خودرویی که دستیار شخصی است و باغچه دارد!

شرکت سوئیسی رینس اسپید کانسپت جدیدی از خودروهای خودران را خلق کرده که علاوه برآنکه یک دستیار شخصی، شرح حال نویس آماتور، کار آفرین و دفتر کار موبایل است، باغچه هم دارد.


چرا قرارداد باشرکت سازنده«ای.تی.سی»خط تهران-مشهد مناقصه نداشت؟

سوالی که وزیر راه و شهرسازی و مسئولان راه آهن درباره حادثه برخورد دو قطار باید به آن پاسخ دهند ، این است که چرا برای قرارداد با شرکت سازنده «ای تی سی» مناقصه ای برگزار نشد.


تشکیل تیم ویژه در رابطه با خورده شدن جسد یک زن

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تشکیل تیم ویژه در ارتباط با خورده شدن جسد یک زن توسط موش در رشت خبر داد.


اهمال‌میراث‌فرهنگی احمدی‌نژاد به تازگی سر باز کرد؛ خروج‌ تنها اثر معمار مشهور ایتالیایی‌درخاورمیانه از ثبت‌ملی

با اهمال مدیرکل سابق میراث فرهنگی تهران؛ ویلای نمازی تنها اثر جوپونتی خاورمیانه از ثبت‌ملی خارج می‌شود.


قطع سیم کارت مشترکانی که نقص اطلاعات هویتی دارند

اپراتورها موظفند در مرحله دوم و پس از اطلاع رسانی به این گونه مشترکان و در صورت تکمیل نکردن اطلاعات هویتی از سوی مشترک نسبت به یک طرفه کردن ...


حـزب‌الله مصـداق تحقـق وعـده الهی در عـرصه جهـاد کبیـر

حـزب‌الله مصـداق تحقـق وعـده الهی در عـرصه جهـاد کبیـر

سیاست | جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۵۳ | نسخه چاپي

هفته نامه خط حزب الله در سرمقاله خود نوشت: حزب الله لبنان تاکنون در عرصه «جهاد کبیر» بر دشمن قدرتمند خود پیروز شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، هفته نامه خط حزب الله در سرمقاله خود نوشت: حزب الله لبنان تاکنون در عرصه «جهاد کبیر» بر دشمن قدرتمند خود پیروز شده و امروز در میدان جدید مبارزه، در حال مقابله با فتنه تکفیر در سوریه برای ایجاد امنیت است.
متن این یادداشت به شرح زیر است:
«شکست اسرائیل در رویارویی نظامی باحزب الله، ما را ناامید کرد»؛ این جمله فراز مهمی از یادداشت مشاور امنیت ملی آمریکا در دوره جرج بوش پسر است. او مسئول سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا در زمان جنگ ۳۳ روزه بوده که حالا و پس از ۱۰ سال از آن شکست تاریخی یادداشتش در پایگاه مرکز مطالعات امنیت ملی تل‌آویو منتشر شده است. الیوت آبرامز می‌افزاید: «اهداف جنگ ۳۳ روزه به معادلات منطقه‌ای نیز مربوط بود و تلاش می‌شد با این جنگ ایران ضعیف و جایگاه اسرائیل در منطقه تقویت شود. اما ضعیف کردن ایران مشروط به این بود که ارتش اسرائیل بتواند ضربه سختی به حزب‌الله وارد کند تا در نهایت نیروهای بین‌المللی یا شاید ناتو در مرزهای سوریه و لبنان مستقر شوند تا به حزب‌الله اجازه داده نشود که توانایی‌های نظامی خود را بازیابد و آنها را گسترش دهد»
این جنگ قرار بود آغازگر یک نقشه شوم در منطقه باشد اما در حقیقت پایان‌بخش همان نقشه شد. جنگی که در آن یکی از پر سروصداترین ارتش‌های جهان به لبنان حمله کرد. دشمن «به غلط پنداشته بود که با حمله به لبنان ضعیفترین حلقه‌ کشورهای منطقه را هدف قرار میدهد و طرح وهم‌آلود خاورمیانه‌ی دلخواه خود را کلید میزند. ۲۶/۵/۸۵» «اگر لبنان تسلیم تجاوز اسرائیل و امریکا می‌شد و اگر جوانان مجاهد حزب‌ا... و مردم مظلوم جنوب رنج این دفاع مقدس را به جان نمی خریدند ... ادامه این روند تهاجمی تمام این منطقه را در بر می‌گرفت. ۲۶/۵/۸۵» حالا اما ۱۰ سال از آن روزهای سخت و البته افتخارآفرین گذشته است. جنگی که قرار بود در آن با «بریدن این بازوی توانا و کارآمد۲۶/۵/۸۵» نسخه مقاومت را در منطقه و بعدها ایران اسلامی بپیچاند، نتیجه‌ای جز تقویت حزب‌الله لبنان در مناسبات داخلی لبنان و بلکه مناسبات منطقه‌ای نداشت. «علیه حزب‌ا... در لبنان چقدر اینها فعّالیّت تبلیغی و عملی کردند، تهدید کردند، تهدیدها را به عمل آوردند. درعین‌حال حزب‌الله پیکره‌ی رشید خود را در دنیای اسلام دارد نشان میدهد... حزب‌ا... آنجا مثل خورشیدی دارد میدرخشد. حزب‌ا... مایه‌ی افتخار دنیای اسلام است. ۱/۲/۹۵»
موفقیت جوانان حزب‌ا... در جنگ ۳۳ روزه، اعتماد به نفس جوانان مبارز فلسطینی را در جنگ‌های بعدی رژیم صهیونیستی از جمله جنگ ۲۲روزه علیه غزه افزایش داد و بعد «جوانان مصر و تونس هم از حزب‌ا... و حماس و جهاد اسلامی الهام گرفته‌اند ۶/۹/۹۰» برای همین، جبهه مقابل، برای جلوگیری از قدرت محور مقاومت و به تبع آن موج بیداری اسلامی، با پشتیبانی و فعال‌سازی گروه‌هایی چون داعش و القاعده تلاش کرد تا جریان بیداری را به انحراف بکشاند: «جریان تکفیر، این حرکت عظیم ضدّاستکباری و ضدّآمریکایی و ضدّاستبدادی را تغییر جهت داد به جنگ بین مسلمانان و به برادرکشی ۴/۹/۹۳» حزب‌ا...ی که روزی با افتخار دربرابر ارتش سفاک و خونخوار صهیونیستی می‌جنگید و در برابر آن دفاع جانانه‌ای می‌کند با این هدف متعالی که «خطّ مقدّم مبارزات در این منطقه مرزهای فلسطین اشغالی بود ۴/۹/۹۳»، حالا می‌بیند که «جریان تکفیر آمد این خطّ مقدّم را تبدیل کرد به خیابانهای بغداد و مسجد جامع سوریّه و دمشق و خیابانهای پاکستان و شهرهای مختلف سوریّه، و اینها شد خطّ مقدّم مبارزه! ۴/۹/۹۳»
اگر حزب‌ا... ده سال پیش با عملش سبب ایجاد انگیزه برای ملت‌های منطقه در شکل‌گیری بیداری اسلامی شد؛ امروز در میدان جدید مبارزه، در حال مقابله با فتنه تکفیر در سوریه برای ایجاد امنیت است. هرچند بعضی‌ها ممکن است متوجه این نقش تاریخی نشوند. «اینکه می‌بینید فلان مدّعی روشنفکری مثلاً فرض بفرمایید در مورد حزب‌ا...ِ لبنان یا سیّدحسن‌نصرا... یا پدیده‌ی دیگری ازاین‌قبیل، ابراز شبهه میکند، این بر اثر نشناختن محیط است ... که نمیداند در منطقه چه خبر است، نمیداند سیّدحسن‌نصرا... یعنی چه، حزب‌ا... یعنی چه، ارتباطش با ایران چه تأثیراتی در سرنوشت کشور و سرنوشت انقلاب دارد؛ این بر اثر ندانستن است. ۱۲/۴/۹۵»
حزب‌الله تاکنون با «توکّل... اعتماد به قدرت اراده‌ی انسان مؤمن ۳/۳/۹۵» در عرصه «جهاد کبیر» بر دشمن قدرتمند خود پیروز شده است. آنچنان که واشنگتن پست می‌نویسد: حزب‌ا... اینک یک قدرت نظامی منطقه‌ای با هزاران نیرو است که با مجهزترین تسلیحات هوشمند بزرگترین تهدید علیه اسرائیل است. حزب‌الله «مصداق این کلام نورانی قرآن است که اللَّهُ یُؤَیِّدُ بِنَصرِهِ مَن یَشاءُ»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: