خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


معرفی ۱۰ تبلت برتر بازار که می‌توانید در ابتدای ۲۰۱۷ بخرید

در حال حاضر بهترین تبلت بازار آی پد پرو 9.7 اینچی است.


خرید بلیت‌های فیلم فجر حضوری شد/ سایت کار نکرد

خرید بلیت‏ های جشنواره برای ثبت‌نام کنندگان در سامانه پیش فروش، به صورت حضوری در پردیس سینمایی ملت انجام خواهد شد.


استقرار شعبه ویژه حقوقی پلاسکو/عامل انسانی علت آتش‌سوزی وتخریب

شهردار تهران گفت: محل کسب و کار موقت برای حادثه‌دیدگان پلاسکو فراهم می‌شود. از سوی دیگر معاون امنیتی استاندار تهران عامل انسانی را علت وقوع ...آیا زیاد عرق کردن قابل کنترل است؟

سلامت | يكشنبه ۱۷ مرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۲۸ | نسخه چاپي

عرق کردن  یک فرایند بیولوژیکی است و فقط بدان معناست که شما زنده اید. فقط زمانی که خیلی زیاد عرق میکنید باید  آن را مدیریت کنید تا عرق کردن نرمال باشد  آن هم باید از طریق شیوه ه  ای طبیعی انجام شود

در  فصول گرم سال انسان خیلی زیادتر از بقیه فصلها عرق میکند  ،نعجب آور نیست  چون در تابستان بدنتان آنقدر عرق میکند که  که شما کاملا خیس شده اید. عرق، سیستم تهویه هوای بدنتان است. همه ما دارای حدود 6/2 میلیون غده عرق در سرتاسر بدن هستیم که آن ها قادر به تولید مقادیر زیادی عرق در هر ساعت هستند که بسته به نیاز ما به تنظیم سطح دما دارد.

میزان عرق کردن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. و هر کدام از ما دارای تاریخچه خانوادگی و ژنتیکی هستیم که ممکن است ما را نسبت به کاهش یا افزایش عرق مستعد سازد. کاملا طبیعی است که در یک روز گرم یا رطوبتی و در طی فعالیت فیزیکی، بسیار عرق کنیم. همه ما باید در این موقعیت ها آب بیشتری مصرف کنیم تا بدن عملکردی سالم داشته باشد .

اگر این نشانه ها را دارید ،شما بیش از اندازه عرق می کنید:

1- هر روز لباس های شما لکه دار می شوند.

عرق کردن بیش از حد باعث انتشار عرق از زیر بغل به سمت پایین و به بند کمر دامن یا شلوار می شود، و همه این خیسی و رطوبت می تواند نشت کند و لکه های معذب کننده ای را روی لباس ها بر جای گذارد.

2-فشار عصبی یا روحی منجر به عرق کردن شما می گردد. 

اگر باید سخنرانی کاری را ارائه دهید و متوجه می شوید که پشتتان خیس شده است و یا پیشانیتان به طور کامل با عرق پوشیده شده است، به این معناست که شما فردی هستید که استرس منجر به عرق کردن زیادتر شما می شود. هم چنین زمانی که با افراد جدید ملاقات می کنید و زمانی که با فرد مقابل دست می دهید، کف دست هایتان عرق می کند.

3-پاها و دست هایتان همیشه خیس است.

بیمارانم به من می گویند که از زمانی که کودک بودند، دست ها و پاهایشان عرق می کند و مادرانشان بدن های خیس و انگشت های مرطوبشان را به یاد می آورند. در هنگام بزرگسالی ممکن است کفش هایشان به خاطر عرق بیش از حد، از پاهایتان درآید.
زمانی که عرق کردن در زندگیتان مشکل ایجاد می کند، باید به کمک متخصص پوست حل شود.

 alt=underarm1

و اما راه حل های حقیقی برای عرق کردن بیش از حد :

در خانه: در شب، دئودورانت بزنید. سعی کنید خودتان را به استفاده از دئودورانت ضد عرق در شب قبل از خواب عادت دهید. وقتی غدد عرق فعالیت کمی دارند، بنابراین ترکیبات می توانند عمیقا جذب شوند و این مسئله نتایج خوبی را برای فردای آن روز به دنبال دارد. اگر شما صبح روز بعد به حمام روید، بعد از حمام کردن، دوباره دئودورانت بزنید.
در خارج از خانه: از اوج گرما دوری کنید. اگر در بیرون از خانه ورزش می کنید، قبل یا بعد از ساعات اوج گرما (از ساعت 11 تا 4 عصر) این کار را انجام دهید. این کار به بدنتان کمک می کند تا دمای خود را توسط عرق کم تر، تنظیم کند.

در مطب متخصص پوست: داروتراپی را شروع کنید. دریزول (Drysol) ترکیبی است با 20 درصد محلول آلومینیوم کلرید که شما در شب استفاده می کنید تا ترشح غدد عرق را به طور موثر کاهش دهد. (دریزول: نوعی ضد عرق که فعالیت سلول های تولید کننده عرق را در بدن تغییر می دهد) فرض کنید که یک ضد عرق عالی استفاده کرده اید. می توانید آن را در مناطقی که عرق می کنید استفاده کنید. مانند پاها، زیر بغل، ران ها و پوست سر.

بوتاکس را امتحان کنید.

تزریق سم بوتولیم نوع A زیر بازوهایتان، عصبی را که غدد عرق را تحریک می کند، مسدود می سازد. در تجربیاتم با بیماران، اولین درمان حدود 3 ماه به طول می انجامد و به دنبال آن، درمان های 6 ماهه یا بیشتر وجود دارد. این راهکار می تواند تفاوت چشمگیری در بسیاری از افراد به وجود آورد.

میکروویو ها (microwaves) را امتحان کنید

بله، درست خوانده اید. برای موارد شدید، تکنولوژی میکروویو MiraDry نامیده می شود که آخرین راه حل برای عرق زیر بغل است. میکروویو ها به آن منطقه تابانده می شوند، غدد عرق زیر بغل را از بین می برند و عرق را به میزان 80 درصد کاهش می دهند. این دو پروتکل ویژه 3 ماه طول می کشد و به طور میانگین 3000 دلار برای درمان، هزینه در بر دارد.
با آرزوی روزهای راحت در آینده!

منبع:دکترسلام

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟