افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


فرق این مجلس با آن مجلس

پنج ماه از آغاز و فعالیت مجلس دهم می‌گذرد. رصد تصاویر، رخدادها و کنش‌های نمایندگان در این مجلس فرق‌های این مجلس و مجلس نهم را به خوبی عیان ...


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


سجادی:خرید رای برای رفتن به مجلس،یک عفونت سیاسی است

سیاست | پنجشنبه ۲۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱۱ | نسخه چاپي

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: وجود حفره و نقس در قانون انتخابات و سوءاستفاده افراد از آن نوعی فساد و عفونت سیاسی محسوب می‌شود.

سید کمال سجادی در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص نواقص قانون انتخابات فعلی و لزوم رفع آنها، گفت: مسئولین و نهادهای ذی‌ربط از جمله وزارت کشور و مجلس باید این نقص را بررسی نمایند.  می‌توان از کمک و همفکری احزاب و تشکل های سیاسی برای کارشناسی کردن این موضوع استفاده کرد. بطور قطع خلاهای قانونی در قوانین انتخاباتی کشور وجود دارد که بعضی می توانند رای بخرند در حالیکه قانون باید به گونه ای باشد که راه سو استفاده ها را سد کند.

سخنگوی جبهه خط امام و رهبری افزود: در درجه اول باید بر روی قانون یک بازنگری انجام دهند تا هم خلاءهای قانونی از بین برود، هم خود قانون آنقدر محکم، قوی و مبین باشد که منجر به سلامت برگزار شدن انتخابات شود. یکی از اصول قانونی انتخابات آن است که همانطور که آزاد است، باید در کمال سلامت برگزار شود تا حقوق رای دهندگان حفظ گردد. با سو استفاده و خرید رای و خرج های آنچنانی برای انتخابات حقوق مردمی که رای می دهند رعایت نمی شود.

سجادی با بیان اینکه بعضی از این اتفاقات  از جمله خرید و فروش آرا به فرهنگ عرفی و دینی کاندیداها نیز مربوط می شود، افزود: اگر فردی با نادیده گرفتن قانون وارد مجلس شود تکلیف رای او به قوانین چیست؟ آیا رای او دچار اشکال از نظر قانونی و دینی نیست؟ وقتی فردی از راه نادرست و به شکل تقلبی و با خرید رای وارد مجلس شود رای او به مصوبات مجلس نیز نادرست خواهد بود.

سخنگوی جبهه خط امام و رهبری در خصوص میزان تاثیرگذاری نواقص قانون در انتخابات هایی که تا به امروز در کشور برگزار شده است گفت: من در آن سطح نیستم که بتوانم به شکل صحیح در این مورد اظهارنظر کنم. نهادهای نظارتی کشور باید این موضوعات را بررسی کنند و میزان تاثیرگذاری آن و آسیبی که ممکن است به اعتماد مردم بزند را کارشناسی نمایند.

وی ادامه داد: مسئولین مربوطه باید گفته های آیت الله جنتی درخصوص خرید و فروش آرا پیگیری نمایند که این اتفاق در چه سطحی، چگونه و در چه حجمی  انجام شده است. اگر با این تخلفات برخورد شدید شود از تکرار آن جلوگیری خواهد شد. افرادی که دست به چنین اقداماتی می زنند باید هزینه های بالایی برای کارشان پرداخت نمایند تا دیگران جرات دست زدن به چنین اقدام هایی نکنند.

سجادی در پایان خاطر نشان کرد: وجود حفره و خلا در قانون انتخابات و سو استفاده افراد مانند همین خرید رای، نوعی فساد و عفونت سیاسی محسوب می شود. این عفونت باید با تدوین قانون جامع و نظارت بر حسن اجرای آن توسط نهادهای مربوطه از بین برود چرا که با ادامه این روند، مجلس و دیگر نهادهایی که با انتخابات  شکل می گیرند عصاره فضیلت ها نخواهند بود و مردم نیز برای حضور در انتخابات ها دلسرد خواهند شد. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟