سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.چقدر از پول فروش نفت صرف پرداخت یارانه می‌شود؟

اقتصاد | چهارشنبه ۲۰ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۵۶ | نسخه چاپي

سال گذشته 39 هزار و 761 میلیارد تومان از منابع نفت به خزانه دولت بابت پرداخت یارانه نقدی واریز شد.

 جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور وزیر نفت در جلسه روز گذشته این کمیسیون گفت: وزیر نفت در این جلسه دو محور کلی داشت که اولین محور مشکلات کلان صنعت نفت بود و مجوز دوم سخنان وی مباحث مربوط به نیروی انسانی است.
این نماینده مجلس ادامه داد: زنگنه در این جلسه از میران تولید 3 میلیون و 800 هزار بشکه‌ای نفت خام خبر داد و با اشاره به برنامه پنج ساله وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت خام به 4 میلیون و 600 هزار بشکه در روز اظهار کرد وزارت نفت سعی دارد تولید نفت خود را در طول 5 سال آینده افزایش دهد.
میرزایی با اشاره به تولید گاز سالانه 365 میلیارد متر مکعب که در آمارهای وزیر نفت بود تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا 5 سال آینده تولید گاز کشور نیز به رقم قابل توجه‌ای خواهد رسید.
40 هزار میلیارد یارانه‌ای که بخشی از مشکلات صنعت نفت را حل می‌کرد
وی با اشاره به دیگر صحبت‌های زنگنه گفت:‌ آقای وزیر در جلسه کمیسیون اعلام کرد هنگامی که سه سال پیش من وارد وزارت نفت شدم فازهای پارس جنوبی نیمه‌تمام بود و صادرات نفت به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده بود اما با تمهیداتی که اندیشیدیم موجب شد تا هم فازهای گازی پارس جنوبی یکی پس از دیگری به بهره‌برداری برسد و هم صادرات نفت کشور نیز افزایش پیدا کند.
این مقام مسؤول به نقل از وزیر نفت ادامه داد:‌ در حال حاضر برخی از تجهیزات و تأسیسات صنعت نفت کشور مربوط به 50 سال پیش است که باید تمام آنها تغییر پیدا کند. به عنوان مثال خطوط لوله انتقال نفت در برخی از مسیرها باید به طور کلی عوض شود و دیگر جایی برای تعمیر آن وجود ندارد،همچنین پالایشگاه آبادان نیز که هم اکنون بیش از 300 هزار بشکه نفت خام ایران را پالایش می‌کند یک پالایشگاه فرسوده است و دیگر نباید از این پالایشگاه استفاده کرد در صورتی که هنوز این پالایشگاه فعالیت می‌کند.
میرزایی با تأکید بر اینکه سال گذشته 39 هزار و 761 میلیارد تومان از منابع نفت به خزانه دولت بابت پرداخت یارانه نقدی واریز شد، گفت: وزیر نفت در این جلسه تأکید کردند که با این ارقام می‌شد بخشی از مشکلات صنعت نفت را برطرف کرد.
وی با اشاره به وجود نیروی انسانی بیش از مازاد در وزارت نفت،‌گفت: وزیر نفت اعلام کردند در سال 84 که این وزارتخانه را ترک کرده بود 62 هزار نیرو در وزارت نفت مشغول به کار بودند اما پس از بازگشت 8 سال و در هنگام ورود در سال 92 این نیروها به 120 هزار نفر رسیده بود.
وی با اشاره به حجم تولید نفت در 5 ماهه ابتدای سال 92، گفت: زنگنه اعلام کرد در سال 92 و در 5 ماه نخست آن به طور میانگین روزانه 2 میلیون و 700 هزار بشکه نفت در کشور تولید می‌شد که توانستیم این آمار را افزایش دهیم به طوریکه روز گذشته 3 میلیون و 850 هزار بشکه نفت خام در کشور تولید شده است.
وی با اشاره به دیدگاه‌های زنگنه در مورد اثرات برجام بر صنعت نفت، اظهار کرد: ظاهراً برجام توانسته تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را که توقیف شده بود آزاد کنند و در نقل و انتقالات نفت و پول فروش نفت نیز تسهیلاتی ایجاد شده است به طوریکه در زمان تحریم‌ها 22 درصد از ارزش پول فروش نفت فقط بابت انتقال آن پرداخت می‌شد.
این نماینده مجلس با اشاره به دیگر صحبت‌های وزیر نفت در کمیسیون انرژی گفت:‌ ظاهراً‌ پس از برجام نیر ورود کارشناسان خارجی برای راه‌اندازی پروژه‌ها تسهیل شده و رفت و آمد آنها به صنعت نفت نیز افزایش پیدا کرده است.
واگذاری‌های بی‌حساب و کتاب عامل بی‌توجهی به ایمنی در صنعت نفت
زنگنه در جلسه کمیسیون انرژی همچنین با اشاره به حوادث پشت سر هم در صنعت نفت نیز اشاره کرد و گفت:‌ عمده‌ترین دلایلی که در خصوص آتش‌سوزی‌های اخیر می‌توان بیان کرد واگذاری‌های بی‌حساب و کتابی است که به بخش خصوصی صورت گرفته زیرا بخش خصوصی صرفاً به دنبال کسب حداکثر سود خود است و هیچ توجهی به HSE نمی‌کند که این حوادث از این موضوع نشأت می‌گیرد.
نمی‌توان بیش از از در اجرای قراردادهای نفتی تاخیر داشت
میرزایی همچنین با اشاره به دیدگاه زنگنه در مورد قراردادهای جدید صنعت نفت گفت:‌وزیر نفت معتقد است در خصوص اصلاح قراردادهای جدید صنعت نفت بیش از اندازه بحث و گفت‌وگو شده و هم اکنون برای افزایش بازیافت میادین نفتی نیاز به قراردادهای جدید داریم.
وی ادامه داد: در طول اصلاح الگوی قراردادهای جدید صنعت نفت مذاکراتی با برخی از منتقدین که حرف‌های منطقی داشتند انجام و سعی شده که نقطه نظرات آنها در اصلاحیه مورد توجه قرار گیرد، هم اکنون نیز برخی از بحث‌ها در این زمینه وجود دارد ولی باید به این نکته توجه کرد که دیگر زمان در حال گذر است و نمی‌توان بیش از این تأخیر داشت.
تولید میعانات گازی به دو برابر
زنگنه همچنین در جلسه کمیسیون انرژی با اشاره به تولید میعانات گازی گفت:‌در حال حاضر 550 هزار بشکه میعانات گازی در کشور تولید می‌شود که قصد داریم با برنامه‌ریزی صورت گرفته تولید میعانات گازی را به یک میلیون برسانیم. همچنین ظرفیت پالایشی نیز از یک میلیون و 700 هزار بشکه با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تکمیل ظرفیت در پالایشگاه شیراز به 3 میلیون بشکه می‌رسد که این موضوع در راستای اقتصاد مقاومتی صورت می‌گیرد.
این مقام مسؤول با اشاره به مازاد مصرف در گازوئیل و نفت سفید گفت: به دنبال تمهیداتی هستیم تا بتوانیم صادرات نفت سفید و گازوئیل را افزایش دهیم.
وی همچنین با راه‌اندازی پروژه‌های جدید پالایشی در کشور تصریح کرد: به عنوان مثال با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس از واردات بنزین بی‌نیاز می‌شویم و می‌توانیم صادرات بنزین را در کشور رقم زنیم.
کاهش مصرف نفت کوره در نیروگاه‌ها از ۱۵ به ۹ درصد
وی همچنین با اشاره به مصرف نفت کوره در نیروگاه‌ها گفت:‌ دنبال این هستیم که مصرف نفت کوره در نیروگاه‌ها را از 18 درصد به 9 درصد برسانیم اما برای صادرات مازوت هم اکنون مشکل پایانه داریم که باید برای آن نیز فکری کرد.
وی در پایان با اشاره به استخدام نیروی انسانی جدید گفت:‌تنگناهای مالی دست ما را برای استخدام نیروهای جدید بسته است اما ما با بکارگیری نیروهای تازه نفس در صنعت نفت مشکلی نداریم.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟