زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


پیش نویس قانون اساسی تایلند رأی آورد

پیش نویس قانون اساسی تایلند رأی آورد

جهان | دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۳۰ | نسخه چاپي

بیشتر شرکت کنندگان در همه پرسی امروز تایلند، موافقت خود را با پیش نویس جدید قانون اساسی این کشور اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اکثریت شرکت کنندگان در همه پرسی امروز تایلند حمایت خود را از پیش نویس جدید قانون اساسی این کشور اعلام کردند.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رسانه های محلی تایلند اعلام کرد کرد که بیش از ۶۰ درصد از رأی دهندگان تایلندی از پیش نویس جدید قانون اساسی این کشور حمایت کرده اند.
این خبرگزاری روسی آمار مذکور را در حالی بیان کرد که حدود ۷۵ درصد از آراء تا کنون شمارش شده و تا کنون ۶۲ درصد از آن ها با این پیش نویس موافق بوده اند.
گفتنی است، مردم در سراسر تایلند امروز یکشنبه به حوزه های اخذ رأی رفتند تا در همه پرسی پذیرش قانون اساسی که از سوی کمیته نظامی تدوین شده بود، شرکت کنند. ارتش تایلند نسخه قدیمی قانون اساسی را پس از کودتای سال ۲۰۱۴ و به دنبال ماه ها بی ثباتی و خشونت از اعتبار ساقط کرده بود.
در همین راستا، جونتا (گروهی از نظامیان که در رأس قدرت قرار دارند) اعلام کرده است که پذیرش نسخه جدید به منزله گامی بزرگ در بازگشت به دموکراسی به شمار می آید.
این در حالی است که مخالفین با ابراز نارضایتی از محدودیت هایی که جونتا برای ستادهای تبلیغاتی شان قائل شده، این همه پرسی را غیر عادلانه و مغایر با اصول آزادی بیان کرده اند.
لازم به ذکر است، پاسخ مثبت مردم تایلند به نسخه پیش نویس قانون اساسی به حضور جونتا در رأس قدرت تا برگزاری انتخابات مجدد، مشروعیت خواهد بخشید. اما اگر پاسخ مردم به این پیش نویس منفی بود، جونتا همچنان کنترل امور را در این کشور در دست می گرفت.
در این همه پرسی، مردم تایلند سؤال دیگری را هم پاسخگوی بودند و آن این که آیا نیازی هست که مجلس سنا نیز به همراه مجلس نمایندگان در روند انتخاب نخست وزیر مشارکت داشته باشد؟
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟