رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


اوباما قبلا هم پاسخ احمدی نژاد را نداد

اخبار داغ | سه شنبه ۱۹ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۵۶ | نسخه چاپي

رئیس دولت سابق درنامه‌ای خطاب به رئیس دولت آمریکا مطالبی را مطرح کرده است و نکته قابل تامل اینکه به خوبی می‌داند نامه‌های او در زمان ریاست‌جمهوری هم بی‌پاسخ می‌ماند، چه رسد به امروز که وضعیتش مشخص نیست.
به گزارش الف، پرسش افکار عمومی از آقای احمدی‌نژاد این است که در این زمان چرا دست به نگارش چنین نامه‌ای زده است؟ این نامه بدون شک موضع شخصی اوست و بیشتر بارانتخاباتی دارد. در این راستا سیدمحمود میرلوحی فعال سیاسی اصلاح‌طلب به گفت‌وگو پرداخته ایم که در ادامه می‌خوانید.
نامه آقای احمدی‌نژاد به رئیس‌جمهور آمریکا در این مقطع زمانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به نظر می‌رسد نوشتن نامه توسط هرشهروندی به هرشخص یا حتی رئیس جمهور آمریکا دارای اشکال نباشد، اما اینکه چرا در این زمان و برای چه این نامه را نوشته، باید مورد کنکاش قرار گیرد. به نظر می‌آید در دوره ایشان منابعی درآمریکا سرمایه‌گذاری شده ودر دوره وی در شرایطی که تحریم‌ها روزبه روز تشدید می‌شد این منابع در آمریکا سرمایه‌گذاری شده است. در جلسات اول دولت نهم احمدی‌نژاد، پیشنهاد می‌دهند با مشکلاتی که برای منابع ارزی پیش خواهد آمد، باید پول‌ها را از آمریکا و اروپا به افغانستان منتقل کنیم.
آقای شیبانی رئیس بانک مرکزی تحلیل می‌کنند که این‌کشور پایگاه مناسبی برای سپردن منابع ایران نیست. و در ادامه نقل شده است که بعد از جواب های منفی رئیس کل بانک مرکزی، آقای احمدی‌نژاد اعلام می‌کند این پول‌ها را به افرادی منتقل کنیم که از آنها مراقبت کنند.
این مباحث زمانی مطرح بود که دولت نهم تازه شکل گرفته بود و تحریم‌ها به این شدت و محدودیت‌ها وجود نداشت. با این تحلیل‌های خیلی سطحی درباره جابه‌جایی منابع بانکی کشور، در نهایت اوراق قرضه آمریکایی خریداری می‌شود. هرچند رئیس دولت وقت زمان کافی را داشت که در این منابع جابه‌جایی ایجاد کند اما این اقدام را انجام نداد ودر حال حاضر به فکر افتاده که این تقصیر خود را جبران کند.
احمدی‌نژاد تا چه اندازه به رفتار دیپلماتیک اعتقاد داشت که امروز نامه‌نگاری می‌کند؟
سایر کارهای وی در عرصه بین‌المللی از همین دست اقدامات بود. متاسفانه دانش دیپلماسی و تجربه و اطلاعات در این زمینه بسیارسطحی بود، چنانکه با طرح شتابزده مساله هولوکاست فضا را برای صهیونیست‌ها مهیا کرد. همچنین نامه‌هایی به آقای اوباما و پاپ نوشتند و درمقابل هیچ پاسخی دریافت نکردند. شرکت کردن درنشست فائو و بی‌احترامی‌هایی را که شد، نیز نباید از یاد برد.
در ضیافت شامی که همه ‌میهمان‌های فائو و سران کشورها حضور داشتند، نخست وزیر ایتالیا وی را دعوت نکرد. از این اتفاقات در کارنامه دولت های نهم و دهم فراوان است، زیرا مواضع وی متوازن نبود. به عنوان مثال در دوره‌ اول سیاست‌های ضد آمریکایی را سرلوحه قرار داد و در دور دوم مشاهده کردیم که مکاتبه‌های زیادی را با آقای اوباما داشت و به نوعی تقاضا و درخواست مذاکره داشت. اما هدف از این نامه این است که اگر این دو میلیارد به کشور بازگشت، نامه خود را موثر در آن بداند و در غیر این صورت دفاعی از حق مردم در کارنامه خود داشته باشد.
موضع احمدی‌نژاد در قبال مذاکرات محرمانه عمان در توافق هسته‌ای چگونه بود؟
احمدی‌نژاد اکثرا مخالف موج رفتار می‌کرد. زمانی که وی به اوباما نامه نوشت و مذاکرات محرمانه‌ای هم درعمان صورت گرفت، وی مواضع ضد آمریکایی را ترویج می‌داد.
آیا این نامه نوشتن‌ها به نوعی رفتار انتخاباتی و تحریک پایگاه رای نه چندان قوی وی محسوب می‌شود؟
اساسا این کارتبلیغی ، سیاسی و انتخاباتی است. اگر مواضع وی بررسی شود، ملاحظه خواهید کرد که مواضع وی در تضاد با هم بوده است. در زمانی که رئیس‌جمهوری ایران بود اوباما به نامه وی پاسخی نداد، حال چگونه ممکن است در موقعیت فعلی به نامه وی پاسخ دهد؟اوباما از بالا‌ترین مقام کشور درخواست مذاکره داشت. آقای اوباما در آن زمان هم احمدی‌نژاد نمی‌پذیرفت و درخواست‌های خود را تلویحا به بالاترین مقامات اعلام می‌کرد.
احمدی‌نژاد مکاتبه با دولت‌ها را لازم نمی‌دانست و بر اساس دیپلماسی عمومی از طریق مراکز علمی با مردم کشورها سخن می گفت. حال چگونه است که نامه‌نگاری می‌کند؟

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟