خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


تاریخچه تکامل فرمان خودرو فرمول یک+تصاویر

فرمول یک همیشه با استفاده از مهندسانی که در طول سال‌های متمادی، راه‌حل‌های فنی و تخصصی ارائه کرده‌اند، پیشرفته‌ترین شکل موتوراسپرت بوده ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


پروژه عبور از ترامپ

جهان | چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵ ساعت ۷:۱۱ | نسخه چاپي

روزنامه دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ از طرح خود برای مبارزه با داعش رونمایی کرد. او ابتدا خود را فردی قابل اعتماد معرفی کرد و گفت وی تنها کسی است که قابلیت مبارزه با داعش را دارد. به گزارش سی‌ان‌ان دونالد ترامپ در پاسخ به کسانی که وی را برای ریاست‌جمهوری فردی نالایق می‌دانند طرح خود را برای مبارزه با داعش رونمایی کرد.
او در این سخنرانی دنیایی تیره و تار را توصیف کرد که هر آن انتظار می‌رود در آن به ایالات‌متحده حمله شود. او در این سخنرانی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها را فردی ضعیف معرفی کرد که بنیه فیزیکی و ذهنی قوی برای مبارزه با داعشی‌ها ندارد. غول مستغلات ایالات‌متحده همچنین تاکید کرد وی تنها کسی است که لایق ورود به کاخ سفید است و از توانایی مبارزه با داعش برخوردار است و می‌تواند این گروه افراطی را شکست دهد.
دونالد ترامپ در این سخنرانی افزود: هیلاری کلینتون فاقد قضاوت درست و ثبات است و از شخصیت اخلاقی و خلق‌وخوی مناسب برخوردار نیست. او بنیه مناسبی برای مبارزه ندارد و بسیاری از دشمنی‌هایی که در حال حاضر با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، به دلیل مدیریت دوران اوست. ترامپ هر چند که چند روز پیش اوباما را مسوول به وجود آمدن داعش معرفی کرد اما روز دوشنبه با اصلاح سخنانش گفت که اگر داعش ایجاد و تقویت شده به دلیل مدیریت هیلاری‌کلینتون و باراک اوباما است. او گفت اگر وارد کاخ سفید شود از اتباع خارجی تحقیق و بازجویی کند. ترامپ تاکید کرد که برای برخی افراد خاص محدودیت‌های بیشتری لحاظ خواهد کرد. او همچنین از یکی از محورهای سخنان خود رونمایی کرد و گفت که در دوران او ملت‌سازی روند سریع و قاطعی پیدا خواهد کرد. ترامپ تصریح کرد که همچنان منتقد جنگ در عراق است.
اما ترامپ با انتقاد از نوع ملت‌سازی باراک‌اوباما و نحوه ترک عراق، در سخنرانی‌اش اعلام کرد که رویکرد جدیدش مبارزه با فعالیت‌های داعش است. نامزد جمهوری‌خواهان که از موقعیت مناسبی در بین محافظه‌کاران برخوردار نیست در این سخنرانی تاکید کرد که محور همه فعالیت‌هایش در جهت مبارزه با داعش است و هر کشوری که در این هدف با آمریکا سهیم شود متحد آنها محسوب می‌شود. او که برای این سخنرانی از چند روز پیش تیم خود را جمع و جور کرده بود، با تهیه یک فهرست بلندبالا از حملات تروریستی که در دوره باراک اوباما اتفاق افتاده بود پشت تریبون رفت. در این خصوص ترامپ بیشترین تمرکز خود را روی حمله به کلوب اورلاندو اختصاص داد.
او با تهیه یک آمار اعلام کرد که داعش در خارج از خاورمیانه در هر 84 ساعت یک حمله ترتیب داده است. ترامپ گفت: در همین آمریکا ما حمله پشت حمله داشته‌ایم. او افزود: من می‌گویم چه کاری خواهیم کرد؟ اجازه نخواهیم داد که دوباره حوادثی از این دست در آمریکا رخ دهد. هفته پیش ترامپ اعلام کرده بود که اوباما و کلینتون موسس داعش هستند. دو روز بعد از موضع خود عقب نشست و گفت که منظور او این نبوده که آنها موسس داعش هستند و بیشتر یک شوخی بوده است. این در حالی است که وی در سخنرانی روز دوشنبه خود به‌طور صریح اعلام کرد که خیزش و قدرت گرفتن داعش در خاورمیانه نتیجه سیاست‌های غلط این دو نفر بوده است.
ترامپ با سخنرانی روز دوشنبه خود به‌طور صریح تاکید کرد که جدول زمان‌بندی خروج باراک اوباما برای خروج از عراق مناسب نبوده و او نتوانسته با دولت عراق برای باقی ماندن آخرین سربازان آمریکایی در این کشور به توافق برسد، در نتیجه داعش به وجود آمده است. ترامپ می‌گوید که پازل مصیبت‌های دنیا با حرکت هیلاری کلینتون در لیبی تکمیل شده است. به باور ترامپ کشته شدن معمر‌قذافی به وسیله نیروهای ناتو و به رهبری آمریکا اوضاع لیبی را به سمت وضعیت اسفناک امروزی کشانده است. ترامپ همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در باب طرح‌های ضدتروریستی‌اش اعلام کرد که محدودیت‌های رفت و آمد برای مردمانی که به زعم او جزو کشورهای حامی تروریسم است، در نظر خواهد گرفت.
ترامپ سوگند خورد که به‌طور موقت مهاجرت را برای کشورهایی که خطرناک و بی‌ثبات هستند به حالت تعلیق در خواهد آورد. ترامپ در این سخنرانی خواستار این شد که برای قوانین مهاجرت یک استاندارد ایدئولوژیک در نظر گرفته شود و قوانین مهاجرت به سود کشورهایی تغییر کند که به ارزش‌های آمریکایی احترام می‌گذارند. ترامپ در این سخنرانی بخش مهمی از مبارزات ضدتروریستی‌اش را در روز دوشنبه آشکار کرد و گفت که در دوران جنگ سرد غربالگری ایدئولوژیک یک امر عادی بوده است. او در این راستا خواسته است تا دوباره غربالگری ایدئولوژیک در ایالات‌متحده از سر گرفته شود، زیرا آمریکا با تهدیدات فراوانی روبه‌رو است. ترامپ گفت که دنیا به سمت افراطی‌گری رفته است و آمریکا نیز به اندازه کافی مشکل دارد و نیازی به مشکلات بیشتر ندارد.

جمهوری‌خواهان از ترامپ عبور می‌کنند؟

در حالی که ترامپ در سخنرانی روز دوشنبه سخنرانی تند و تیزی ارائه کرد روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از برخی محافظه‌کاران جمهوری‌خواه اعلام کرد که آنها قصد عبور از ترامپ را در سر دارند. در سرمقاله این روزنامه آمده است که برخی محافظه‌کاران به ترامپ سه هفته فرصت داده‌اند تا در رفتارهای انتخاباتی خود اصلاحاتی ایجاد کند در غیر این صورت آنها وی را کنار خواهند زد. به اعتقاد تیم سردبیری روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، ترامپ ارزش‌های محافظه‌کارانه این حزب را نادیده گرفته است و با سخنرانی روز دوشنبه تیرخلاص به این ارزش‌ها زده است.
این دسته همچنین نگرانی خود را بابت عقب افتادن ترامپ در بیشتر نظرسنجی‌‌های این کشور اعلام کرده‌اند. به گزارش رویترز، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از حامیان ترامپ خواسته است تا از وی بخواهند رفتار خود را برای مبارزات انتخاباتی اصلاح کند. در این مقاله که از زبان برخی جمهوری‌خواهان هم نوشته شده آمده است: اگر ترامپ رفتار خود را تصحیح نکند جمهوری‌خواهان باید از پیروزی نامزد خود دست بشویند و چشم‌انتظار پیروزی در دیگر جبهه‌ها از جمله سنا و مجلس نمایندگان باشند. برخی جمهوری‌خواهان تا «روز کار» یعنی 5 سپتامبر به ترامپ مهلت داده‌اند، زیرا پس از تعطیلات تابستانی که در این تاریخ به اتمام می‌رسد در عمل تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری وارد فاز جدی و نهایی خود خواهد شد.
ترامپ در طول مبارزات خود به جنگ علنی با مسلمانان رفت، همچنین وی از پوتین خواست تا هکرهای این کشور را فعال کند تا محتوای ایمیل‌های رقیب خود را افشا کند. همچنین مشخص شده است که سر تیم ترامپ، یعنی مانافورت، از یک حزب اوکراینی کمک 12 میلیون دلاری دریافت کرده است و این حزب ارتباط نزدیکی با پوتین و روس‌ها دارد. آتک سینتیک، رئیس دفتر مبارزه با فساد اوکراین تایید کرده است که رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ از این حزب طرفدار روسیه 123 میلیون دلار دریافت کرده است.
تیم هیلاری کلینتون هم می‌گوید که مدارک بیشتری در اختیار دارد که نشان می‌دهد وابستگی‌هایی بین ترامپ و طرفداران کرملین وجود دارد. ترامپ البته سعی دارد در این ماجرا خود را قربانی رسانه‌ها و بازی‌های رسانه‌ای نشان دهد. او می‌گوید: اگر بازی‌های کثیف رسانه‌ای کنار گذاشته شود و صادقانه اخبار منتشر شود من با اختلاف 20 امتیاز هیلاری کلینتون را پشت سر خواهم گذاشت. این در حالی است که در حال حاضر در سایت «REALCLAERPOLITICS» دونالد ترامپ به‌طور متوسط 8/ 6درصد از رقیب دموکرات خود عقب است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟