خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


پرونده مالیاتی ترامپ افشا شد/ خشم کاخ سفید

افشای ۲ صفحه از اظهارنامه مالیاتی سال ۲۰۰۵ رئیس جمهوری آمریکا خشم کاخ سفید را برانگیخت.


اعدام دو مرد جوان به جرم تجاوز

حوادث | پنجشنبه ۲۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۲۶ | نسخه چاپي

حکم اعدام در ملأعام دو مرد جوان که دختری را از حیاط خانه برادرش ربوده و مورد تجاوز قرار داده بودند، صبح دیروز در بلوار ساحلی بندرعباس به اجرا درآمد. متهمان دو مرد ۲۵ و ۲۸ ساله بودند که از لحظه تعرض به شاکی فیلم تهیه کرده و با تهدید انتشار آنها قصد داشتند او را مجبور به سکوت کنند اما دختر جوان با مراجعه به پلیس، باعث دستگیری‌شان شد.
به گزارش اعتماد به نقل از ایسنا، رسیدگی به این پرونده از اواخر زمستان ۹۳ با ثبت اظهارات شاکی در کلانتری شهرستان پارسیان آغاز شد. او به کارآگاهان گفت: «شب حادثه تازه وارد حیاط خانه برادرم شده بودم که ناگهان دو مرد غریبه به زور وارد حیاط شده، مرا ربودند و در ماشین‌شان انداختند. آنها به سرعت به سمت جاده‌ای فرعی، اطراف کوه فومتان حرکت کردند. خیلی ترسیده بودم. التماس کردم من را رها کنند اما نه تنها توجهی نکردند بلکه به رویم چاقو کشیدند. پس از مدتی در مکانی نامعلوم توقف کردند و با ضرب و شتم شدید مرا از ماشین پایین انداختند. سپس مورد آزار و اذیت قرار دادند و با گوشی همراه خودم از این صحنه فیلم گرفتند و تهدیدم کردند اگر به پلیس مراجعه کنم آن را منتشر می‌کنند.» به گفته شاکی، متهمان پس از ارتکاب تعرض، او را دوباره سوار ماشین کرده و روبه‌روی دانشگاه علمی کاربردی پارسیان پایین انداختند و متواری شدند تا اینکه یک راننده عبوری او را دید و به بیمارستان رساند.
دختر جوان که موفق شده بود چهره یکی از متهمان را ببیند در کمترین زمان ممکن به پلیس مراجعه کرد و آنها را در جریان حادثه قرار داد. به این ترتیب عملیات چهره نگاری از متهمان آغاز و تنها پس از سه روز، یکی از آنها در حال رانندگی شناسایی و دستگیر شد. او در بازجویی‌ها به آزار و اذیت شاکی همراه یکی از آشنایانش اعتراف کرد و گفت: «آن روز همراه یکی از فامیل‌هایم سوار ماشین شدیم و به خیابان‌های پارسیان رفتیم. وقتی شاکی را دیدیم که وارد خانه‌ای شد، هر دو با هم پیاده شدیم و با ورود به زور به خانه شاکی، او را دزدیدیم و در ماشین انداختیم. سریع حرکت کردیم و در راه با چاقو شاکی را تهدید کردیم. وقتی به منطقه‌ای در کوه فومتان رسیدیم، دختر جوان را با ضرب و شتم از ماشین پیاده کردیم و مورد تعرض قرار دادیم. ما با گوشی او از این جرم خود فیلم گرفتیم و تهدیدش کردیم اگر به پلیس بگوید، فیلم‌ها را منتشر می‌کنیم.» با ثبت اعتراف متهم، شناسایی همدست او (متهم دوم) نیز آغاز و پس از چند روز به دستگیری‌اش منجر شد.
پس از ثبت اعترافات او به آزار و اذیت دختر جوان، کیفرخواست پرونده با اتهام‌های آدم ربایی، تجاوز و ضرب و شتم صادر شد و برای صدور حکم در اختیار شعبه دوم دادگاه کیفری استان هرمزگان قرار گرفت. شاکی در جلسه رسیدگی به پرونده در این شعبه پس از شرح دوباره حادثه و اعلام شکایت از هر دو متهم، گفت که پس از حادثه، به دلیل فشار روحی زیاد، چند بار قصد خودکشی داشت اما خانواده‌اش متوجه شدند و او را نجات دادند. در پایان دادگاه نیز قضات با توجه به محرز شدن وقوع تجاوز به شاکی، هر دو متهم را به اعدام در ملأعام محکوم کردند. همزمان آنها به دلیل ارتکاب به جرایم آدم‌ربایی، ضرب و جرح عمدی و سرقت مجموعا به ۱۷ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت دیه نیز محکوم شدند که همه این احکام پس از تایید در دیوان عالی کشور برای انجام به دایره اجرای احکام ارسال شد و سرانجام صبح دیروز، حکم اعدام در ملأعام متهمان در بلوار ساحلی بندرعباس به اجرا درآمد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: تجاوز اعدام ،

دیدگاه شما چیست؟