پرونده مالیاتی ترامپ افشا شد/ خشم کاخ سفید

افشای ۲ صفحه از اظهارنامه مالیاتی سال ۲۰۰۵ رئیس جمهوری آمریکا خشم کاخ سفید را برانگیخت.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


کی‌روش دید مدل برانکویی جلوی قطری‌ها یعنی باختن!

پرسپولیس دیروز با ملی‌پوشان زیادی به مصاف الریان رفت.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


کشف دو محموله میلیاردی ارز و شیشه در فرودگاه

حوادث | سه شنبه ۲۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۲ | نسخه چاپي

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف دو محموله میلیاردی ارز و شیشه در فرودگاه امام خبر داد.
به گزارش تسنیم، سردار حسن مهری - رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در نشست خبری صبح امروز خود با اشاره به استقرار پلیس فرودگاه در ۵۶ فرودگاههای کشور به تشریح آماری از اقدامات پلیس در ۴ ماهه نخست پلیس پرداخت و اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست امسال و به دنبال اقدامات انجام شده ماموران پلیس فرودگاه کشفیات موادمخدر از فرودگاه‌های کشور ۱۰ درصد افزایش یافته و تعداد دستگیری قاچاقچیان نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه تریاک بیشترین کشفیات را به خود اختصاص داده است، گفت: ۸۱ درصد کشفیات تریاک، ۷ درصد شیره، ۶ درصد شیشه بوده که در حین حمل و با استفاده از تجهیزات پیشرفته پلیس و دستگاه‌های x-RAY کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: آمارهای به دست آمده از کشفیات مواد مخدر نشان می‌دهد بیشترین کشفیات تریاک و شیره مربوط به سفرهای منتهی به کشورهای اروپایی و کشفیات شیشه در حوزه کشورهای آسیای شرقی قرار داشته است.
سردار مهری با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر از محموله‌های پستی نسبت به ۴ ماهه سال قبل ۱۱ برابر رشد داشته است، از کشف محموله بزرگ شیشه در فرودگاه امام خبر داد و گفت: مدتی پیش ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی به مسافری که عازم لندن بود مشکوک شده و در تحقیقات تحکمیلی از وی موفق شدند حدود ۵.۵ کیلوگرم ماده مخدر شیشه و ۱.۵ کیلوگرم شیره را که به طرز ماهرانه‌ای در کیف و لب‌تاب وی جاسازی شده بود کشف و ضبط کنند.
وی همچنین با اشاره به شگردهای برخی از قاچاقچیان مواد مخدر در خارج کردن این مواد از کشور افزود: اخیرا نیز ماموران پلیس موفق شدند باند قاچاق موادمخدری را متلاشی کنند که با جاسازی تریاک در دستگاه‌های گرمکن غذا مبادرت به خروج حدود ۲۰ کیلوگرم از این مواد از فرودگاه امام به مقصد استرالیا کنند که در حین حمل این مواد شناسایی و دستگیر شدند و در این رابطه نیز ۷ نفر از قاچاقچیان بلافاصله توسط پلیس فرودگاه امام خمینی دستگیر شدند.
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه نحوه جاسازی مواد مخدر در ماه‌های اخیر تغییر کرده است اظهار داشت: در حال حاضر عمده جاسازی‌های مواد مخدر از جاسازی در بدن به سمت جاسازی در کالا و اجناس تغییر کرده که با توجه به هوشیاری ماموران پلیس و تجهیزات پلیسی مستقر در فرودگاه‌های کشور احاطه کاملی نسبت به این موضوع داریم.
سردار مهری گفت: به دنبال اقدامات انجام شده توسط پلیس فرودگاه‌های کشور کشفیات موادمخدر در پروازهای داخلی دوبرابر قبل شده که این موفقیت بزرگی برای ما است.
وی با اشاره به افزایش ۶۸۵ درصدی کشفیات ارز در ۴ ماهه نخست امسال گفت: به دنبال اقدامات انجام شده توسط پلیس فرودگاه‌های کشور کشفیات کالای قاچاق ۹۸ درصد و کشفیات طلا ۱۷ درصد افزایش داشته است که در عمده موارد کشفیات طلا، قاچاقچیان با جاسازی طلا در بسته‌های سوپ و اوراق کتاب که کاربن‌پیچ شده بود قصد خروج طلا از کشور را داشتند چرا که اغلب این افراد تصور می‌کردند با قراردادن اجناس در داخل کاربن، دستگاه‌های پلیس قادر به تشخیص این کالاها نیست.
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با اشاره به کشفیات ارز توسط پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: در یکی از اقدامات انجام شده فردی در فرودگاه امام در حالی دستگیر شد که قصد خارج کردن ۷۰۰ هزار درهم معادل ۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان از کشور داشت که با هوشیاری همکارانمان در پلیس فرودگاه شناسایی و دستگیر شد.
سردار مهری ادامه داد: در حوزه سرقت نیز ۱۰ درصد در ۴ ماهه نخست امسال وقوع سرقت در فرودگاه‌های کشور کاهش داشته و این در حالی است که کشفیات پلیس در حوزه سرقت بیش از ۴۰ درصد افزایش داشت.
وی بیشترین هدف سارقان فرودگاهی کشور را فرودگاه‌های مهرآباد، امام خمینی و مشهد معرفی کرد و با اشاره به دستگیری ۱۳ سارق در فرودگاه‌های امام و مهرآباد در ۴ ماهه نخست امسال از دستگیری فردی خبر داد که در ۲۳ سرقت از بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها و ترمینال جنوب بالغ بر ۴۰ میلیون تومان از مسافران سرقت کرده بود.
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال اقدامات پلیس ۶۹ درصد کشفیات دلاری، ۲۴۳۶ درصد یورو، ۱۰۰ درصد درهم امارات، ۱۶۶ درصد گوشی تلفن همراه، ۳۵۸ درصد لوازم آرایش و ۲۳۴ درصد طلا و ارز افزایش داشته است.
مهری در این نشست از دستگیری فردی خبر داد که قصد داشت ۵۰۰ میلیون ایران‌چک ۱۰۰ هزار تومانی را از کشور خارج کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: ارز شیشه ،

دیدگاه شما چیست؟