سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


لاریجانی:‌ در جنگ با داعش و جبهه النصره، مانند جنگ ۳۳روزه باز هم مقاومت پیروز است

سیاست | يكشنبه ۲۴ مرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۴۴ | نسخه چاپي

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس مطمئن است که در صحنه جدید منطقه که داعش و جبهه النصره به نیابت از صهیونیست‌ها به جنگ با مسلمانان آمده اند، باز هم پیروزی از آن مقاومت است.<br />

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس صلوات خاصه امام رضا توسط یکی از خادمان حرم آن حضرت قرائت شد. سپس علی لاریجانی، در دو بخش سخنانی را ایراد کرد. او در بخش اول سخنانش از شخصیت و سخنان امام رضا(ع) سخن گفت.

او اظهار کرد: امام بزرگواری که حضرت صادق(ع) از پیش درباره ایشان فرمود او فریادرس امت و یاور و علم و نور و فضیلت و حکمت امت است. خداوند به واسطه او از خونریزی‌ها جلوگیری می‌کند، دعواها را به آشتی بدل می‌نمایند، تفرقه را از بین می‌برد. برهنگان را می‌پوشاند، گرسنگان را سیر می‌گرداند و بیمناکان را ایمن می‌نماید. سخنش حکمت است و سکوتش دانش.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: این امام همام که امام صادق او را مظهر حکمت معرفی می‌کنند، در حکمت زندگی آدمی بیانی دارد که چگونه آدمیان ضمن اینکه فکر می‌کنند با تدبیر عمل می‌کنند اما در واقع حیات خویش را به سخره می‌گیرند. امام رضا فرمود آدمیان چناچه هفت چیز را بدون هفت چیز دیگر پیگیری نمایند،‌خود را به سخره گرفته اند. یک آن کس که به زبان آمرزش می‌طلبد اما در دل از گناه خود پشیمان نیست. دو،‌ آن کس که از خدا طلب توفیق می‌کند اما در راه کسب توفیق تلاشی نمی‌کند. سه،‌ آن کس که هوشیاری و احتیاط بجوید اما پروا و پرهیز نکند.

وی افزود:‌ چهار، آن کس که از خدا بهشت طلب کند اما بر شداید و سختی ها شکیبا نباشد. پنجم آن کس که از آتش دوزخ به خدا پناه جوید اما شهوات دنیا را ترک نکند. ششم، آن کس که به یاد مرگ افتد اما خود را مهیای آن نسازد. هفتم آن کس که خدا را یاد کند اما به دیدار او شائق نباشد. امام اینگونه زندگی را غفلت و به سخره گرفتن می‌داند.

لاریجانی اظهار کرد: امام رضا(ع) مومن حقیقی را با این سه ویژگی معرفی می‌کند: سنت خدا، سنت پیامبرش و سنت ولی خدا. سنت خدا که همانا رازداری است که خداوند فرمود عالم به غیب است و هیچکس را به غیب مطلع نکند مگر در مورد پیامبران و آنچه که خدا بخواهد. اما سنت پیامبرش که مدارا کردن با مردم است که خدا پیامبرش را به مدارا با مردم امر فرمود و سنت ولی خدا که پایداری و شکیبایی در سختی‌هاست.

وی تصریح کرد: از خداوند می‌خواهیم راهنمایی های ولی خدا در زندگی مسلمانان تجسم یابد و خصوصا محبان اهل بیت و ایرانیان که سعادت میزبانی آن حضرت را دارند به مقام مومنان حقیقی راه یابند.

رئیس مجلس سپس به سالروز جنگ 33 روزه اشاره و اظهار کرد: سالروز جنگ 33روزه است که بی تردید حادثه ای ناخواسته برای مسلمانان و مقاومت لبنان بود. جنگ نابرابر و ظالمانه ای بود. در آن آتش بیداد صهیونیستی،‌ آمریکایی، ملت لبنان شکیبایی و مقاومت نمودند و از آن حادثه فجیع، صحنه ای افتخارآمیز خلق کردند و این مقاومت تجلی سخن امام رضا ست که فرمود سنت ولی خدا پایداری در سختی هاست.

لاریجانی گفت: در هفته نخست جنگ، امریکا و صهیونیست ها با هر گونه تقاضای آتش بس ازسوی کشورها مخالفت می‌کردند. کنفرانسی در رم تشکیل شد و وزیر خارجه وقت آمریکا، با بی اعتنایی به اجلاسی که اروپاییان تشکیل داده بودند، آتش بس را رد کرد و رئیس جمهور آن کشور در کنفرانس مسکو با سخنان رکیک نسبت به حزب الله، درگوشی به نخست وزیر وقت انگلیس مطالبی را بیان داشت که نشان از توهمات شیطانی آنان داشت.

وی افزود: اما درست بعد از هفته نخست جنگ، با تغییر شرایط رفتار آنان عوض شد. واسطه پشت واسطه می‌فرستادند که به جنگ خاتمه دهند. مخصوصا در هفته سوم که شکست صهیونست ها قطعی شد با دستپاچگی شورای امنیت را تشکیل دادند تا بی آبرویی هفته های قبل را در جنگ سرپوش بگذارند و محترمانه صحنه جنگ را ترک کنند اما پاسخ شکیبایی ملت لبنان را خداوند در عزت آنان قرار داد که با سرافرازی کمر رژیم صهیونیستی را شکستند. این افتخار نصیب مقاومت و به خصوص حزب الله قهرمان و رهبر پارسا و مجاهد آن، سید حسن نصرالله شد که لبنان، کشور کوچک خود را به دژی مستحکم در برابر قلدرهای صهیونیستی - آمریکایی بدل نمودند.

لاریجانی تاکید کرد: مجلس مطمئن است که در صحنه جدید منطقه که داعش و جبهه النصره که به نیابت از صهیونیست ها به جنگ با مسلمانان آمده اند باز هم پیروزی از آن مقاومت است.

رئیس قوه مقننه در پایان سخنانش پیروزی ورزشکاران ایرانی در المپیک و روز محیط بان را نیز تبریک گفت: پیروزی وزنه برداران ایران رستم و سهراب عزیز را نیز به مردم و آن قهرمانان تبریک عرض کنم. همچنین امروز روز محیط بان هم هست تبریک می‌گوییم. امیدواریم دولت محترم لایحه ای که در زمینه حمایت از محیط بانان تدارک دیده زودتر به مجلس بدهد تا حمایت کاملی از آنان صورت بگیرد.
29213

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟