گزینه های احتمالی دبیرکلی جمعیت هلال احمر

با انتصاب علی اصغر احمدی، دبیر کل جمعیت هلال احمر به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، گمانه زنی ها برای انتخاب دبیرکل جدید هلال احمر افزایش یافته ...


کاهش ساعت کار بانوان شاغل کلید خورد؛ جزئیات مصوبه ابلاغی دولت

بخشنامه قانون کاهش ساعات کار هفتگی بانوان شاغل به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد؛بر این اساس زمان کار بانوان مشمول این مصوبه از ۴۴ ساعت در هفته ...


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته بود و اکنون سونی اعلام کرد که کنسول نسل هشتمی‌اش بیش از ۵۰ میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروخته است.


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته بود و اکنون سونی اعلام کرد که کنسول نسل هشتمی‌اش بیش از ۵۰ میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروخته است.


با مشهورترین آدمخوار جهان آشنا شوید+تصاویر

در 12 فوریه 1999، خبر دستگیری قاتل آدمخوار دیوانه ای در ونزوئلا مانند یک بمب ترکید. مطبوعات، به سرعت این مرد دیوانه را به عنوان اولین قاتل سریالی ...


وزیر اسبق اسرائیلی: «نصرالله» نامی که هرگز فراموش نمی‌کنم

جهان | دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۲۱ | نسخه چاپي

«یک اصل اساسی در جنگ روانی این است که اگر توان مقابله با سلاح دشمن را نداری بر انگشت هائی که ماچه را می چکاند، تاثیر بگذار و در این جنگ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان صد در صد موفق بوده است».
«رون شلایفر» رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی و رسانه در دانشگاه آرئیل و پژوهشگر در زمینه های جنگ اطلاعاتی در گفت وگو با پایگاه صهیونیستی«واللا» افزود:اسرائیلی ها اهمیت جنگ روانی را از مواضع ، سخنان و رفتار سیدحسن نصرالله دریافتند و فهمیدند که تکلیف جنگ فقط با بمباران و گلوله باران مشخص نمی شود.

روزنامه لبنانی الاخبار هم نوشت: تاثیر مواضع و سخنرانی های سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تنها روحیه غیرنظامیان و سربازان رژیم صهیونیستی را تضعیف نمی کند بلکه تصمیم سازان سیاسی ، نظامی و امنیتی این رژیم را هم تحت تاثیر قرار داده است.

همواره در میان صهیونیست ها بر این نکته تاکید می شود که مواضع و سخنرانی های سیدحسن نصرالله به یک ماده اصلی در دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و نقش قوی آن در جنگ روانی در میدان های نبرد و بیدارسازی و اقناع مردم بررسی می شود.

«حیفا و بعداز آن» و « هدف قرار گرفتن کشتی نظامی ساعر» از جمله تهدیدهای عملی شده است که همواره صهیونیست ها آن را برای خود بازگو می کنند و به یک شعار در میان آنها تبدیل شده است.

شلایفرگفت که مواضع دبیرکل حزب الله در میان اهالی فلسطین اشغالی و حتی رسانه ها رایج است و همواره آنها را تکرار می کنند بویژه هرگاه بخواهند مقامات رژِیم صهیونیستی را به سخره بگیرند.

وی تاکید کرد: دبیرکل حزب الله همواره بر جنگ روانی علیه اسرائیل تمرکز می کند اما ما این قدرت را نداریم.

این پژوهشگر صهیونیست افزود: بزرگترین فاجعه برای اسرائیل این است که دیگران حتی جهان عرب در سطوح تکنولوژی و راهبردی را دست کم می گیریم و این یک اشتباه بزرگ و آشکار است.

شلایفر با بیان اینکه « جهان در معرض تماس و انتشار شایعه ها و جنگ روانی بخشی مهم از میدان نبرد است»، خاطرنشان کرد: حزب الله لبنان و حتی جنبش حماس با این مقوله بخوبی آشنا هستند و از آن به ویژه از سخنرانی ها و فیلم های خوبی که آماده می شوند برای اقناع استفاده می کنند.

این پایگاه صهیونیستی مقاله ای را هم تحت عنوان « نبرد برای آگاه سازی و نقش بستن جنگ دوم لبنان در اذهان» منتشر کرده و « عمیر پرتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در زمان جنگ دوم علیه لبنان در مقدمه آن نوشته است: نصرالله نامی است که هرگز آن را فراموش نمی کنم.

« افی بنیاهو» سخنگوی سابق ارتش صهیونیستی هم اعتراف کرده است که « حزب الله از ارتش اسرائیل در جنگ روانی پیش افتاده است.

وی گفت: بیست سال قبل حزب الله یک عکاس جنگی را در هر واحد نظامی خود بخدمت گرفت تا در حمله های علیه مواضع ارتش « آنتوان لحد» و سیطره بر آنها شرکت و صحنه های نبرد را ثبت و ضبط کنند.

بنیاهو افزود: در مدتی کوتاه عکس ها در سراسر جهان منتشر و اسرائیلی ها سراسیمه شدند.

سخنگوی ارتش صهیونیستی تاکید کرد که « حزب الله و سیدحسن نصرالله حتی در جنگ روانی صداقت دارند و در سالهای طولانی آن را حفظ کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: حزب الله و سید حسن نصرالله هرگاه تهدید می کنند ، اسرائیلی ها و همه جهان باور می کنند وعملی شدن دو تهدید حمله به ما بعد حیفا و حمله به کشتی جنگی ساعر در ذهن اسرائیلی ها برای همیشه نقش بسته است.

منبع: ایرنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: