مرگ پیرمرد در آتش سوزی آپارتمان (عکس)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ پیرمرد 80 ساله در آتش‌سوزی خانه‌اش خبر داد.


آغاز پیش فروش ساندرو استپ وی از یکشنبه (+جزئیات)

گروه خودرو سازی سایپا در نظر دارد در راستای رضایتمندی و حمایت از مشتریان عزیز مرحله سوم فروش اینترنتی این خودرو پر طرفدار را به اجرا گذارد.


مرگ پیرمرد در آتش سوزی آپارتمان (عکس)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ پیرمرد 80 ساله در آتش‌سوزی خانه‌اش خبر داد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...اطلاعات روسیه از طریق پایگاه «طرطوس» سوریه تحرکات ارتش ترکیه را رصد رده بود

جهان | شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۵۰ | نسخه چاپي

تحلیلگر و سردبیر روزنامه «رأی الیوم»، در گفت وگو با یک شبکه خبری روسی اعلام کرد که اطلاعات روسیه قبل از همه پی به وقوع کودتا در ترکیه برده و رئیس جمهور روسیه طی تماس فوری با همتای ترک خود، وی را از ماجرا با خبر کرده بود.

تحلیلگر مشهور عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه‎ای «رأی الیوم» اعلام کرد که سرویس اطلاعات روسیه از ساعات اولیه، نسبت به وقوع کودتا در ترکیه هشدار داده بود.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «روسیا الیوم»، «عبدالباری عطوان» در گفتگوی اختصاصی با این شبکه خبری گفت که اطلاعات روسیه از همه زودتر وقوع کودتا در ترکیه را هشدار داده بودند.

وی در پاسخ به سؤال مجری که از او درباره میزان صحت خبری که در مقاله خود منتشر کرده بود و در آن از افشای کودتای 15 جولای ترکیه توسط اطلاعات روسیه خبر داده بود، گفت: «ما این خبر را از چندین منبع به دست آوردیم؛ سرویس اطلاعات روسیه از طریق پایگاه هوایی "طرطوس" سوریه توانست تحرکات غیر عادی و گسترده ارتش ترکیه را رصد کند».

عطوان افزود: « اطلاعات روسیه با استفاده از دستگاه ها شنود و سیستم های راداری خیلی پیشرفته ای که در طرطوس دارد، شبک کودتا توانست تحرکات یگان ها شورشی ارتش ترکیه را رصد کند».

سردبیر روزنامه رأی الیوم به نقش اطلاعات روسیه در افشای کودتای ارتش ترکیه اشاره کرد و گفت که افشای کودتا توسط روسیه و برقراری تماس تلفنی از مسکو با آنکارا منجر شد که اردوغان در همان ساعات اولیه پی به نقشه کودتا ببرد و بتواند آن را کنترل کند.

عبدالباری عطوان همچنین اظهار داشت: «آگاه کردن اردوغان از جریان کودتا باعث شد که وی 180 درجه در مورد روسیه تغییر موضع دهد؛ چرا که ارتباط ترکیه با اروپا و آمریکا که از کردها را به دولت اردوغان ترجیح می داد، متشنج بود، به همین دلیل رئیس جمهور ترکیه خواستار بازبینی در روابط خود با روسیه شد و دیدار اخیر اردوغان با پوتین نیز در همین راستا بود».

این تحلیلگر جهان عرب تأکید کرد که تماس تلفنی پوتین با اردوغان درست چند دقیقه بعد از شروع کودتا، آن هم زمانی که هم پیمان های غربی و عربی وی را تنها گذاشته بودند، نقش مهمی در ازسرگیری روابط قطع شده آنکارا و مسکو داشت و به همین دلیل اردوغان از پوتین به زبان روسی عذرخواهی و چندین بار او را دوست و برادر خطاب کرد.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟