زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


سهیل در میهمانی شبانه در حالی که مستم کرده بود آزار و اذیت کرد / او مدام از من باج می خواست تا اینکه ...+عکس متهم در دادگاه

سهیل در میهمانی شبانه در حالی که مستم کرده بود آزار و اذیت کرد / او مدام از من باج می خواست تا اینکه ...+عکس متهم در دادگاه

حوادث | يكشنبه ۳۱ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۴۵ | نسخه چاپي

پسر نوجوان برای فرار از اخاذی های جوان شیطان صفت دست به قتل زد و در زمان جابجایی جسد از سوی ماموران ردزنی شد.

به گزارش رکنا، شامگاه دوم اردیبهشت 93 ماموران اداره آگاهی تهران، هنگام گشت‌زنی در شرق تهران با دو پسر جوان روبه رو شدند که چیزی شبیه جنازه را به صندوق عقب یک خودرو منتقل می کردند. پسران نوجوان به محض روبه رو شدن با ماموران، بسته مشکوک را رها کردند و با خودرو گریختند. ماموران وقتی به بررسی بسته مشکوک پرداختند با جنازه یک پسر جوان روبه رو شدند که کارت شناسایی همراهش نشان می داد سهیل 21 ساله نام دارد.
پلیس با استعلام شماره پلاک خودروی دو پسر فراری، صاحب آن را که یک مرد میانسال بود بازداشت کرد. این مرد گفت دیروز ماشینش را به پسر 17 ساله اش مهرداد امانت داده بود. به این ترتیب مهرداد 17 ساله بازداشت شد و به قتل کینه جویانه اعتراف کرد.
در حالی که اولیای دم برای سهیل حکم قصاص خواسته بودند ماده 91 قانون مجازات اسلامی جدید که امتیازی نسبت به قانون پیشین برای محکومان زیر 18 سال قائل شده است، تصویب و لازم الاجرا شد. به این ترتیب این پسر به کمیسیون پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان اعلام کردند در کمال عقل او شبهه وجود دارد و وی هنگام ارتکاب جرم زیر 18 سال سن داشته و حرمت عملی را که مرتکب شده نمی دانسته است. به این ترتیب مهرداد در راستای اعمال ماده 91 در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
در آن جلسه پدر و مادر قربانی برای قاتل پسرشان حکم قصاص خواستند.
وقتی مهرداد در جایگاه ویژه ایستاد گفت: اتهام قتل را قبول دارم اما من قصد کشتن سهیل را نداشتم. من در آن زمان 17 ساله بودم و راه نادرستی را برای انتقام گرفتن از سهیل انتخاب کردم. من فقط می خواستم او را بترسانم تا دست از سرم بردارد اما او کشته شد.
وی در تشریح جزییات ماجرا گفت: سال 90 وقتی که 14 ساله بودم به یک جشن تولد رفتم و آنجا مشروب خودرم. من حال طبیعی نداشتم که سهیل مرا آزار داد. بعد از آن ماجرا، سهیل دست از سرم بر نمی داشت و مدام از من باج می‌گرفت. به همین خاطر به فکر انتقام گیری از او افتادم. من حتی دوبار دست به خودکشی زدم اما زنده ماندم. ساعت حدود 10 شب بود که سهیل با من تماس گرفت و از من خواست که برای او حشیش بخرم. من هم مجبور بودم هر چه او می خواهد برایش تهیه کنم. حشیش را تهیه کردم و برایش به پارکی در خیابان پیروزی بردم. سهیل پس از مصرف حشیش بی حال شد. همان موقع شالی را که همراه داشتم دور گردن او پیچیدم تا روی زمین افتاد. من که فرصت را مناسب می دیدم تسمه‌ای را که روی زمین افتاده بود دور گردنش پیچیدم. وقتی فهمیدم دیگر نفس نمی‌کشد ترسیدم و جنازه را پشت شمشادها کشاندم و به خانه رفتم.
او درباره حمل جنازه گفت: من ماشین پدرم را برداشتم و با دوست صمیمی ام که در جریان کارهای سهیل بود تماس گرفتم. من و دوستم به پارک برگشتیم و جنازه را در یک کیسه خواب گذاشتم تا آن را با ماشین پدرم به خارج از شهر منتقل کنیم، اما همان موقع پلیس سر رسید و من و دوستم از ترس فرار کردیم.
در پایان آن جلسه، هیات قضایی وارد شور شد و طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی که برای محکومان زیر 18سال امتیازی ویژه در نظر گرفته است مهرداد را از قصاص معاف و او را به پرداخت دیه و پنج سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم کردند. اما حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید نشد و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه هم عرض فرستاده شد.
بنا به این گزارش، قرار بود مهرداد در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شود اما قضات دادگاه پس از بررسی پرونده و با توجه به اینکه وی در سن نوجوانی مرتکب جنایت شده پرونده را به دادگاه اطفال فرستادند تا این پسر در دادگاه اطفال از خود دفاع کند.
آخرین خبر های حاشیه ای المپیک 2016 ریو در رکنا.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟