هشدارصندوق بین المللی پول به آل سعود؛ ریاضت اقتصادی ادامه یابد

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی تاکید کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی عربستان سعودی باید همچنان ادامه یابد تا این کشور بتواند از بحران کسری بودجه ...


عکس روز نشنال جئوگرافیک

با چنین عکسی می توان موجی را برای همیشه ثبت کرد و سطح صافشان را به دقت دید.زوج های تهرانی برای خرید مسکن ۱۷ میلیون تومان تسه بخرند

در حالی که در ماه های گذشته قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن مرز ۱۰۰ هزار تومان را هم رد کرده بود در حال حاضر گرانترین تسه به قیمت تقریبا ۸۰ ...


بازیگر زن مشهور احترام به شعور مخاطب را فراموش کرد؟!

بهاره افشاری برای بازی در یک سریال به توافق رسیده و بزودی در تلویزیون حضور خواهد داشت.


سخنان«قلیچداراوغلو» در راهپیمایی حمایت از دموکراسی در استانبول

سخنان«قلیچداراوغلو» در راهپیمایی حمایت از دموکراسی در استانبول

جهان | دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۵۱ | نسخه چاپي

رئیس بزرگترین حزب مخالف ترکیه با حضور در راهپیمایی بزرگ حمایت از دموکراسی در سخنانی کودتای نافرجام در این کشور را محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «کمال قلیچدار اوغلو» رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه در گردهمایی باشکوه دفاع از دموکراسی که با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور، بنعلی یلدریم نخست وزیر، اسماعیل قهرمان رئیس مجلس و دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ملی با شرکت میلیونی مردم ترکیه در میدان ینی کاپی استانبول درحال برگزاری است طی سخنانی این روز را یکی از مهم ترین روزها در تاریخ کشورش توصیف کرد.
وی افزود: جناب رئیس جمهور و همسر محترم، رئیس جمهور سابق و رئیس مجلس، نخست‌وزیر محترم و نخست وزیر جمهوری ترک قبرس شمالی، رهبر محترم حزب حرکت ملی خدمت همه شما عرض احترام می کنم.
قلیچداراوغلو همچنین گفت: گروه که در داخل ارتش ترکیه لانه کرده بود خواست بر علیه مجلس و دولت و علیه شما مردم کودتا کند. این خشن ترین کودتای تاریخ ترکیه بود. بیش از ۲۴۰ شهید دادیم. خداوند آنها را رحمت کند.
او تاکید کرد: آنها قهرمانان دموکراسی هستند. مجلس ترکیه، جانباز است؛ مجلسی است که جنگ استقلال کشور را رهبری کرده است. مجلس تا صبح کار کرد و از حیثیت ترکیه دفاع کرد. تمام چهار حزب حاضر در در مجلس علیه کودتا بیانیه دادند، ای کاش رهبر تمام احزاب ترکیه اینجا بودند حتی آنها که در مجلس نیستند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: