برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


دستگیری عاملان قتل رئیس شعبه موسسه آرمان

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان البرز از دستگیری دو نفر از عاملان قتل رئیس یکی از شعب موسسه اعتباری آرمان در کرج خبرداد.


در جلسه ترامپ با مدیران غول‌های آی تی چه گذشت؟

ترامپ در دومین ملاقات با غول‌های آی تی گفت: بازسازی زیرساخت‌های آی تی آمریکا در 10 سال باعث صرفه‌جویی 1 تریلیون دلاری در نهادهای دولتی می شود و حکومت آمریکا نیاز به انقلاب تکنولوژیکی دارد.


بازیگر زن سرشناس مجبور به عذرخواهی شد

الیزابت بنکس از استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس سینما عذرخواهی کرد. او اسپیلبرگ را متهم به نادیده گرفتن زنان در تمام فیلم‌هایش کرده بود.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


ایجاد ۱۰۸ هزار مدرسه محیط زیستی؛ فرصت کمی برای حفاظت از آب داریم

ایجاد ۱۰۸ هزار مدرسه محیط زیستی؛ فرصت کمی برای حفاظت از آب داریم

جامعه | شنبه ۳۰ مرداد ۹۵ ساعت ۸:۵۵ | نسخه چاپي

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: فرصت زیادی برای حفاظت از منابع آبی نداریم و باید الگوی کشاورزی و آبیاری در بعضی مناطق تغییر کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه دومین مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: در بحث از دست دادن منابع آبی در دوره‌ای به این موضوع بی توجهی شد و متاسفانه رتبه اول دنیا را کسب کردیم.
ابتکار اظهار کرد: باید بنای نظام آموزشی کشور را چه در آموزش و پرورش و چه در نظام آموزش عالی بر برقراری مجدد ارتباط با طبیعت برقرار کنیم تا تعادل‌های روانی، فیزیولوژی، عاطفی و...  ایجاد شود.
وی ادامه داد: ارتباط با طبیعت عواطف را تقویت می‌کند و بخش قابل توجهی از دردهای جامعه امروز مربوط به فقدان عاطفه است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: هر کجا در مدارس، شهرها، دانشگاه‌ها و ... به اسم توسعه ارتباط با طبیعت، ارتباط با چرخه تعادل بخش طبیعت را قطع کرده‌ایم، دچار مشکل شده‌ایم.
وی گفت: طبق تحقیقات در مدرسه‌ای که دانش آموزان با طبیعت ارتباط دارند دانش‌آموزان استرس کمتری دارند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به تفاهم‌نامه و ارتباط خوبی که میان آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در راستای توسعه آموزش های محیط زیست در مدارس شکل گرفته است، عنوان کرد: در خراسان رضوی دبیرخانه مدارس محیط زیست با محوریت تمام موضوعات آموزش و پرورش و توجه به مسائل محیط زیست ایجاد شده است.
ابتکار ادامه داد: تشکل‌های دانش‌آموزی حامی محیط زیست نیز در خراسان رضوی تشکیل شده است و در فعالیت‌های محیط زیستی مشارکت دارند.
وی اظهار کرد: با وزارت آموزش و پرورش دستورالعملی تهیه کرده‌ایم که به زودی ابلاغ خواهد شد و در  ۱۰۸ هزار مدرسه آموزش‌های محیط زیستی خواهیم داشت.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به  اینکه دانش‌آموزان می‌توانند نقش مهمی در فعالیت‌های محیط زیستی داشته باشند، گفت: در زمینه فعالیت‌های محیط زیستی سازمان دانش‌آموزان  و پیشاهنگان فعالیت‌های مناسب و خوبی را انجام داده‌اند.
ابتکار عنوان کرد: یکی از ابعاد مهمی که مدیران اولیا و دانش‌آموزان باید به آن توجه داشته باشند این است که همانقدر که آموزش درس‌های کلاسیک مهم است، مهارت‌های زندگی که یکی از این مهارت‌ها چگونگی برخورد با طبیعت بوده نیز مهم است.
وی با بیان اینکه اگر نتوانیم از کره زمین حفاظت کنیم آینده‌ای برای کودکان‌مان نخواهد بود، اظهار کرد: فرصت کمی برای حفاظت از کره زمین داریم و باید به سرعت تغییر نگاه در بحث‌های مهارت‌های زندگی، مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست و... ایجاد کنیم.
ابتکار با اشاره به تاثیر جشنواره نوجوان خوارزمی بر محیط زیست، گفت: بخشی از جشنواره نوجوان خوارزمی مربوط به کارآفرینی است و یکی از کارهای مهم در مشاغل سبز هستند، ما در هر شغلی که هستیم با محیط زیست در ارتباطیم و باید به این موضوع توجه کنیم که فعالیت ما به محیط زیست آسیب نرساند.
وی اظهار کرد: اگرچه که وزارت آموزش و پرورش در سال جاری موفق شد رتبه اول جایزه ملی محیط زیست را دریافت کند، اما هنوز اول کار هستیم و باید اقدامات بیشتری انجام دهیم.
برنامه محیط زیست برای مدارس مجاور مناطق حفاظت شده
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: در سال جاری برنامه‌ای برای مدارس اطراف مناطق حفاظت شده با هدف آگاهی بیشتر دانش‌آموزان و جوامع محلی مناطق حفاظت شده  داریم که طبق این برنامه محیط بانان با وسایل و لباس محیط بانی به مدارس می‌روند و در مورد شغل محیط بانی، حیات وحش و... صحبت می‌کنند.
ابتکار ادامه داد: اگر آموزش و پرورش تمایل داشته باشد می‌توانیم این برنامه را در تمام مدارس اجرا کنیم.
ابتکار در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای دولت یازدهم با آموزش و پرورش در زمینه فعالیت‌های محیط زیستی تفاهم‌نامه بسته و آن را اجرایی کرده‌ایم که دستاوردهای بسیار خوبی نیز داشته است، خراسان رضوی از موفق‌ترین استان‌های ما در این زمینه است و همکاری‌های خوبی داریم.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر مدارسی که آموزش فرهنگ محیط زیست را می‌دهند و نظام مدیریت محیط زیست در آن‌ها استقرار پیدا می‌کند در سطح کشور در حال اجراست.
وی اضافه کرد: توسعه مباحث زیست محیطی در کتاب‌های درسی آموزش و پرورش اتفاق افتاده و تشکل‌های دانش‌آموزی از جمله سازمان دانش‌آموزی و پیشاهنگی در زمینه محیط زیست بسیار فعال هستند و همکاری‌های خوبی در تمام استان‌ها با آموزش و پرورش در حوزه محیط زیست داریم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص جشنواره نوجوان خوارزمی، گفت: طرح‌های جشنواره کاربردی و ارزشمند هستند و یقینا جایگاه خود را در فعالیت‌های کشور پیدا خواهند کرد، ما نیز در حد توان از آن‌ها حمایت می‌کنیم.
توصیه به ورود جشنواره خوارزمی به مسائل محیط زیستی
وی ادامه داد: اگر جشنواره نوجوان خوارزمی در موضوع خاص محیط زیست فعالیت کند می‌توانیم در این زمینه مشارکت داشته باشیم و دستاوردهای خوبی برای مسائل مختلف محیط زیستی از جمله آب و هوا و تنوع محیط زیستی کشور به ارمغان بیاوریم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟