رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


نقش ‌آیت‌الله هاشمی در انتخاب مجدد روحانی

سیاست | پنجشنبه ۲۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱۲ | نسخه چاپي

رسول منتجب‌نیا، قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت:دولت آقای حسن روحانی در طی سه سال گذشته اقدامات بزرگی انجام داده و به موفقیت‌های قابل توجهی در زمینه‌های مختلف، اعم از مسائل داخلی و خارجی دست یافته است.

اگرچه انتظارات جامعه فراتر از این بوده و به بخشی از وعده‌ها و مطالبات ملت جامه عمل پوشانده نشده است اما عدم تحقق این وعده‌ها بیش از هر موضوعی، به دلیل محدودیت‌هایی است که در کشور بوده و موانعی برای دولت و رئیس‌جمهور ایجاد کرده است. در کنار این مسائل، اختیاراتی که قانون برای رئیس‌جمهوری مشخص کرده یا دخالت‌هایی که خارج از دولت در کار این نهاد صورت می‌گیرد، مزید بر علت است. در مجموع، آقای دکتر روحانی نهایت تلاش خود را به کار بسته تا مشکلات کشور مرتفع شود. اما از دولت تدبیر و امید انتظار می‌رود که در سال پایانی دولت، گام‌های بلند دیگری بردارد که این مساله، زمینه جذب منتقدان دولت را فراهم کرده و بهانه را از دست مخالفان گرفته و آنها را ناکام بگذارد. اگر ریاست محترم جمهوری چنین شرایطی را به وجود آورد، قطعا در سال ۹۶ پیروز میدان خواهد بود.

به نظر می‌آید که در صورت تداوم این روند و درصورتی که گام‌های بلند دیگری برداشته شود، آرای آقای روحانی در دور دوم ریاست‌جمهوری، به مراتب بیشتر از دوره اول خواهد بود. با این وصف، رئیس‌جمهور در دوره دوم با تجربه بیشتر و قدرت مضاعف می‌تواند به موفقیت‌های بیشتری نسبت به دوره اول دست یابد و بسیاری از نابسامانی‌ها و ناملایمات را به خوبی سامان دهد. ذکر این نکته نیز مفید به فایده است که هم در یک سال باقی‌مانده از عمر دولت و هم در دوره دوم، نیاز به گزینش نیروهای همراه‌تر و با نشاط‌تر وجود دارد که متاسفانه در حال حاضر، شاهد هستیم بسیاری از نیروهای موجود، نشاط و قدرت لازم را ندارند یا اینکه همراهی مناسب را با دولت ندارند. نگارنده معتقد است که شخص آقای روحانی، از این مساله رنج می‌برد. چرا که این طور احساس می‌شود که در دولت، همراهی قوی و استواری با شخص رئیس‌جمهوری، وجود ندارد.

راه‌حل برون رفت از این مساله، تنها آن است که در گزینش‌ها تجدیدنظر شده و به نظارت بر عملکرد زیر مجموعه‌ها، توجه بیشتری مبذول شود تا مشکلات گذشته به وجود نیاید. از سوی دیگر، این موضوع را هم باید مدنظر قرار دهیم که همه بزرگان کشور می‌توانند در حمایت از آقای روحانی نقش آفرین باشند.

آیت ا... هاشمی‌رفسنجانی، هم به لحاظ سابقه بسیار طولانی و تجربه فوق‌العاده‌ای که در کارنامه خود دارند و هم به جهت محبوبیت مثال زدنی ایشان در بین اقشار مختلف مردم، می‌توانند نقش موثری در پیروزی آقای روحانی ایفا کنند. همچنان که در ظرف سه سال گذشته، از هیچ کوششی برای حمایت از دولت دریغ نکرده‌اند. بخش قابل توجهی از پیروزی بزرگی که در سال ۹۲ نصیب جریان اعتدالی شد، به حضور آیت ا... هاشمی‌رفسنجانی و برخوردی که با ایشان در موضوع رد صلاحیت صورت گرفت، بر می‌گردد که در نهایت مردم را تشویق کرد تا در صحنه حضور جدی پیدا کنند.

در سال ۹۴ هم شاهد تاثیر‌گذاری این شخصیت انقلابی در انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری بودیم که اتفاقات بی‌سابقه‌ای را صورت داد. واضح است که بخشی از این توفیقات به مدیریت و راهنمایی‌هایی که آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی درآن زمان انجام دادند، برمی‌گردد. انتظار بزرگان و خواست مردم این است که آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی در پیروزی آقای روحانی در دوره دوم و حتی اصلاح دولت یازدهم نقش بیشتری را ایفا کرده و دولت محترم از دیدگاه‌ها و نظرات ایشان بیشتر از گذشته استفاده کند. چرا که این تجربیات اندوخته در شخص آیت ا... هاشمی‌رفسنجانی، دستاورد سال‌های سال تلاش و فعالیت سیاسی و انقلابی است. ضمن اینکه آیت ا... هاشمی‌رفسنجانی و برخی از بزرگان کشور، از جمله سرمایه‌های اصلی نظام و انقلاب به شمار می‌روند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟