این مدل فراری نسخه دومی ندارد!

شاکله اصلی این ایتالیاییِ ناب بر اساس مدل محبوب F12berlinetta شکل گرفته و باقی موارد ازجمله طرح ظاهری، کیت بدنه و رنگ‌بندی طبق سلیقه مالک و صلاح‌دید کمپانی خلق شده است.


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری می کنند و در کنار آن بهترین آرایش و استایلینگ مو را نیز معرفی می نمایند که گزیده ای از آنها را در این مطلب مشاهده می کنید.چرا «فردا» تعطیل نیست؟

در این گزارش به بررسی چرایی تعطیل‌نشدن هشتم ربیع‌الاول امسال، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام عصر(عج) پرداخته شده است.


اتحادي در كار نيست، تركيه فقط معامله مي كند

جهان | يكشنبه ۲۴ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۴۴ | نسخه چاپي


ترکیه کشور پر هیاهویی شده و اخیرا سرعت تحولات در این کشور توجهات را جلب کرده است.
دخالت در سوریه، انتقال نیرو به شمال عراق، عملیات نظامی علیه پ ک ک در جنوب کشور، دو انتخابات پیاپی، بالا و پایین روابط با روسیه، عادی سازی روابط با اسرائیل، کودتا و بسیاری از حوادث و وقایع چندین ماه اخیر ترکیه زمینه گمانه زنی ها و ارائه تحلیل های متنوع شده اند. با کنار هم گذاشتن اتفاقات اخیر و جستجوی ریشه های مشترکشان می توان برای یافتن مرکز ثقل سیاست های گسترده ترکیه تقلایی کرد!
به نظر می رسد که تمام رفتارهای سیاسی پیچیده ترکیه ناشی از متزلزل شدن تعریف هویت ملی است. ترکیه که زمانی با پرچم پان ترکیسم و پان تورانیسم به میدان رقابت در آسیای میانه و قفقاز جنوبی رفته بود و سیاست گسترش نفوذ خود را با این ابزار پیش می برد، اکنون با چالش خودآگاهی قومی کردهای سرزمین خود مواجه شده و جامعه ای پراکنده است.
مبتنی بر سابقه چند ده ساله پروژه های ناکام ملت سازی در منطقه، غالب کشورهای خاورمیانه با بحران هویت ملی مواجه هستند و خیزش های هویت طلبانه طی بیداری اسلامی (بهار عربی) آغاز فصلی جدید از تعاریف هویتی را رقم زد.
جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی علی رغم تنوع قومی و مذهبی، متکی به تعاریف هویتی منحصربفرد ملت یکپارچه خود در حاشیه امنیت قرار گرفتند و سوریه خونبارترین میدان هویت جویی شد. اکنون باید پذیرفت آنچنان که مصر بزرگ نیز از موج خیزش هویت طلبانه در امان نماند، ترکیه نیز خصوصیات جامعه ای را از خود بروز می دهد که نیازمند پاسخ به خواهش هویتی و تعریف کارآمد یکپارچگی ملی است.
شاید بتوان گفت که منشا سوتفاهمات از تعریف «ملت» در کشورهای دارای مردم کرد، قانون اساسی پیشین و کنونی عراق است که این کشور را شامل دو ملت کرد و عرب تعریف می کند. بر این اساس اقلیم کردستان عراق که سال ها است وجود دارد و هر از چندی در پی استقلال رفته، الهام بخش کردهای ترکیه و سوریه شده است.
مقامات مسکو که پس از ساقط شدن بمب افکن کشورشان از سوی ترکیه، روابط خصمانه ای با آنکارا پیش گرفته بودند نیز در مقطعی از ابزار کردها علیه ترکیه استفاده کردند. اواخر اسفند ١٣٩٤، وقتی که روسیه بصورت غیر منظره ای خبر از خروج نیروهای خود از سوریه داد، این گروههای کردی سوریه بودند که فردای این خبر، در مرز ترکیه اعلام خودمختاری کردند! ماه ها پیش از مجادله اخیر بر سر استرداد گولن، سران ترکیه چندین بار بر سر حمایت ایالات متحده امریکا از نیروهای مزدور کرد تبار در سوریه به نزاع لفظی با امریکاییان ایستادند و این تهدید اردوغان شهرت یافت که «امریکا باید میان ترکیه و تروریست های کرد انتخاب کند»!
قیام در برابر تعریف هویت ملی ترکیه که کردها را قومی ترک بشمار می آورد، ریشه ای چندین ساله دارد اما تقویت خودآگاهی قومی کردها در سالیان اخیر، جامعه ترکیه را به تهدید خودمختاری کردها در همسایگی مرزهایشان حساس کرده است. از این منظر عادی سازی روابط ترکیه با اسرائیل بعنوان تنها جایی در خاورمیانه که از خودمختاری کردها در عراق و سوریه حمایت تلویحی می کند، توجیه می شود. همچنین واژگان و ادبیات وزرای خارجه ایران و ترکیه پس از ملاقات در آنکارا، موید حساسیت و اشتراک نظر هر دو کشور درباره «وحدت ارضی» و تروریست های کردی بود.
توضیح درباره سیاست های متناقض، بلندپروازانه و بحرانساز مقامات ترکیه نیازمند مجالی دیگر می باشد اما امروز با استدلال می توان گفت که مسئله کرد، «محور سیاست ترکیه در قبال سوریه» است.
(پیش بینی رایج از اتحاد احتمالی ترکیه و روسیه و ایران در میدان سوریه مستدل به نظر نمی رسد چون اگر حتی چنین اتحادی منافع ترکیه را تامین کند و ترکیه چنین عزمی داشته باشد، همین عضویت ترکیه در ناتو و وابستگی به تایید عرب های منطقه موانع سختی هستند که برداشته شدنشان سال ها وقت نیاز دارد. از سوی دیگر هم ایران به همراهی دو کشوری که روابط حسنه با اسرائیل دارند، تن نخواهد داد. )
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: