خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


تکذیب خداحافظی زنگنه با وزارت نفت

اقتصاد | چهارشنبه ۲۰ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۴۲ | نسخه چاپي

 هیچ دستوری از سوی وزیر نفت برای بازنشستگی 20 مدیر نفتی صادر نشده است.
دیروز خبری روی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که حاکی از این بود که وزیر نفت در نامه‌هایی جداگانه برای حدود ٢٠ مدیر بازنشسته صنعت نفت، اعلام کرده بود براساس قانون جدید بازنشستگی، وزارت نفت دیگر نمی‌تواند با آنها همکاری کند.
این خبر در حالی دست‌به‌دست شد که پیگیری‌ها از وزارت نفت نشان داد این خبر، شایعه‌ای بیش نیست. آن‌گونه که مسئولان روابط‌عمومی این وزارتخانه اعلام کرده‌اند، نه حکمی زده شده و نه دستوری از سوی وزیر نفت در این رابطه صادر شده است. روابط‌عمومی وزارت نفت با بیان اینکه این خبر در حد شایعه است، اعلام کرد ابلاغی دریافت نکرده‌اند و فعلا هیچ خبر رسمی در این زمینه وجود ندارد.
در این خبر که وزارت نفت آن را «شایعه» خوانده، آمده: «در لیست مدیرانی که با آنها خداحافظی شده است، نام بعضی از مدیران ارشد فعلی شرکت ملی نفت و همچنین بعضی مدیران ارشد سابق وزارت نفت که درحال‌حاضر، سمت‌هایی در هیأت‌مدیره بعضی شرکت‌های نفتی زیرمجموعه وزارت نفت دارند، دیده می‌شود».
استناد این خبر به قانون جدید به‌کارنگرفتن بازنشستگان در سمت‌های مدیریتی دستگاه‌های دولتی است که به‌تازگی به تأیید شورای نگهبان رسیده است. براین‌اساس، دستگاه‌های دولتی اجازه به‌کار‌گیری بازنشستگان را در اغلب پست‌های مدیریتی، ازجمله در هیأت‌مدیره شرکت‌های زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی و امثال آنها نمی‌دهد. قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز به‌تازگی به دستگاه‌های دولتی هشدار داده است که سازمان متبوع وی بر عملکرد آنها نظارت می‌کند و در مهلت قانونی، باید به خدمت بازنشستگان در سمت‌های مدیریتی، به جز پست‌های اندکی که استثنا شده‌اند پایان داده شود.
براین‌اساس با توجه به اینکه اوایل مرداد آخرین مهلت اجرای این قانون تعیین شده است، بیژن زنگنه، وزیر نفت در نامه‌های جداگانه‌ای برای ١٧ نفر از مدیران بازنشسته صنعت نفت، ضمن تشکر از آنها، به این مدیران اعلام کرده است به دلیل شمول قانون جدید بازنشستگی وزارت نفت نمی‌تواند به همکاری با آنها ادامه بدهد.
، ازجمله مدیرانی که بر اساس قانون و طبق نامه‌نگاری وزیر نفت دیگر نمی‌توانند در سمت خود فعالیت کنند، می‌توان به عبدالمحمد دلپریش، مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت، محمدتقی امانپور، مشاور وزیر نفت، شهاب‌الدین متاجی، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، احمدرضا اسدی، مدیر مالی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، عزیزالله رمضانی، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز، محمد اکبری مدیر کل دفتر وزارتی وزیر نفت، عضدی‌فر، رئیس کمیته معاملات پالایش و پخش و جعفر مدنی‌زادگان، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت اشاره کرد.
در این لیست همچنین نام بعضی مشاوران و اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت ازجمله منصور معظمی، وکیلی راد، محمد اکبری، قادر محمدی، محمد سوری، وحید دستجردی، نوروزی‌زاده و امین‌فر دیده می‌شود.
این در حالی است که در پیگیری‌ها از منصور معظمی، به‌ عنوان یکی از مشاورانی که در این لیست به نام او اشاره شده، او از چنین نامه‌ای اظهار بی‌اطلاعی می‌کند. به نظر می‌رسد برخی تمایل دارند وزارتخانه شیخ‌الوزرا را گرفتار بازار داغ شایعات کنند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.  

منبع: روزنامه شرق

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: بازار نفت ،

دیدگاه شما چیست؟