کاهش ساعت کار بانوان شاغل کلید خورد؛ جزئیات مصوبه ابلاغی دولت

بخشنامه قانون کاهش ساعات کار هفتگی بانوان شاغل به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد؛بر این اساس زمان کار بانوان مشمول این مصوبه از ۴۴ ساعت در هفته ...


ترامپ چقدر از جیب خودش برای انتخابات خرج کرد؟

در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ مجموعا ۶۶ میلیون دلار از پول خودش را صرف انتخابات درون حزبی و انتخابات هشتم نوامبر کرد.


بلوتوث 5 سریع‌تر و فراگیرتر در راه است

بلوتوث ۵، با سرعتی دو برابر و گسترش چهار برابری از نظر محدوده برای بهبود فناوری‌هایی مانند اینترنت اشیا در راه است.


جلیلی می‌خواهد احمدی‌نژاد «زمانه» شود؟

این روزها دیگر در قالب هسته‌ای اظهارنظر نمی‌کند، مسکن را هدف قرار می‌دهد، دستمزد و حقوق‌ها را و ...او دیگر سعید جلیلی فقط دیپلمات نیست، گویی ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


انجمن علمی طب سنتی برای اجرای تاسیس داروخانه های سنتی آمادگی دارد

انجمن علمی طب سنتی برای اجرای تاسیس داروخانه های سنتی آمادگی دارد

طب سنتی | جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ ساعت ۸:۲۲ | نسخه چاپي

انجمن علمی طب سنتی ایران اعلام آمادگی کرد در قالب کمیته داروسازی در راستای طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی داروسازان عمومی برای اجرایی کردن آیین نامه تاسیس داروخانه های سنتی و طبی اقدام کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن علمی طب سنتی ایران درباره طرح تاسیس داروخانه های سنتی و طبیعی، بیانیه ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: بیش از ۸ سال است که طب سنتی ایران در نظام آموزش آکادمیک ایران وارد شده و این علم شریف که میراث نیاکان دانشمند این سرزمین است، در قالب رشته PHD در دانشگاه های سراسر کشور تدریس می شود تا در ساختاری علمی، تخصصی و به دور از افراط و تفریط تثبیت شده و رشد پیدا کند. به موازات این امر، نگاه علمی و دانشگاهی به داروهای سنتی و گیاهی در کشور با تاسیس رشته داروسازی سنتی در اواسط دهه ۸۰ روند رو به رشدی یافت و امروز شاهد وجود تعداد بسیار زیادی از داروهای تولید شده در این عرصه در بازار دارویی کشور هستیم که بخشی از آنها با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت پوشش بیمه نیز درآمده اند.
در ادامه بیانیه آمده است، از سوی دیگر پژوهش های گسترده متخصصین این حوزه بر روی کارایی و ایمنی این داروها منجر به ایجاد شواهد معتبر آزمایشگاهی و بالینی بسیاری در رابطه با فراورده های طب سنتی و طبیعی شده است که قابل استناد در عرصه بین المللی هستند. در این فضا و با توجه به اقبال رو به تزاید جامعه به استفاده از درمان های سنتی و داروهای طبیعی، وجود مراکز علمی ارائه خدمات در قالب داروخانه های سنتی و طبیعی زیر نظر متخصصین داروسازی سنتی و همچنین داروسازان عمومی دوره دیده تحت نظر این متخصصین به شدت احساس می شد. لذا انجمن علمی طب سنتی ایران به عنوان مرجع صنفی متخصصین طب و داروسازی سنتی ایران ضمن اعلام حمایت از طرح تاسیس داروخانه های سنتی و طبیعی، اعلام می دارد هرگونه اقدامی در راستای تکمیل نظام ارائه خدمت در حوزه طب سنتی ایران در کشور که داروخانه های سنتی و طبیعی از مصادیق بارز آن به شمار می رود حرکت در راستای خودکفایی علمی و اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
این بیانیه همچنین می افزاید: وضعیت نابسامان عرضه گیاهان دارویی در شرایط فعلی که بر مسئولین امر پوشیده نیست و بارها توسط متخصصین و دلسوزان تذکر داده شده و بعضاً منجر به آسیب های مالی و جانی به افراد جامعه شده است و همچنین لزوم نگاه تخصصی، ساختارمند و ملی به مقوله گیاهان دارویی ایجاب می کند، مراکز تخصصی عرضه گیاهان دارویی و فرآورده های طب سنتی همگام با گسترش این رشته تخصصی فعالیت کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است، بی‌شک این مهم از سویی طلیعه‌ای برای خدمات رسانی بهتر و گام برداشتن به سوی ارتقای سطح سلامت جامعه است و از سوی دیگر گامی استوار در عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در قالب بند ۱۲ سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی معظم له و دیگر اسناد بالادستی کشور در موضوع طب سنتی است.
در پایان به این موضوع اشاره شده است که اگر چه جامعه داروسازان سنتی کشور، ملاحظاتی را بر آیین نامه ابلاغی وارد می کند، اما امید می رود با استفاده از ظرفیت همفکری با این مجموعه در تدوین ضوابط اجرایی آن، این ملاحظات به نحو احسن مرتفع شوند. در پایان انجمن علمی طب سنتی ایران در قالب کمیته داروسازی سنتی این انجمن آمادگی خود را به منظور همفکری و همچنین طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی داروسازان عمومی در راستای اجرایی کردن آیین نامه تاسیس داروخانه های سنتی و طبیعی اعلام می کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: