تا 1000 نفر است } این 100 درصد غلط است بلکه گفته اند ما 1000 مورد را بررسی کرده ایم و از این 1000 مورد سه درصد حقوق های نامتعارف دارند بنابراین 1000 موردی که می گویند به این معنی نیست که همه آنان حقوق نامتعارف دارند.ضمن اینکه عمده کسانی که حقوق غیرمتعارف می گرفتنداز بنگاه های اقتصادی بودند که طبق ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری خود را مستثنی کرده بودند و مجوزهای قانونی داشتند.

* دریافتی آنان اگرچه غیرمتعارف بوده اما غیرقانونی نبوده است که این افراد با استفاده از خلأ قانونی از مصوبات خاصی استفاده می کردند بنابراین متأسفانه قانون ما ایراد دارد.

*دولت سریع وارد بحث فیش های حقوقی شد تا علت این پرداخت های غیرمتعارف مشخص شود که البته عمده آنها بانک ها و بیمه ها بودند بنابراین دولت وارد اقدام و عمل شد تا مشخص شود که آنان از چه گریزگاه های قانونی استفاده کرده اند و چه امتیازی در اختیارشان بوده است.

* در بررسی ها مشخص شد که آنان یک سری مصوبات خاص در اختیارشان بوده است که می توانستند از آن استفاده کنند و دولت قطعاً تا موقعی که این اتفاق نیفتاده بود از آن آگاهی نداشت در غیر این صورت زودتر از این، اقدامات قانونی صورت می گرفت.

* ما درباره این تعداد که حداقل 13 نفر گزارش اعلام شد نسبت به عزل و برکناری شان در همان زمان اقدام کردیم و برای اینکه این کار تکرار نشود در شورای حقوق و دستمزد مصوبه ای را گذراندیم که بر اساس این مصوبه اکنون برای مردم روشن شده است که هیچیک از مقامات سیاسی، معاونان آنان دریافتی شان بیش از 10 میلیون تومان نیست و حتی آنانی که در بنگاه ها یا محیط های سخت باشند سقف دریافتی شان 18 میلیون تومان تعیین شده است.

* با همه این اقدامات نیازمند بازنگری در قوانین از جمله قوانین مدیریت خدمات کشوری هستیم، ضمن اینکه این قانون یک قانون آزمایشی است اما تاکنون آزمایش خود را پس داده است.

*{درباره ادعای دفاع از کسی که فیش حقوقی دریافت می کرد} این را کِی گفتم و کجا گفتم؟! بنده در یک برنامه (تودیع و معارفه) یک ساعت حرف زدم و گفته ام همه مدیران ما چه مدیرانی که استعفا داده اند و چه آنانی که هستند از ذخایر انقلاب هستند اما عده ای بخشی از این صحبت ها را برداشت و استفاده کرده اند. کسانی که این مطالب را منتشر و مطرح می کنند خیرخواه نظام نیستند.

* پانزدهم آذر در مهلت قانونی ، بودجه را به مجلس ارائه  می دهیم.

*{درباره تمدید بودجه تا پایان سال95} سال گذشته برنامه ششم توسعه را به مجلس نهم ارائه کردیم که مجلس کمیسیون تلفیق را تشکیل داد و کمیسیون کلیات آن را بررسی کرد و حتی وارد جزئیات شد اما با پایان مجلس نهم، این مجلس نتوانست آن را بررسی کند.

* ما لایحه برنامه ششم را به مجلس دهم نیز تقدیم کردیم اما بحث این بود که مجلس چه چیزی را از این برنامه تصویب کند. ما همه اینها را برای 33 موضوع بخشی و 15 موضوع فرابخشی مشخص کردیم و حتی اهداف خود را برای سالهای آتی نیز مشخص کردیم و به مجلس ارائه دادیم و اکنون مجلس می داند که دولت در هر کدام از بخش ها چه برنامه ای برای بهبود وضع دارد.

* این ششمین برنامه توسعه بعد از انقلاب است که ما می خواهیم رشد هشت درصدی در این دولت ایجاد کنیم و نیازمند این هستیم که از مجلس مجوز بگیریم. ما همه مجوزهایی که نیاز داشتیم به دو بخش تقدیم کردیم که در یک لایحه مستقل تقدیم مجلس کردیم که یک بخش تحت عنوان لایحه احکام دائمی است که این احکام برای این برنامه ها لازم است و در واقع ما همه این آمارها را یکجا در اختیار نمایندگان قرار دادیم و همه آنها در اختیار مجلس است.

*{ درباره این سؤال که دولت عامدانه برنامه ششم را به صورت کلی به مجلس ارائه کرده است تا مشخص نشود دولت چه چیزی را می خواهد عملی کند } اتفاقاً‌ نه تنها این برنامه را کلی ندادیم بلکه جزئی دادیم و به تفسیر در چند هزار صفحه همه این تحولات را مشخص کردیم و دیگر از این تفصیلی تر امکان ندارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟