جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


چه جوری باشخصیت شویم!

سبك زندگي | شنبه ۱۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۹:۵۸ | نسخه چاپي

احتمالا شنیده اید که می گویند شخصیت ما از اوایل کودکی شکل می گیرد و بعد از آن دیگر قابل تغییر نیست اما اگر بخواهیم می توانیم شخصیت مان را یا حداقل بخشی از شخصیت و رفتارهایمان را در هر سنی تغییر بدهیم.
به گزارش برترین ها، در ادامه این مطلب به نکاتی جالب در همین باره اشاره خواهد شد.
شخصیت چیست؟
شخصیت، الگوهایی کلی برای فکر کردن، احساس کردن و رفتارهاست که هر کس را به شخصی منحصر به فرد تبدیل می کند. وقتی می گوییم فردی «شخصیت خوبی» دارد، منظورمان این است که بودن در کنار او دوست داشتنی، جالب و دلپذیر است. همه ما می خواهیم برای بقیه جذاب باشیم، پس باید علاوه بر ظاهر به فکر شخصیتمان هم باشیم.
راهکارهای داشتن شخصیتی خوب
قسمت زیادی از موفقیت و خوشحالی ما به ارتباط ما با دیگران وابسته است و شخصیت ما تعیین می کند که آدم ها را به خودمان جذب کنیم یا فراری دهیم. پس یک کاغذ و قلم بردارید و شروع کنید.
بخش اول: شناسایی صفات
1-یک فهرست از صفت های مثبت تان تهیه کنید. سعی کنید آن ها را به ترتیبی شماره گذاری کنید که در شما پررنگ هستند؛ برای مثال شنونده خوبی بودن، دوستانه و راحت رفتار کردن، درون گرا بودن، متفکر و هوشمند بودن.
2-یک فهرست از صفات منفی تان تهیه کنید. این ها همان چیزهایی است که بقیه به آن ها واکنش نشان می دهند، یا چیزهایی که فکر می کنید سر راه شما قرار دارند؛ مثلا خجالتی بودن، عصبی بودن یا پرحرف بودن. فقط یادتان باشد که صفات مثبت و منفی در موقعیت های مختلف متفاوت هستند. مثلا دوستانه یا پرحرف بودن از نظر من ممکن است مثبت باشد ولی به شدت روی اعصاب شما باشد. تغییرات شخصیتی باید بر اساس نظرات و خواسته های خود شما باشند.
مطمئنا درست کردن این فهرست از فهرست صفات مثبت سخت تر است. پس عجله نکنید و سر فرصت ویژگی های رفتاریتان را وقتی که تنها هستید یا با دیگران هستید در نظر بیاورید و چیزهایی را که فکر می کنید بد هستند، فهرست کنید.
3-دور چیزهایی که اصلا یا حداقل فعلا نمی خواهید تغییر دهید خط بکشید. همه چیز را که نمی خواهید یا نمی توانید با هم تغییر دهید، پس فعلا آن ها را که اولویت کمتری دارند بی خیال شوید.
4-کنار صفاتی که می خواهید تغییر دهید یا بهتر کنید ستاره بگذارید؛ برای مثال ممکن است شخص باهوشی باشید، اما بخواهید باهوش تر شوید، پس کنار باهوش ستاره یا قلب بگذارید.
5-موارد ستاره دار را اولویت بندی کنید. بهتر است که تغییرات را آرام آرام انجام دهید؛ برای مثال هر بار یکی از موارد را انتخاب کنید و به خودتان قول بدهید با تکرار و تمرین روی همان یک مورد کار کنید.
بخش دوم: خودتان را بهتر کنید
1-مثبت فکر و مثبت رفتار کنید. رفتار منفی اطمینان و تعهد شما به بهتر شدن را کم می کند.
2-چیزهای جدید یاد بگیرید. به یک سازمان، کلاس، یا گروه جدید بپیوندید. اگر همان کارهای قبلی را بکنید، احتمال این که به رفتار های قبلی هم برگردید، زیاد است؛ اما چون آدم های جدید از شما انتظار هیچ رفتار خاصی ندارند، احتمال این که در عادت کردن به یک رفتار جدید موفق باشید بیشتر می شود.
3-به خودتان سخت نگیرید. شخصیت آدم یک شبه عوض نمی‌شود.
به خودتان کلی وقت و فضا بدهید تا یک رفتار را به بخشی از شخصیتتان تبدیل کنید.
4-تظاهر کنید. احتمالا شنیده اید که به هر چیزی خیلی تظاهر کنید به واقعیت بدل می شود.
آنقدر تظاهر کنید تا بالاخره آن رفتار واقعی شود. وقتی ادای کسی را در می آورید که با شما تفاوت زیادی دارد، دوستان، موقعیت ها و موفقیت های جدیدی هم به وجود خواهند آمد؛ اما یادتان باشد ویژگی که به داشتنش تظاهر می کنید با اهدافتان همسو باشد، جوری نشود که آخرش عادت بد ادا درآوردن را هم به عادات بدتان اضافه کرده باشید.
این کار به خیلی از افراد کمک می کند. اگر شخصی با ویژگی مثبتی که می خواهید نمی شناسید، فیلمی تماشا کنید که چنین شخصیتی داشته باشد. بعد از مدتی که ادای خجالتی نبودن یا آرام بودن را دربیاورید، کاملا برایتان طبیعی می شود.
5-بعد از یک ماه دوباره بنشینید و ببینید چقدر موفق بوده اید. وقتی که حس کردید در یکی از ویژگی ها استاد شده اید، ویژگی دیگری انتخاب و از نو شروع کنید؛ مثلا اگر چند دوست جدید پیدا کرده اید و حالا دیگر سر کار نظرات تان را ابراز می کنید، تبریک می گوییم، شما موفق بوده اید. وقت را از دست ندهید، این بار یک ویژگی منفی بزرگ تر را انتخاب کنید و دست به کار شوید.
بخش سوم: تغییر رفتارها
1-صفتی را که می خواهید تغییر دهید، انتخاب کنید؛ مثلا فرض کنید که خجالتی هستید و اول از همه می خواهید کمتر خجالتی باشید.
2-فهرستی از رفتارهایی تهیه کنید که نشان دهنده خجالتی بودن شما هستند؛ برای مثال خیلی زود از مهمانی ها خارج می شوید، سر صحبت را با هیچ فردی باز نمی کنید، نظر نمی دهید، از آدم های جدید دوری می کنید یا برای هیچ کاری داوطلب نمی شوید.
3-رفتارهایی متضاد با فهرست قبلی را انتخاب کنید و پیش بگیرید؛ مثلا برای یک نقش جدید سر کارتان داوطلب شوید یا به مهمانی های بیشتری بروید.
4-از فردی که تحسین می کنید و این ویژگی شخصیتی را دارد، الگوبرداری کنید. بهتر است که این کار را برای یک ویژگی انجام دهید، نه برای همه ویژگی ها. یعنی یک نفر را برای همه ویژگی های شخصیتی انتخاب نکنید چون قرار است منحصر به فرد باشید نه این که خودتان را به شکل یک نفر دیگر دربیاورید. هر چند همیشه می توانید از آدم هایی که شخصیت خوبی دارند، چیزهای خوب یاد بگیرید.
5-مدام به خودتان یادآوری کنید که رفتارهای جدید را ادامه دهید. برای خودتان یک شعار جدید تعیین کنید؛ مثلا «اجتماعی خواهم شد». روی موبایلتان هم یادآورهایی بگذارید که بیشتر با مردم ارتباط برقرار کنید.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟