5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


پاسخ تند شهاب حسینی به یالثارات: به هم کیشان داعشی خود بپیوندید

شهاب حسینی، بازیگر و کارگردان سینما طی یادداشتی نسبت به توهین نشریه «یالثارات» واکنش نشان داد.


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استخراج سلول‌های بنیادی از دهان

درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استخراج سلول‌های بنیادی از دهان

دانش | شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ ساعت ۱۴:۵۳ | نسخه چاپي

در آینده دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول‌های بنیادی از دهان به عنوان یکی از ابزارهای مهم در درمان بیماری مختلف به ویژه بیماری های صعب العلاج تبدیل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر علی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلول های بنیادی در دومین سمپوزیوم سلول های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری های دهان، فک و صورت، سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد و بیان کرد: به زودی دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول‌های بنیادی از دهان به عنوان ابزاری به منظور درمان بیماری‌های صعب العلاج به کار خواهد رفت.
کاربرد سلول های بنیادی انقلابی بزرگ در جامعه پزشکی است
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ضمن بحث پیرامون این موضوع که کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماریها به عنوان انقلاب چهارم پزشکی است، اظهار داشت: اهمیت علوم سلول های بنیادی به اندازه ای است که رهبر معظم انقلاب سال گذشته این علم را جزء نوامیس علمی کشور برشمرند.
وی سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد که در عصر حاضر دستیابی به این دو موضوع به نوعی وابسته به پیشرفت‌های زمینه سلول های بنیادی و دستیابی کشور به اشل های جهانی در این حوزه فعالیت می‌کنند بیان کرد: سمپوزیوم سلول های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری های دهان، فک و صورت به همت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری در چهار محور مهندسی بافت در دندانپزشکی، مباحث پایه در سلول های بنیادی دندانپزشکی و پزشکی بازساختی، اخلاق و استانداردهای در دندانپزشکی بازساختی و افق های نوین در درمان های دندانپزشکی با استفاده از فناوری های نوین برگزار می شود.
وی در ادامه بیانات خود تعداد شرکت کنندگان در کنگره را حدوداً ۳۵۰ نفر اعلام کرد. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟