رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


هشدار چند ائمه‌جمعه اهل‌تسنن نسبت به جناحی شدن تریبون نمازجمعه/ تامین خوراک رسانه‌های غربی است

| دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۱۴ | نسخه چاپي

ایرنا نوشت: ائمه جمعه اهل تسنن و تشیع آذربایجان غربی یکپارچه اعلام کردند که تریبون نماز جمعه نباید از ماهیت خود که ایجاد وحدت است خارج شده و تبدیل به جایگاهی برای کشمکش‌های سیاسی گردد.

ائمه جمعه اهل سنت وتشیع آذربایجان غربی اعلام کردند: که نماز جمعه پایگاه مقدسی است که موجب وحدت و یکپارچگی در جامعه شده و فراتر از آن مسلمانان را با مسائل روز آشنا کرده و از حربه های دشمنان آگاه می سازد و محلی برای بیان مسائلی است که موجب هشیاری مردم شده و توطئه ها و ترفندهای مختلف دشمنان اسلام را برملا می کند.

آنها عنوان کردند: وقتی تریبون نمازجمعه از رسالت اصلی خود خارج شود و در اختیار جناح و گروه خاصی قرار بگیرد و یا برخی ندانسته با ادبیاتی آمیخته به تخریب برای ناامید کردن مردم تلاش کنند و با بی انصافی تمام خدمات صورت گرفته توسط کارگزاران دولت را نادیده گرفته و فراتر از آن، بر این اقدامات مهر باطل بزنند، بدون تردید فضای ناامیدی و بی اعتمادی بر جامعه حاکم شده و در نقطه ای دیگر وحدت و یکپارچگی بین مردم و مسئولان و اعتماد آنها به یکدیگر کمرنگ شده و یا به طور کلی از میان می رود.

آنها اظهار کردند: با از میان رفتن این اعتماد، اختلافات متولد شده و تفرقه و دو دستگی بر جامعه حاکم می شود و به یقین تریبون نمازجمعه و خود نمازجمعه قداستی دارد که نباید قربانی چنین رفتارهای مغرضانه و توام با افراط و تفریط اشخاص و گروهها شود.
امام جمعه موقت سردشت: جناحی کردن تریبون نمازجمعه تامین خوراک رسانه های غربی است

ماموستا محمد واوی افزود: ریشه موضع گیری بسیاری از رسانه های غربی علیه کشور را باید در همین تریبون های جناحی جستجو کرد چرا که وقتی مطالبی مطرح می شود و عملکرد کارگزاران دولت و نظام زیر سوال می رود، این اتفاق موجب خوشحالی دشمنان می شود و بدون تردید در فردایی دیگر رسانه های خارجی همین مسائل را سوژه درجه یک رسانه های خود خواهند کرد.
وی اظهار کرد: تخریب خدمات مسئولان و قضاوت یک طرفه، آدرس غلطی به دشمنان می دهد و آنها تصور می کنند که اختلافی عمیق بین مردم و مسئولان و دولت وجود دارد.
امام جمعه موقت سردشت بیان کرد: تریبون نماز جمعه باید بینش و بصیرت جامعه را افزایش دهد نه اینکه موجب تفرقه و تشکیک در جامعه شود.
ماموستا واوی ادامه داد: تخریب افراد با حقیقت اسلام منافات دارد و هیچ مطابقتی با ذات اسلام ندارد.
وی اضافه کرد: اگر قرار است نقد و نصیحتی صورت گیرد، این نقد و نصیحت به جای تریبون نمازجمعه باید در فضای دیگری انجام شود.
ماموستا واوی افزود: مطالبی که از تریبون نمازجمعه مطرح می شود، باید وحدت و یکپارچگی جامعه را موجب شود.
وی اضافه کرد: جناحی کردن تریبون نمازجمعه و موضعگیری افراطی علیه خدمات صورت گرفته توسط مسئولان موجب ناامیدی مردم و جامعه شده و آرامش و امید را از جامعه سلب می کند
امام جمعه موقت مهاباد: جناحی کردن تریبون نمازجمعه ضربه زدن به وحدت ملی است

ماموستا یحیی اسماعیلی افزود: تریبون نمازجمعه باید در اختیار کسانی قرار بگیرد که در راستای سیاستهای کلی نظام حرکت می کنند.
وی ادامه داد: ائمه جمعه نباید اجازه بدهند برخی با عناوین مختلف از تریبون نمازجمعه سوء استفاده کرده و زحمات مسئولان را زیر سوال ببرند.
امام جمعه موقت مهاباد تاکید کرد: باید با بررسی دقیق مشخص شود چه کسانی و با چه مطالبی می خواهند از تریبون نمازجمعه استفاده کنند.
ماموستا اسماعیلی افزود:اگر دقت نشود و به برخی افراد که مخالف نظام و دولت هستند، اجازه داده شود که از تریبون نماز جمعه استفاده کنند، بدون شک سخنان این افراد وحدت جامعه را نشانه خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: نباید اجازه داده شود وحدت موجود در جامعه به خصوص در استانی چون آذربایجان غربی که رنگین کمانی از قومیت هاست، خدشه دار شود.
ماموستا اسماعیلی نادیده گرفتن خدمات دولت و تخریب عملکرد کارگزاران دولت از تریبون نمازجمعه را عملی قبیح برشمرد و گفت: کسانی که چنین مطالبی بیان می کنند، چشمان خود را به روی حقیقت بسته اند و با چشمان کور و بسته قدرت مشاهده واقعیتها را ندارند.
وی با بیان اینکه خدمات صورت گرفته توسط نظام اسلامی و دولت در حوزه ها قابل تقدیر است، گفت: در 38 سال اخیر نظام اسلامی خدمات بی نظیری انجام داده است.
ماموستا اسماعیلی بیان کرد: اهل سنت بر این باور هستند که تریبون نمازجمعه تنها متعلق به امام جمعه است و غیر از او کسی نمی تواند به عناوین مختلف آن را اشغال کند.
امام جمعه موقت مهاباد اظهار کرد: امام جمعه باید حائز شرایط امامت نماز جمعه باشد که متاسفانه برخی از ائمه جمعه از این خصوصیت برخوردار نیستند و در بیان خطبه های نماز جمعه از توانایی لازم برخوردار نیستند.
امام جمعه شوط: تخریب عملکرد افراد از تریبون نمازجمعه برخلاف شرع اسلام است

حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی نیز گفت: انتقاد یک طرفه و تخریب عملکرد دولت از تریبون نمازجمعه از نظر شرع و عرف قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب و تاکید بر همراهی با دولت، تخریب عملکر دولت از تریبون نمازجمعه برخلاف شرع اسلام و فرامین رهبری است.
امام جمعه شوط اضافه کرد: انتقاد منصفانه و همراه با بیان نقاط ضععف و قوت می تواند نتایج موثری داشته و به پیشرفت جامعه کمک کند اما انتقاد صرف و تکیه بر نقاط ضعف و تخریب عملکرد دولت باعث نا امیدی در جامعه می شود.
حجت الاسلام هاشمی افزود: انتقادی که در راستای اصلاح جامعه بوده و توام با انصاف باشد، می تواند تاثیر مثبتی در جامعه داشته باشد.
وی اظهار کرد: شخصی که از تریبون نماز جمعه سخنرانی می کند، اگر هدفش اصلاح جامعه و کمک به تعالی جامعه باشد، سخنرانی او می تواند نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد اما اگر هدفش تفرقه افکنی، تخریب افراد و مقابل هم قرار دادن دولت، مردم و مسئولان باشد، سخنان او تبعات منفی در جامعه خواهد داشت. 

29219

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟