۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


بازار آنلاین مواد مخدر، حسابی گرفته است

| چهارشنبه ۲۰ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۸ | نسخه چاپي

هفته نامه صدا - ترجمه نسیم بنایی: کیف هایی که زمانی افراد در خیابان ها حمل می کردند و به کمک آن مواد مخدر را جا به جا می کردند، این روزها شکلی مجازی به خود گرفته است. بازار آنلاین مواد مخدر در حقیقت بخشی از «شبکه تاریک» است؛ سایت هایی که تنها از طریق سرویس دهنده Tor در دسترس هستند می توانند کاربران خود را از طریق رمزگذاری ها به مشتری مواد مخدر تبدیل کنند.
8 درصد: تعداد کسانی که در سال 2014 در امریکا به کمک اینترنت به مواد مخدر دسترسی پیدا کرده اند.
خریداران و مشتری ها از طریق ایمیل با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و در نهایت به کمک ارزهای مجازی این معامله سیاه صورت می گیرد. تقریبا تمامی این معاملات به کمک وبسایت های «بازار رمزنگاری» صورت می گیرد.
5200000 دلار: ارزش فروش آنلاین کوکایین از طریق شبکه سیلک رود در سال 2013 تا 2015
این وبسایت ها خدمات لازم در زمینه پرداخت را فراهم می کنند. حتی سیستم های بازخورد مانند آمازون و ای بی نیز به کمک این وبسایت ها فراهم می شود تا خریداران بتوانند اظهارنظر کنند. به محض اینکه معامله انجام شد و پول پرداخت شد، مواد مخدر در بسته های مخصوصی که اثر انگشت روی آن ها باقی نمی ماند فرستاده می شوند. آدرس ها نیز به کمک رمزنگاری فرستاده می شود. فروشنده هایی که باهوش تر هستند از چندین دفتر پستی استفاده می کنند، خریداران باهوش نیز از آدرسی استفاده می کنند که مربوط به همسایه ای همیشه غایب باشد تا بتوانند در زمان غیاب او بسته خود را دریافت کنند. به علاوه آن ها هیچ گاه رسید دریافت بسته را امضا نمی کنند.
5700000 دلار: ارزش فروش آنلاین ماری جوانا از طریق شبکه سیلک رود در سال 2013 تا 2015
بررسی های آکونومیست نشان می دهد که تقریبا 90 درصد از معاملاتی که به این شکل انجام می شوند در نهایت موفقیت آمیز هستند. اما تجربه نشان می دهد عمر این وبسایت ها کوتاه است. سیلک رود که نمونه موفق آن بوده تنها 3 سال عمر کرده و در نهایت توسط اف بی آی شناسایی و سرنگون شده است. در حال حاضر کسی که مسئولیت این سایت را بر عهده داشت به جرم پولشویی، هک کامپیوتر و توطئه برای فروش مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است.
1800000 دلار: ارزش فروش آنلاین هرویین از طریق شبکه سیلک رود در سال 2013 تا 2015
به هر حال خریداران و فروشندگان هر روز از یک وبسایت به وبسایتی دیگر اسباب کشی می کنند و کار خود را راه می اندازند. شکل این بوسایت ها نیز هر روز تکامل یافته تر می شود. ماهیت این شبکه های تاریک به گونه ای است که مطالعه در مورد آن ها قدری دشوار است. اکونومیست موفق شده است در یک مطالعه بیش از 360 هزار معامله را مورد بررسی قرار بدهد. هرچند احتمالا اشتباهاتی در این اطلاعات وجود دارد اما بررسی ها نشان می دهد ماری جوانا جزو محبوب ترین کالاها در این زمینه است که 38هزار مورد معامله آنلاین داشته است. تبلیغات نیز در این وبسایت ها به گونه ای صورت می گیرد که مشتریان را به خرید ترغیب می کند.
200000 دلار: ارزش فروش آنلاین ماش روم (نوعی از مواد مخدر) از طریق شبکه سیلک رود در سال 2013 تا 2015
نگاه: کسب و کار تازه
کارتل های قدرتمندی که از گذشته های دور در زمینه تجارت مواد مخدر فعالیت کرده اند علاقه کمتری به شبکه تاریک نشان می دهند. یکی از دلایل آن ها نیز این است که در این عرصه به قدر کافی زنجیره ها و واسطه هایی دارند که می توانند کار خود را پیش ببرند و به این ترتیب خودشان را وارد این حاشیه ها نمی کنند. این گروه های مافیایی اغلب مهارت کافی در قاچاق دارند و مهارت های آن ها در دنیا مجازی و به صورت آنلاین کاربردی نخواهدداشت.
15 درصد: تعداد کسانی که در سال 2015 در آمریکا به کمک اینترنت به مواد مخدر دسترسی پیدا کرده اند.
به علاوه آن ها چندین کیلوگرم تا چندین تن مواد مخدر در روز جا به جا می کنند و این کسب و کار تازه در این ابعاد کم، سود چندانی برایشان ندارد. زمانی موسسه های کوچک در عرصه مواد مخدر فعالیت می کردند اکنون همه آن ها به تجارت آنلاین مواد مخدر روی آورده اند. این وبسایت ها قطعا تجربه جدید و دنیای تازه برای کسب و کار خلاف کارها خواهدبود.
1400000 دلار: ارزش فروش آنلاین کریستال از طریق شبکه سیلک رود در سال 2013 تا 2015
تقلب های بسیاری در تجارت آنلاین مواد مخدر صورت می گیرد و کسانی که در عرصه شبکه تاریک فعالیت می کنند سعی می کنند با روش های گوناگون یکدیگر را از این مسائل آگاه کننده و از این طریق مانع فریب یکدیگر بشوند. اما لو رفتن اطلاعات در این زمینه در هر حال خطرآفرین است.
100000 دلار: درآمد 2 درصد از کسانی که به صورت آنلاین به تجارت موادمخدر می پردازند.
47 درصد: از سفارش های آنلاین مخدر برای مواد اکستازی است.
288 دلار: ارزش هر گرم هرویین که به صورت آنلاین به دست استرالیایی ها می رسد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟