توزیع ۲۰ هزار تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار ماه رمضان

میزان نوشت: مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ هزارتن گوشت مرغ ۵۳۰۰ تومانی برای تنظیم بازار ماه رمضان عرضه می‌شود.


منصوریان: خیلی بد است تماشاگران تیم دوم پایتخت محروم شدند!

سرمربی تیم استقلال تهران در نشست خبری پیش از دیدار مقابل العین شرکت کرد.


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


آرای اولیه ۲۱ نفر نخست شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی؛ ۱۱۳۸۴۷۳ رای، چمران، ۴۲۷۹۸۹ رای

عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز (یکشنبه - ۳۱ اردیبهشت) در نشستی خبری نتایج انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش را بر اساس ...


روان سازی ترافیک پل صدر/ تغییر ساز و کار پارک حاشیه ای

روان سازی ترافیک پل صدر/ تغییر ساز و کار پارک حاشیه ای

جامعه | دوشنبه ۲۵ مرداد ۹۵ ساعت ۰:۱۵ | نسخه چاپي

معاون شهردار تهران از تغییر تدریجی ساز و کار پارک حاشیه ای خبر داد و گفت: امکان توقف در محدوده مرکزی شهر را به تدریج حذف کرده و به نوعی عمل می کنیم تا دو طرف معابر مرکز شهر آزادسازی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مازیار حسینی در جمع معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۲۲ گانه پایتخت گفت: هدفمان این است که با تغییر تدریجی ساز و کار پارک حاشیه ای، امکان توقف در محدوده مرکزی شهر را به تدریج حذف کرده و به نوعی عمل کنیم تا دو طرف معابر مرکز شهر را از زیر چرخ خودروها خارج  کرده و به زیر پای عابران پیاده باز گردانیم.
وی افزود: اگر درآمدی بابت پارک حاشیه‌ ای متصور باشیم، از این درآمد چشم پوشی می کنیم و این درآمد را نمی ‌خواهیم، ضمن این که موضوع پارکینگ‌ که به شدت مورد کم توجهی قرار گرفته را مورد توجه جدی قرار خواهیم داد.
حسینی با اعلام اینکه در پهنه ‌های تجاری در خارج از کشور، اجازه پارک یک دستگاه خودرو را هم در حاشیه خیابان نمی‌ دهند و در این پهنه‌ ها، حتی یک خودروی پارک شده در کنار خیابان نیز به چشم نمی‌ خورد، تأکید کرد: در بسیاری از شهرهای جهان، نه تنها طبقات زیرین تمام ساختمان‌ ها، بلکه سقف برخی ساختمان ها نیز به پارکینگ اختصاص دارد.
معاون شهردار تهران با اشاره به این که هر ساختمانی که بخواهد ساخته شود، بدون تأمین پارکینگ مورد نیاز واحدهای خود ساختمان و تأمین ضریب نفوذ بالا، ‌نباید اجازه ساخت داشته باشد، اظهار کرد: یک بار برای همیشه باید روی موضوع مهم کمبود پارکینگ که در بسیاری از نقاط شلوغ شهر از میدان قدس گرفته تا میدان حضرت ولی عصر (عج) و از میدان امام حسین (ع) گرفته تا میدان انقلاب اسلامی مشکل ایجاد نموده، تمرکز نماییم.
حسینی با بیان اینکه یکی از بزرگراه‌های مهم شهر همچون شهید چمران یا شهید همت به عنوان الگوی سایر بزرگراه ها باید به شکل استاندارد و ویژه و با استفاده از توانایی پیمانکاران توانمند داخلی از نظر امکانات و تجهیزات ترافیکی همچون خط‌ کشی مورد بازنگری قرار گیرد، تصریح کرد: خط‌ کشی، جلوه ترافیکی شهر است و اگر به درستی انجام شود، علاوه بر کمک به نظم بخشی به معابر شهر، باعث زیبایی شهر نیز می‌ شود.  
وی با تأکید بر اینکه به منظور روان سازی جریان ترافیک عبوری از روی بزرگراه طبقاتی صدر و تونل نیایش باید تا اول مهر و قبل از بازگشایی مدارس، دسترسی ‌های اضطراری پل صدر و تونل نیایش در ساعات اوج ترافیک بسته شده و صرفاً در غیر ساعات اوج باز شود، خاطرنشان کرد: البته این اقدام باید در قالب یک نقشه اطلاع‌ رسانی که از تابلوهای وی ام اس بزرگراهی تا اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی را در بر می گیرد، به آگاهی شهروندان رسانده شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه هیچ بهانه ای برای کم کاری پذیرفته نیست و در این میان، مصالحی که در تجهیزات ترافیکی به کار می روند، باید از مبادی مجاز خریداری شده و از استانداردهای پیش بینی شده برخوردار باشند، اظهار کرد: هر چند مسئولیت دریچه های معابر در حوزه فنی و عمرانی تعریف شده اند اما شکستگی دریچه های مربوط به کنترل ترافیک در سطح شهر به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
حسینی با بیان اینکه در حال حاضر در بحث دریچه های معابر، موقعیت خوبی داریم و عموماً دریچه ها همسطح هستند، تصریح کرد: هر جا حفاری می شود، پس از انجام کار، محل حفاری شده باید کاملاً همسطح شده و هیچ گونه عیب و نقصی نداشته باشد.
وی در پایان با تأکید بر اینکه چراغ های راهنمایی و خطوط سفید، نمادهای نظم و انضباط در ترافیک محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: چراغ های راهنمایی باید سالم و تمیز بوده و خطوط سفید می بایست مرتب و منظم باشند تا بتوانند مردم را به رعایت نظم و انضباط در شهر و معابر شهری، ترغیب و تشویق نمایند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟