عجیب‌ترین جشن سالگرد ازدواج +تصاویر

زوجی که 16 سال است با هم ازدواج کرده‌اند، سالگرد ازدواج خود را به طرز عجیبی جشن گرفتند.


یکی از قربانیان تعرض جنسی ترامپ+تصاویر

یکی از قربانیان سوءاستفاده جنسی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری در کنفرانس مطبوعاتی ابعاد تازه ای از رفتار زننده وی ...


پرداخت 364 هزار تومان یارانه بیش از پیش بینی قانون

غول«یارانه» هر ماه قربانی می گیرد

دولت قبل سنگ بنا را اشتباه گذاشت

شصت و هشتمین مرحله از یارانه نقدی در حالی به شهروندان ایرانی پرداخت می شود که طبق قانون مقرر بود پرونده یارانه های نقدی پس از گذشت 5 سال بسته ...


ظاهر متفاوت بازیگر زن ایرانی در ایتالیا+عکس

مارال فرجاد بازیگر 34 ساله برای حضور در جشنواره فیلم رم ایتالیا به این کشور سفر کرده است.


اولین کارت زرد مجلس دهم به وزیر اصلاح‌طلب رسید

از استیضاح تا استعفا؛ حاشیه‌های سیاسی ۱۸ وزیر روحانی

ظریف بارها به سوال نمایندگان پاسخ داده است

ابتدا سخن از استعفای یک وزیر بود؛ علی جنتی، اما حالا پای استعفای سه وزیر دولت روحانی در میان است. به اینها باید به مرحله اجرا رسیدن استیضاح ...


زنگ خطر صادرات گاز ایران برای آمریکا

اقتصاد | شنبه ۱۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۱۱ | نسخه چاپي

فرارو- دو هفته نامه فوربز در شماره 24 جولای / سوم مرداد  تحلیلی از  "جود کلمنته" کارشناس اقتصاد انرژی منتشر کرد. وی در این تحلیل تصریح کرده است که تقویت زیرساخت های صنعت گاز طبیعی ایران و آغاز صادرات این کشور به اروپا، زنگ خطری برای صادرات گاز طبیعی آمریکا خواهد بود.
به گزارش فرارو، وی در ادامه گزارش تحلیلی خود درباره صادرات گاز ایران نوشته است: توجه به تتیرهای برخی رسانه های آمریکایی برخی نکات را برای ما روشن می کند؛ به عنوان مثال وال استریت ژورنال در هجدهم آوریل 2016  نوشت که رئیس انرژی اتحادیه اروپا نقش قابل توجهی  برای ال.ان جی ایران (گاز طبیعی مایع) قائل است و یا المانیتور  چهاردهم ژانویه 2016 نوشته بود که همکاری انرژی ایران -  هند افق جدیدی را باز می کند.
تیترهای بالا ضرورت حمایت عمومی و قانونی از صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا را ثابت می کند. تحریم ها به رهبری آمریکا و اروپا که جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی و انتقال فنآوری را به ایران محدود کرده و به شدت به صنعت گاز طبیعی این کشور ضربه زده است، اما ایران که منابع بسیار زیاد گاز طبیعی دارد، می خواهد عرصه صادرات بین المللی را آشفته کند.
با لغو تحریم ها، ایران تلاش می کند به نقش آفرین برجسته ای در بازار گاز طبیعی که به سرعت در حال جهانی شدن است، تبدیل شود.
بر اساس کنفرانس تغییر آب و هوای پاریس که در نوامبر گذشته برگزار شد، گاز به سوخت مهمی تبدیل می شود و تقاضای سالانه جهانی بین شش تا هشت میلیارد فوت مکعب در روز افزایش می یابد. ایران در حدود شش تریلیون فوت مکعب در سال، گاز تولید می کند و میزان مصرف از آن کمتر بوده است. ایران تصمیم دارد میزان تولید گاز طبیع خود را تا سال 2030 به ده تریلیون فوت مکعب افزایش دهد.
ایران در اکتشاف گاز طبیعی، بسیار موفق بوده است. براساس برآوردها، میزان موفقیت ایران در اکتشاف گاز طبیعی هفتاد و نه درصد است که در مقایسه با میانگین موفقیت جهانی سی تا سی و پنج درصد، موفقیت بسیار بالایی محسوب می شود.
با وجود تحریم های غرب، روند افزایش تولید گاز طبیعی ایران در فازهای بیشتری از بزرگترین حوزه مشترک گازی ایران با قطر، تهران حوزه خود را در بیست و چهار فاز توسعه داده است. حدود نیمی از این فازها تکمیل شده اند و ایران امیدوار است این حوزه تا سال 2018 به طورکامل عملیاتی شوند. پارس جنوبی که در شصت مایلی ساحل واقع شده، نزدیک به چهل درصد ذخایر گاز طبیعی را در خود جای داده است.
ایران تنها یک درصد از تجارت گاز طبیعی جهانی را به خود اختصاص داده است و تقریبا نود درصد صادراتش هم به ترکیه است. البته با ارتقاء زیرساخت های این صنعت، ایران می تواند هند، پاکستان، کویت و امارات متحد عربی را نیز بازار هدف خود قرار دهد. همچنین برنامه ایران برای کاهش تخصیص یارانه به بهای گاز مصرفی (در داخل)- که به کاهش هدر رفت گاز کمک می کند- می تواند گاز بیشتری را برای صادرات آزاد کند.
مهمتر این که در حال حاضر ایران بر روی چند گزینه کار می کند تا به همان باشگاه بین المللی گاز مایع طبیعی محلق شود که آمریکا در آن عضو است. اروپا یکی از اهداف میان مدت و بلند مدت ایران برای صادرات گاز طبیعی است. بر اساس برآوردها، میزان تقاضای اروپا برای گاز طبیعی تا سال 2025 بین پانزده تا بیست درصد افزایش می یابد، به این معنی که ایران با آمریکا در این خصوص رقابت می کند. مقصد در حدود نیمی از صادرات گاز طبیعی آمریکا، اروپا است. آغاز صادرات گاز طبیعی ایران به اروپا تا سال 2018 بعید است، اما پس از سال 2020 امکان تحقق این برنامه ایران واقع بینانه تر خواهد بود.
برهمین اساس اهمیت این موضوع برای آمریکا کاملاً روشن است. در دنیایی که مصرف گاز طبیعی تا نزدیک به چهل درصد افزایش خواهد یافت و تا سال 2030 به چهارصد و هفتاد میلیارد فوت مکعب در روز می رسد، تقویت صادرات ایران به این معنی است که ما باید پیوسته از صادرات انرژی، ارتباط با متحدانمان در آمریکای شمالی و منابع بسیار غنی کانادا و مکزیک، حمایت کنیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: