خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


جدول گروه بندی فیلم های جشنواره برای سینماهای مردمی

جدول گروه بندی فیلم های سینمایی حاضر در دو بخش سودای سیمرغ و چشم انداز سینمای ایران برای سینماهای مردمی مشخص و منتشر شد. با اعلام نحوه خرید ...


زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


هدیه عجیب نروژ به فنلاند!

جهان | دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۲۱ | نسخه چاپي

دولت نروژ در حال بررسی طرح اهدای یکی از کوه‌های این کشور یا دست کم قله آن به کشور فنلاند به عنوان هدیه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه تلگراف، دولت نروژ در حال بررسی پیشنهادی است تا قله "هالتی" این کشور را به عنوان هدیه به فنلاند که با این کشور همسایه است بدهد. این هدیه به مناسبت صد ساله شدن استقلال فنلاند در نظر گرفته شده است.
هدیه عجیب نروژ به فنلاند!
ارنا سلبرگ، نخست وزیر نروژ در مصاحبه‌ای تاکید کرد یک سری مشکلات رسمی برای این مساله وجود دارد و من هنوز در این مورد تصمیم نهایی نگرفتم اما در حال بررسی آن هستیم.
این درحالی است که با اهدای این قله به فنلاند مرز میان دو کشور نروژ و فنلاند به میزان صدوپنجاه متر به سمت شمال و دویست متر به سمت شرق جابه جا شده و سبب می‌شود که این قله تبدیل به مرتفع ترین قله فنلاند شود. در عین حال نروژ نیز به میزان 0.015 کیلومتر مربع از خاک خود را از دست می‌دهد. قله هالتی حتی در فهرست دویست قله مرتفع نروژ قرار نداشته و تنها 1365 متر ارتفاع دارد.
ماه دسامبر سال گذشته بیورن گیر هارسون یک جغرافی دان بازنشسته کمپینی را در فیسبوک راه انداخته و برای اولین بار پیشنهاد اهدای این قله را داده است. هارسون گفت: ایده من این است که این قله باید هدیه‌ای از جانب مردم نروژ باشد و مطمئن هستم مردم فنلاند از این اقدام قدردانی خواهند کرد این کار حتی یک کیلومتر مربع از اندازه خاک نروژ یا فنلاند را تغییر نخواهد داد اما اینکه مرتفع ترین نقطه فنلاند از یک تپه به یک قله کوهستانی منتقل شود تغییر بزرگی به وجود خواهد آورد.
در همین حال شبکه ان ار کی نروژ گزارش داد کوه هالتی به لحاظ جغرافیایی دو قله دارد که یکی از آنها فنلاندی و یکی از آنها نروژی خواهد بود.
فنلاند در 6 دسامبر 2017 صدمین سالگرد استقلال خویش را جشن می‌گیرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟