ماشین‌هایی که برای ما ایرانیها به‌یادماندنی‌اند+ تصاویر

در کشور ما و در کنار عناوین و اسامی استاندارد و جهانی خودروها، مصرف‌کنندگان ذوق و سلیقه به خرج می‌دادند و گاه برای محصولی خاص نامی محلی و ایرانی ...


این مردهای بی مسئولیت...

گاهی اوقات افراد می دانند در زندگی چه می خواهند اما گام برداشتن در آن راستا مشکل است.


زوج های تهرانی برای خرید مسکن ۱۷ میلیون تومان تسه بخرند

در حالی که در ماه های گذشته قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن مرز ۱۰۰ هزار تومان را هم رد کرده بود در حال حاضر گرانترین تسه به قیمت تقریبا ۸۰ ...


قهر خداداد و درگیری فیزیکی بادامکی در تمرین سیاه جامگان

خداداد عزیزی به عنوان رییس سازمان فوتبال و مدیرفنی سیاه‌جامگان ظهر امرور در تمرین این تیم با حضور بازیکنان معرفی شد.


اختصاصی «پایش»

مخالفت نعمت زاده با درخواست رئیس جمهور برای استعفا

برخی منابع خبری از مخالفت وزیر صنعت با پیشنهاد رئیس جمهور برای استعفا از سمت خود خبر می دهند.


ایمانی: دولت نباید از «برجام» انتظار معجزه داشته باشد

سیاست | جمعه ۱۵ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۹ | نسخه چاپي

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره برجام گفت: دولت باید این تفکر را که برجام تاثیرات شگرفی در اقتصاد کشور دارد کنار بزند و به هیچ عنوان انتظار معجزه از برجام نداشته باشد.
ناصر ایمانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر نتیجه برجام و عدم تاثیرگزاری ملموس در زندگی مردم و لزوم عدم اعتماد به آمریکا اظهار داشت: در طول ۲ سال مذاکرات هسته‌ای نکته کلیدی که منتقدان و دلسوزان کشور به دولت و شخص رئیس جمهور می‌گفتند این بود که دولت سطح توقعات مردم از برجام را بالا برده و نوعی از انتظار عمومی را ایجاد کرده که اگر برجام اجرا شود اتفاقات شگرفی رخ خواهد داد.
ایمانی با تاکید بر اینکه دولت نباید سطح توقعات مردم را از برجام بالا می‌برد چرا که طرف مقابل به هیچ عنوان در اجرای تعهدات خود قابل اعتماد نبود، تصریح کرد: ما به دولت گوشزد کرده بودیم که اگر سطح توقعات مردم را از برجام بالا ببرند دچار مشکل خواهند شد و امروز این اتفاق افتاده است و متأسفانه طرف مقابل نیز در اجرای تعهدات خود کوتاهی می‌کند.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه طرف ایرانی کاملاً تعهدات خود را در قبال برجام انجام داده است، گفت: طرف غربی با وجود گذشت ۶ ماه بخش عمده‌ای از تعهدات خود را که بیشتر آن نیز مسائل بانکی است انجام نداده است.
وی با اشاره به رویکرد آینده در قبال برجام به لزوم اصلاح مسیر گذشته پرداخت و خاطرنشان کرد: دولت باید این تفکر را که برجام تاثیرات شگرفی در اقتصاد کشور دارد کنار بزند و به هیچ عنوان انتظار معجزه از برجام نداشته باشد.
ایمانی در عین حال به برخی از دستاوردهای برجام اشاره کرد و یادآور شد: جهان متوجه شد که سالها آژانس هسته‌ای و کشورهای غربی درباره رویکرد هسته‌ای ایران دروغ گفته بودند و این خود دستاورد بزرگی است البته ما تعبیر عزت آوردن برجام آنطور که از سوی رئیس جمهور مطرح شد را قبول نداریم چرا که این انقلاب اسلامی بود که برای ملت ایران عزت آورد.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان تأکید کرد: دولت باید به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی توجه ویژه کند تا عدم اجرای تعهدات طرف مقابل به کشور آسیب نزند، از این رو نباید اقتصاد کشور را معطل برجام کرد و این اشتباهی بود که در این ۳ سال رخ داد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: برجام ،