سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


التماس داعشی‌ها برای مذاکره با بسیج مردمی عراق

جهان | چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۵۸ | نسخه چاپي

مسئولین بسیج مردمی عراق با بیان اینکه مزدوران داعش برای خروج از منطقه تحت محاصره در جزیره خالدیه التماس می‌کنند، گفت: راهبرد جدید نیروهای عراقی موجب تسلط بر بخش‌های بیشتری از مناطق تحت اشغال داعش شده است.

عملیات نظامی در «جزیره خالدیه» در شرق شهر رمادی مرکز استان الانبار در غرب عراق رو به پایان است و بقایای تروریست‌های داعش در مثلث شمال غربی این جزیره محاصره‌ شده‌اند.

در عین حال نیروهای مشترک عراقی درصدد پیشروی به سوی جزایر رمادی و هیت هستند تا مابقی اراضی استان الانبار و بخصوص آنهایی که نزدیک به کرانه رود فرات هستند، آزاد کنند.

بر اساس تازه‌ترین اخبار رسیده از الانبار نیروهای بسیج مردمی سرکرده‌های فراری داعش از فلوجه را در مثلث شمال غرب جزیره خالدیه محاصره کرده‌اند.

«عبد الأمیر العبودی» یکی از فرماندهان گردان سید الشهداء، از گروه‌های بسیج مردمی عراق اظهار داشت: جنایتکاران داعشی خواستار مذاکره با بسیج مردمی برای بیرون رفتن از خالدیه شدند اما بسیج مردمی هر گونه مذاکره را رد کرده است.

العبودی با اشاره به تاکید بسیج مردمی بر سرکوب کامل تروریست‌ها در خالدیه، گفت: داعش در منطقه‌ای بسیار کوچک در مثلث انتهایی جزیره خالدیه در محاصره است.

وی افزود: نیروی هوایی عراق ضربات سنگینی به صفوف تروریست‌ها در منطقه محاصره شده وارده کرده و نیروهای بسیج مردمی همچنان این سرکرده‌های فراری از فلوجه را در منطقه شمال غرب خالدیه در محاصره دارد.

جزیره خالدیه در مرکز عراق و میان فلوجه و رمادی است و مساحت آن به 80 کیلومتر مربع می‌رسد، جزیره خالدیه یکی از بزرگترین مقرهای داعش در الانبار محسوب می‌شد که از سال 2014 کنترل آن را در دست گرفته بود اما در اول ماه آگوست جاری از سیطره داعش خارج شده و عملیات پاکسازی آنجا تا نابودی آخرین تروریست ادامه دارد.

«محمد الهراط»، سخنگوی شورای مبارزه با تروریسم عشایر در استان الانبار اظهار داشت: عملیات نظامی در جزیره خالدیه برای پاکسازی کامل این منطقه و سرکوب بقایای تروریست‌های حاضر در کرانه رود فرات ادامه دارد.

وی ضمن تمجید از دلاورمردی نیروهای بسیج مردمی به فرماندهی «هادی العامری» در نبرد آزادسازی جزیره خالدیه اظهار داشت: خالدیه مثل فلوجه پایگاه بزرگ و اصلی تروریست‌ها محسوب می‌شد اما به حول و قوه الهی و مشارکت نیروهای داوطلب مردمی ظرف 2 روز آزاد شد.

وی افزود: قرار است به زودی عملیات نظامی آزادسازی مناطق جزیره رمادی و هیت در کرانه رود فرات به فرمان فرماندهی کل نیروهای مشترک عراق آغاز شود.

الهراط تاکید کرد:کار پاکسازی مناطق آزاد شده در استان الانبار از بمب‌های دستی و خنثی سازی ساختمان‌های بمب گذاری شده ادامه دارد و رزمندگان عشایر برای حفظ تسلط بر این مناطق و بازگرداندن آوارگان تلاش می‌کنند.

شیخ «صباح العیساوی»، سخنگوی عشایر کرمه الفلوجه نیز با اشاره به اینکه مرحله کنونی مرحله تلاش برای بازگشت آوارگان است، گفت: کار پاکسازی فلوجه از بمب‌های کاشته با حضور نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی ادامه دارد.

وی افزود: رزمندگان عشایر با استقرار در مناطق حصی، بوعیفان و بوهوی در عامریه فلوجه برای پاکسازی کامل این مناطق از بمب‌های کاشته تلاش می‌کنند تا خانواده‌های آواره پس از بازگشت قربانی تله‌های انفجاری نشوند.

تغییر راهبرد نبردهای ضد داعش کار تسویه حساب با تروریست‌ها را تسریع کرد

در همین حال تحولات میدانی عراق نشان می‌دهد که داعش ظرف مدت کوتاه اخیر بسیاری از اراضی تحت تصرف خود را از دست داده و نیروهای مشترک عراق به پیشروی‌های پی در پی خود برای آزادسازی وجب به وجب خاک عراق از سیطره تروریست‌ها ادامه می‌دهند، به نحوی که در هر عملیات داعش را وادار به عقب‌نشینی به دیگر مراکز حضور خود در عراق می‌کنند.

از جمله محورهای اصلی پیشروی نیروهای عراق در جنوب استان نینوا از قیاره تا شرقاط و مناطق شمال استان صلاح الدین و حویجه در جنوب غرب کرکوک و همچنین مناطقی در استان الانبار در غرب عراق است.

پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آتی داعش مساحت وسیع‌تری از خاک عراق را از دست بدهد بخصوص که نیروهای عراقی در حال رسیدن به کمربند نینوا یعنی شهرهای «شرقاط» و «حویجه» هستند و با آزادسازی این مناطق عملیات آزادی موصل کلید خواهد خورد.

«عبدالکریم الجبوری»، کارشناس نظامی عراق با اشاره به سرعت موج آزادسازی روستاها و مناطق تحت سیطره داعش در عراق گفت: داعش به این نتیجه رسیده که با ترک مناطق وسیع تحت سیطره خود نیروهایش را برای تقویت خطوط دفاعی نزدیک به پایگاه‌های اصلی مثل موصل و حویجه بفرستد و بدین ترتیب نیروهای عراقی موفق شدند شمار زیادی از روستاهای جنوب نینوا و نزدیک به حویجه را آزاد کنند.

الجبوری با اشاره به امکان آزادی مساحت بیش‌تری از خاک عراق طی روزهای آتی گفت: در عین حال نبرد آزادی موصل دشوارتر خواهد شد، چرا که داعش در حال آماده شدن برای مقابله با این عملیات بزرگ است اما نیروهای مشترک عراقی هم به کمک نیروی هوایی عراق و حمایت عشایر و اهالی برای مبارزه با تروریست‌ها امیدوارند.

«محمد البصری» یکی از فرماندهان بسیج مردمی عراق نیز با اشاره به اینکه تغییر راهبرد عملیات‌های ضد داعش موفقیت‌های بیش‌تری را به همراه داشته است، گفت: اتکا به تاکتیک غافلگیری دشمن در حملات علیه داعش یکی از راهبردهای پیروزمندانه نیروهای مشترک عراقی بوده است.

وی افزود: فضاسازی رسانه‌ای نیروهای امنیتی و بسیج مردمی درباره آغاز عملیات مشخصی در یک منطقه گسیل عناصر داعش به آن منطقه را به همراه داشت و در مقابل نیروهای مشترک عراقی با حمله به منطقه‌ای دیگر داعش را غافلگیر کردند.

وی افزود: پس از پایان نبرد فلوجه اخبار رسانه‌های دولتی عراق حاکی از عملیات آتی در شرقاط و موصل بود اما تروریست‌ها با نبرد درجزیره خالدیه غافلگیر شدند و پس از پاکسازی جزیره خالدیه و روستاهای اطراف آن و دیگر جزایر الانبار که تروریست‌های داعش در آنجا بودند فرماندهی کل نیروهای مسلح هدف بعدی خود را شرقاط خواندند و در حالی که تروریست‌ها خود را آماده نبرد در آنجا می‌کردند نیروهای عراقی به سوی حویجه حرکت کرده و آنجا را محاصره کردند.

«صالح اللویزی»، نویسنده و روزنامه‌نگار عراقی نیز  آزادسازی روستاها و شهرک‌های واقع در منطقه شیعه نشین سهل نینوا در استان نینوا را غیر دشوار خواند و گفت: تنها آزادسازی مناطق کرد نشین ربیعه و زمار به دلیل جغرافیای منطقه دشوار است اما حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به پیشروی نیروهای زمینی عراق کمک خواهد کرد.

اللویزی که خود نیز از اهالی نینواست گفت: داعش در حال از دست دادن مناطق تحت سیطره خود در نینواست و همزمان در سوریه و لیبی نیز در حال فروپاشی است و همین امر ادامه نبرد بزرگ علیه این تروریست‌ها را ضروری می‌کند.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟