قیمت نهایی آیفون ۸ مشخص شد

در حالی که تصور می شد به علت سیاست های اقتصادی خاص دولت ترامپ و برخی به روزرسانی ها ممکن است قیمت نهایی آیفون ۸ از هزار دلار فراتر رود، این فرضیه ...


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


قیمت نهایی آیفون ۸ مشخص شد

در حالی که تصور می شد به علت سیاست های اقتصادی خاص دولت ترامپ و برخی به روزرسانی ها ممکن است قیمت نهایی آیفون ۸ از هزار دلار فراتر رود، این فرضیه رد شده است.


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


آخوندی: ایران‌ به‌ هاب‌ هوایی‌ منطقه‌ تبدیل‌ شود

اقتصاد | جمعه ۱۵ مرداد ۹۵ ساعت ۰:۵ | نسخه چاپي

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این حق طبیعی ملت ایران است که هاب هوایی منطقه در تهران باشد، گفت: ناوگان هوایی کشور با خرید هواپیماهای جدید متحول می شود.
به گزارش مهر، عباس آخوندی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان با بیان اینکه دالان عبور هوایی ایران امن ترین و ارزان ترین دالان است، اظهار داشت: از دهه ۴۰ قرار بوده تهران به هاب هوایی منطقه تبدیل شود که هنوز این امر صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه زمانی ایران ایر خط هوایی پنجم جهان بود، افزود: این حق طبیعی ملت ایران است که هاب هوایی منطقه در تهران باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه میزان پروازهای کشور در ابتدای دولت یازدهم ۵۰۰ پرواز در روز بود، بیان داشت: در حال حاضر روزانه هزار و ۵۰ پرواز در روز از آسمان ایران عبور می کند.
آخوندی به بحث اقتصاد محلی اشاره کرد و گفت: آمار تحولات جمعیتی در ایران نشان می دهد جابجایی های عمده در حمعیت ایران رخ داده به‌طوریکه جمعیت شهری ایران در دهه ۳۰ حدود شش میلیون نفر بود که در دهه ۹۰ به ۶۰ میلیون نفر رسید یعنی طی ۶۰ سال با رشد ۱۰ برابری جمعیت کشور مواجه بوده ایم.
وی اضافه کرد: روند مهاجرت های سریع در کشور کند شده است.
۱۹ میلیون نفر در شهرها در وضعیت بدی زندگی می کنند
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حدود ۱۹ میلیون نفر در شهرها ایران در وضعیت بدی زندگی می کنند، بیان داشت: باید سیاست هایی برای رفتن به سوی ارتقاء کیفیت زندگی در شهرها دنبال شود.
آخوندی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها ۱۲ فروند هواپیما در کشور وجود دارد، عنوان کرد: ناوگان هوایی کشور با خرید هواپیماهای جدید متحول می شود.
وی با بیان اینکه رویکرد ما در دولت تنها یک رویکرد توسعه ای نیست، تصریح کرد: رویکرد ما افزایش قدرت رقابت پذیری ایران در سطح جهان است زیرا معتقدیم اگر رقابت نکنیم تمام مزیت های کشور از بین خواهد رفت.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای افزایش قدرت در منطقه باید فهم درستی از موقعیت ایران داشته باشیم، یادآور شد: رویکرد ما در دولت بالا بردن قدرت رقابت اقتصادی ایران در سطح جهانی و گرفتن سهم زیادی از اقتصاد جهان برای ملت است و به این استراتژی پایبند هستیم.
وی با بیان اینکه هرکس که می خواهد از اقتصاد جهانی نقش داشته باشد باید روی پای خود بایستد، عنوان کرد: کار در سطح اقتصاد جهانی سخت و زمانبر بوده و نیاز به تغییر رفتار در حوزه های تجاری، اقتصادی و ... دارد.
کریدور بندر امام به مرز بازرگان باید بتواند یک نقش فراملی ایفا کند
آخوندی با تاکید بر اینکه کریدور بندر امام به مرز بازرگان باید بتواند یک نقش فراملی ایفا کند، بیان داشت: از طریق این کریدور باید بتوان اروپا را از طریق ایران به جنوب متصل کرد زیرا با این اقدام ارزش افزوده فراوانی برای دو طرف کریدور ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه کریدورهای حمل و نقلی لرستان تکه پاره بوده و نمی توان یک دالان با معنی در این کریدورها تعریف کرد، اظهار داشت: باید شبکه ارتباطات استان را در یک بستر بزرگتر از بستر ملی قرار داد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اکنون در حوزه انرژی، صادرات، گرفتن سهم از بازار جهانی و حمل و نقل هوایی موفق هستیم.
آخوندی با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی اتفاقات خوبی در لرستان افتاده است، عنوان کرد: در راستای توسعه فرودگاه خرم آباد نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که با ورود هواپیماهای جدید و یا خرید هواپیمایی که در دست اقدام است تعداد پروازهای این فرودگاه زیادتر خواهد شد.
حرکت به سمت آپارتمان نشینی بدقواره در ایران
وی با اشاره به اینکه بخش ترمینالی فرودگاه خرم آباد پس از توسعه بخش هوایی آن انجام می شود، افزود: با اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد ۱۱ هزار متر به فضای اپرون آن اضافه می شود.
وزیر راه و شهرسازی به بازسازی ریل قدیم در لرستان اشاره کرد و گفت: ریل قدیم لرستان بیش از ۷۰ سال عمر داشت که نیاز به بازسازی کلی داشت و سرمایه گذاری گسترده ای در این زمینه صورت گرفت که بعد از سفر امروز سفر مستقلی برای بحث ریلی استان خواهم داشت.
آخوندی با اشاره به اینکه در سطح بزرگراه های استان طی سه سال ۵۰۰ میلیارد تومان راه جدید تعریف کردیم، بیان داشت: کشور در تامین بودجه در تنگناهای مالی سختی قرار دارد که تلاش می شود با اسناد خزانه اسلامی و اوراق بهادار کمبودها را جبران کنیم هرچند تا کنون نیز سعی کرده ایم هیچ پروژه ای در لرستان متوقف نشود.
وی بر لزوم ارتقاء سطح کیفیت زندگی در شهرها تاکید کرد و گفت: روند قالب شهرنشینی در ایران مشکل کیفی داشته نه کمی لذا باید سیاست های جدیدی اتخاذ شود که به سوی ارتقاء کیفیت برویم.
آخوندی اضافه کرد: رفتن به سمت آپارتمان نشینی بدقواره که در ایران راه افتاده و کمیسون های ماده پنج در آن نقش داشت مسئله ای است که باید درباره آن تجدید نظر کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟