مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


موضوع جوانان دغدغه اصلی مانیست؛ضرورت واگذاری ساختمان به خانه جوان

موضوع جوانان دغدغه اصلی مانیست؛ضرورت واگذاری ساختمان به خانه جوان

جامعه | جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ ساعت ۸:۱۵ | نسخه چاپي

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه موضوع جوانان دغدغه اصلی این وزارتخانه نیست، گفت: برخی استانداران از واگذاری ساختمان به خانه های جوان خودداری می کنند که این روند باید اصلاح شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود گودرزی در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان سراسر کشور با اشاره به اینکه در حوزه جوانان موارد بیشماری وجود دارد که باید به آن توجه شود، افزود: یکی از این موارد شکل گیری ستاد ساماندهی امور جوانان است که باید از طریق آن مسائل جوانان به یک گفتمان تبدیل شود.
وی ادامه داد: مواردی مثل ازدواج، مسکن و اشتغال جوانان تنها با ارائه و عزم ملی حل و فصل می شود.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موضوع فیش های حقوقی تاکید کرد: همانطور که در بحث فیش های حقوقی برخی با اغراض سیاسی مسائل را مطرح کردند در موضوع جوانان هم برخی با اهداف سیاسی و اقتصادی به موضوع جوانان ورود می کنند اما اهداف دیگری پیشت آن نهفته است. امروز موضوع جوانان به گفتمان تبدیل شده اما هنوز گفتمان قالب نیست زیرا موضوع ورزش به دلیل جذابیت، بیشتر مورد توجه است.
گودرزی در خصوص هجمه ها به وزارت ورزش و جوانان گفت: هجمه ها به وزارتخانه به این دلیل است که نگذاشتیم پول جوانان و ورزش داخل جیب افراد خاص و انگشت شمار برود. هر جا پول باشد مگسان گرد شیرینی بسیار است و به گفتمان قالب تبدیل می شود. اگر جوانان به حاشیه رفته اند علت آن ورزش نیست بلکه یک نگاه اولویت دار در این زمینه در کشور وجود ندارد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به وعده های رئیس جمهور در نطق های انتخاباتی افزود: افزایش مشارکت اجتماعی با هدف ایجاد انسجام اجتماعی همواره یکی از اهداف حکومت ها است و هر چه سرمایه اجتماعی افزایش یابد به تولید ثروت منجر خواهد شد. برخی می گویند توسعه اقتصادی اولویت است اما اشتباه می کنند زیرا منابع انسانی منبع تولید ثروت است به طوری که در ژاپن ۸۵ درصد ثروت توسط منابع انسانی تولید می شود اما این رقم در کشور ما هنوز به ۴۰ درصد نرسیده است.
وی خاطرنشان کرد: باید نهادهایی که مشارکت اجتماعی را افزایش می دهد با توسعه کمی سازمانهای مردم نهاد و استفاده از ظرفیت آنها ایجاد شود. نیاز به تربیت نیروی انسانی و کادرسازی داریم و باید نیروهای جوان ورود کنند و توانمند شوند تا آینده مدیریت کشور را اداره کنند.
گودرزی در خصوص سرانجام طرح دستیاران جوان اضافه کرد: این طرح در دولت بررسی و مورد موافقت قرار گرفت که دو هزار نیروی جوان بکار گرفته شوند اما طرح دستیاران جوان به دیوار محکمی خورده و متوقف شده که علت آن پرشدن ظرفیت های استخدامی دولت است زیرا در دولت نهم و دهم از طریق بکارگیری افراد بیشمار در سمت هایی که نیاز به تجربه بالا داشت خسارت های زیادی به کشور وارد شد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: باید فضای محدود شده جوانان که پس از ادغام در ورزش بوجود آمده است شکسته شود. ما نظراتمان را در خصوص ادغام بیان کرده ایم و می دانیم محتوا و ملزمات این دو حوزه کاملا متفاوت است.
وی در مورد فضاهای موجود و اولویت های جوانان در کشور گفت: یک تحول فکری عجیب رخ داده که بر ارکان حکومت و جوامع اثر گذاشته است که آن فضای مجازی است. باید فضای مجازی به عنوان یک فرصت دیده شود و در حوزه اشتغال زایی و توسعه بکار رود در غیر این صورت مشکلات جدی به وجود آورد.
گودورزی موضوع سواد رسانه ای را از دیگر اولویت های حوزه جوانان دانست و اضافه کرد: باید تلاش کنیم در بخشهای مختلف ملزومات و دانش رسانه ای را افزایش دهیم و اگر دولت استخدام ندارد باید فضای کارآفرینی ایجاد شود.
وزیر ورزش و جوانان با انتقاد از عملکرد آموزش عالی در تربیت نیروهای متخصص تاکید کرد: دانشگاهها نیازهای تخصصی جامعه را محقق نکرده اند. به عنوان مثال در یک شهر کوچک ۱۲ دانشگاه تاسیس شده اما این یک دور باطل و معیوب است.
وی با تاکید بر اهمیت خانه های جوان خاطرنشان کرد: برای نهادمند کردن مشارکت اجتماعی نیاز به فضای فیزیکی برای تبادل نظر و اطلاعات میان جوانان داریم. خانه های جوان در سطح استانها و دست کم یک مرکز در هر استان باید تاسیس شود.
وزیر ورزش و جوانان گفت: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور املاک سازمان ملی جوانان سابق باید به معاونت امور جوانان اختصاص یابد و استانداران ملزم هستند که این ساختمان ها را واگذار کنند.
گودرزی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر موضوع جوانان در اولویت وزارت ورزش و جوانان نیست، تصریح کرد: استانها و ادارات کل استانی موضوع جوانان را در اولویت دغدغه های خود قرار دهند.
وی در مورد بودجه جوانان گفت: بودجه معاونت سال گذشته ۸ میلیارد تومان بود که این رقم بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه به ۵۰ میلیارد تومان رسیده که امیدواریم این رقم محقق شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟