گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری ...


بادامچیان: رجایی به نعمت‌زاده و نوربخش چون پدران پولداری داشتند حقوق نمی‌داد

اخبار داغ | دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۲۳ | نسخه چاپي

بادامچیان می‌گوید موضوع فیش‌های نجومی در دولت‌های قبل هم وجود داشته و برخورد مناسب با آن، رفتار رجایی‌گونه است.
گزیده مصاحبه میزان با اسدالله بادامچیان را در زیر می‌خوانید:
- مشکل ما در بحث پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف و نجومی این است که رئیس‌جمهور ما باید رجایی‌گونه باشد اگر اینگونه نباشد همین رویه ادامه پیدا می‌کند. بازرگان به عنوان یک فرد متمکن زمانی که بعد از انقلاب نخست وزیر شد حقوق نخست‌وزیر در دوران شاه 20 هزار تومان بود یعنی بیست میلیون فعلی تقریبا وی همان حقوق را گرفت فیش های آن هم موجود است ولی وقتی رجایی رئیس‌جمهور شد حقوق خود و کابینه را 4600 تومان در نظر گرفت و گفت اینکه رئیس‌جمهور چون رئیس‌جمهور است باید بیشتر از وزرا بگیرد مورد قبول نیست.
- رجایی همچنین به آقای نوربخش و نعمت‌زاده به دلیل اینکه پدران پولداری داشتند حقوق نداد و آنها رایگان در دولت کار کردند. رجایی فردی بود که وقتی پسرش با موتور یکی از کارمندانش استفاده کرد با وی برخورد کرد وگفت اگر موتور برای خودت نبود اخراج می‌شدی.
- اینکه ما را کشیدند به دعواهای سیاسی که دولت قبلی حقوق زیاد پرداخت می‌کرده یا دولت فعلی، اهمیت ندارد چون که دولت‌های قبلی هم از این کارها کردند از این رو مهم است که ملت در انتخابات ریاست جمهوری بر شخصیت رجایی‌گونه رأی بدهد که وقتی بر سر کار میاد حقوق مردم را حفظ کند.
- همه دولت‌هایی که در این مملکت کار کردند از دولت آقای بازرگان تا روحانی یک بخش قوت دارند و یک بخش ضعف از این رو کسانی که نگاه مطلق به دولت دارند از منظر واقع‌گرایی، انصاف و قضاوت تاریخی به خطا می‌روند. واقعیت این است که آقای بازرگان یک لیبرال بود و معضل اصلی‌اش تفکر و بینش‌اش بود که با نگرش امام نمی‌خواند به طوری که وی در مصاحبه با حامد الگار و ارینافالاچین می‌گوید من دائما با امام درحال جنگ و درگیری‌ام که راست می‌گوید چون وی لیبرال بود اما امام انقلابی بود امام فقیه بود ولی وی فقه غرب‌زده خودش را قبول داشت و مرجع تقلید را هم قبول نداشت ولی وقتی روی کار آمد در آن مقطع توانست کشور را اداره کند.
- بنده بر این باورم که دولت روحانی خدمات خوبی داشته ولی اشتباهات فراوانی هم داشته است. بزرگترین اشتباه دولت روحانی این بود که تصور می‌کرد غربی‌ها تحت تاثیر عقل‌گرایی هستند و وقتی در مذاکرات هسته‌ای می‌‌گویند که تحریم‌ها برداشته می‌شود، این اتفاق می‌افتد؛ روندی که به بخشی از مشکلات کشور پایان می‌داد ولی محقق نشد.
- بنده روحانی را فردی فرهیخته می‌دانم ولی معتقدم وی در اعتماد به غربی‌ها اشتباه کرد و سیاستمداری هم نیست که اشتباه نکند، اشتباه روحانی در مذاکره نبود بعضی‌ها می گویند اشتباه روحانی در مذاکره بود نه این موضوع درست نیست رئیس‌جمهور قبل هم دنبال مذاکره بود و مقام معظم رهبری قبل از اینکه دولت روحانی بر سر کار بیاید گفت من با مذاکره مخالف نیستم اما خوش‌بین نیستم لذا فرق است بین اشتباه روحانی و مذاکره کردن زیرا اشتباه روحانی درخوش‌بینی معطوف بود.
- اشتباه رئیس‌جمهور قبل زمانی که رفته بود مشهد و اصرار داشت مذاکره انجام شود در سال آخر دولت دهم این بود که فکر می‌کرد آنها مذاکره با وی را قبول دارند ولی آنها وی را قبول نداشتند زیرا با چه کسی می‌خواست مذاکره کند با زارعی که عکسش را در مجلس انداخته بودند که گریه می‌کرد و می‌گفت با برجام خاک بر سرمان شده غافل از اینکه هیچ خاکی بر سرمان نشد.
- ما نباید قدر خدمات دولت‌ها را نادیده بگیریم همچنین نباید نقاط ضعف آنها را در بازی‌های سیاسی نادیده بگیریم، چنانکه نباید از قهر یازده روزه رئیس‌جمهور قبل چشم‌پوشی کرد و خطای وی را نادیده گرفت. وی در ارتباط با بعضی از اطرافیانش کاملاَ خطا کرده ولی بعضی کارهایش را هم درست و خوب انجام داده و روحانی هم به همین شکل است.
- ما در مذاکره آبروی سردمداران دروغگو غرب را بردیم و راه را باز گذاشتیم و اگر رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواست راه دیگری را برود ما هم به مصلحت خودمان عمل خواهیم کرد.
- در زمان بنی صدر نیز با وجود اینکه فارسی به عنوان یکی از گزینه‌های ریاست‌جمهوری صد درصد رأی می‌آورد امام احساس کرد اگر فارسی انقلابی سرکار بیاید بیاید بقیه مسئولان از اداره جامعه بدور می‌مانند از این رو میدان را باز کرد تا بنی‌صدر وارد میدان شود چنانکه امام خمینی در سخنانش قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌فرماید همه بروید رأی دهید به آن کسی رأی بدهید که احتمال بدهید بیشتر رای می آورد ولی بعد می‌فرماید اگر رئیس‌جمهور راه خطا برود ملت او را به راه جهنم خواهد فرستاد و در واقع در ان مقطع هدایتش را انجام می‌دهد بنی صدر را از مردم به زور نمی‌گیرد تا مردم احساس از دست دادن چیزی را نکنند بنی صدر را وارد میدان می‌کند و می‌گوید دولتمردان خلاف نکنند و‌ در آن مقطع  وقتی حسن آیت متوجه رویکرد خلاف نظام بنی‌صدر می‌شود چیزی نمی‌گوید و می رسد به جایی که ملت متوجه می‌شوند که بنی‌صدر کسی نیست که بتواند انقلاب را هدایت کند و یک ژنرال پینوشه آمریکایی است که در این قیافه در آمده از این رو شعار دادند سپهسالار پینوشه ایران شیلی نمی‌شود.
- درحزب مؤتلفه هیچ دعوایی وجود ندارد و درحال حاضر مجموعه خوبی داریم. اینکه ما برای ریاست‌جمهوری چه می‌کنیم، باید بگوییم ما قصد داریم نامزد موتلفه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کنیم از این رو معتقدیم اگر نامزد ریاست جمهوری علاوه بر شخصیت حقیقی شخصیت حقوقی داشته باشد و به مجموعه‌ای مثل مؤتلفه با قدمت 50 ساله وابسته باشد قطعا رئیس‌جمهور شاخصی خواهد بود.
- ما در این دوره انتخابات ریاست جمهوری احساس وظیفه می‌کنیم که نامزد معرفی کنیم و معتقدیم رئیس‌جمهور با پشتوانه حزبی مردم با همراهی قوه‌قضائیه با فساد برخورد کند. اسامی‌ای که در رسانه‌ها به عنوان گزینه‌های حزب مؤتلفه برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 قید شده صحت ندارد و مؤتلفه هر گاه نامزدش را تعیین کند به مردم معرفی خواهد کرد.
- دیداری که دختر هاشمی با یکی از اعضای فرقه بهائیت داشت از سوی مؤتلفه و دبیرکل ما مورد انتقاد قرار گرفت و آقای هاشمی هم خودشان گفتند وی اشتباه کرده است. ما در مؤتلفه انتقادات خود را مطرح می‌کنیم ولی پدر را به جرم پسر، پدر را به جرم دختر، دختر را به جرم پدر قضاوت نمی‌کنیم ولی اگر یک کسی فرزندش شهید بشود در خانواده خیلی تأثیرگذار است تا اینکه فرزندش معتاد شود پس اینکه یک کسی فرزندش خوب بشود باقی الصالحات می‌شود از این رو بنده برای هر کسی که خطا می‌کند دعا می‌کنم که هدایت شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟