خداحافظی محمود احمدی‌نژاد با مجمع تشخیص مصلحت؟

برخی تصور می‌کردند با درگذشت آیت‌ا... هاشمی، پس از پنج سال در مجمع تغییراتی صورت می‌گیرد، اما اولین جلسه مجمع در بهمن 95 به ریاست آیت‌ا...موحدی ...


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


انحراف زن خانه دار در دوستی با زن مورد دار همسایه؛ پسر تلگرامی زن شوهردار را درمنجلاب برد

زن جوان که پس ازدوستی با زن همسایه به شوهرش خیانت کرده بود با دنیایی پشیمانی می گوید زندگی رویایی اش را بخاطر یک وسوسه از دست داده است.


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


کلاهبرداری ۴۰ میلیونی از زن جوانی که آرزوی زندگی در فرنگ داشت

حوادث | شنبه ۱۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۲ | نسخه چاپي

اعتماد نوشت: مردی که با وعده تهیه ویزای شنگن، اعتماد زنی جوان را جلب کرده و قصد آزار و اذیت او را داشت پس از دستگیری از سوی پلیس به کلاهبرداری ٤٠ میلیون تومانی از شاکی اعتراف کرد.
متهم در روز حادثه، زن جوان را در خودروی خود سوار کرده و به حاشیه تهران برده بود اما با مقاومت او در انجام نقشه خود ناکام ماند. قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران متهم را به هفت سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم کردند.
رسیدگی به این پرونده از بهمن ٩٤ با شکایت زن جوان در پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شد. او به کارآگاهان گفت: «چند وقت پیش تصمیم گرفتم برای ادامه زندگی به آلمان سفر کنم. به سفارت این کشور رفتم تا کارهای مقدماتی را انجام دهم. آنجا با مردی آشنا شدم که مدعی بود در سفارت آشنا دارد و می‌تواند به من در تهیه ویزا کمک کند. با حرف‌هایی که زد به او اعتماد کردم و سوار ماشینش شدم. گفت در ازای ٧٠ میلیون تومان پول می‌تواند در کمترین زمان ممکن ویزا تهیه کند.
پس از مدتی ٤٠ میلیون تومان به او دادم. چند روز بعد از اینکه پول را گرفت، مدعی شد کارهای مقدماتی اقامتم را انجام داده اما من باید اول به ترکیه بروم و از آنجا راهی آلمان شوم. یک روز با هم قرار گذاشتیم تا به دفتر خدماتی برویم و بلیت پرواز به ترکیه را تهیه کنیم اما وقتی سوار ماشینش شدم، در میانه راه تغییر مسیر داد و به حاشیه تهران رفت. آنجا می‌خواست به من تعرض کند اما با او درگیر شدم و توانستم فرار کنم.»
شاکی موفق شده بود شماره پلاک خودروی متهم را بردارد. ماموران با پیگیری آن به تدریج به متهم نزدیک شدند و سرانجام شش ماه پس از حادثه، او را دستگیرکردند و مورد بازجویی قرار دادند. مرد جوان به کلاهبرداری و تلاش برای تعرض به شاکی اعتراف کرد تا به این ترتیب کیفرخواست پرونده‌اش صادر و برای صدور حکم در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده قرار گیرد.
در آغاز جلسه غیرعلنی رسیدگی به پرونده در این شعبه، شاکی تقاضای مجازات برای متهم کرد. پس از او متهم پشت جایگاه ایستاد و گفت: «من قبلا چند بار به ترکیه سفر کرده بودم. وقتی فهمیدم شاکی می‌خواهد ویزا تهیه کند، خودم را از آشنایان سفارت معرفی کردم و مدعی شدم می‌توانم با دریافت ٧٠ میلیون تومان پول، خیلی سریع ویزا تهیه کنم. وقتی ٤٠ میلیون تومان از او پول گرفتم، نقشه تعرض به او را کشیدم.
روز حادثه، شاکی را سوار ماشینم کردم تا به دفتر خدماتی برویم اما در مسیر تغییر مسیر دادم و به حاشیه تهران رفتم. آنجا با او درگیر شدم که موفق شد فرار کند. برای اینکه دستگیر نشوم، مدتی از تهران خارج شدم اما پس از شش ماه، وقتی دوباره برگشتم، ماموران بازداشتم کردند.»
در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شده و متهم را به هفت سال زندان، رد مال و پرداخت ٤٠ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کردند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: کلاهبرداری ،

دیدگاه شما چیست؟