مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


ایران تنها یک درصد از بازار روسیه را در اختیار گرفت

ایران تنها یک درصد از بازار روسیه را در اختیار گرفت

اقتصاد | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۲۲ | نسخه چاپي

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان تهران گفت: بازار بزرگ روسیه ظرفیت مناسبی برای تولیدات موادغذایی، مصالح ساختمانی و کشاورزی ایران دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مس فروش گفت: توسعه صادرات غیرنفتی در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور همواره مورد توجه ویژه مسئولان بوده؛ اما اجرا و تحقق این برنامه‌های علمی، زیربنایی و تحقیقات تخصصی، منوط به بررسی مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی، تلاش در جهت رفع موانع تولید، کمک به بنگاه‌ها برای شناسایی و آشنایی با بازارهای هدف صادراتی و ورود به بازار جهانی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: در این راستا اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و نمایشگاهی متعدد از صنایع مختلف به کشورهای هدف به‌ویژه روسیه، صورت پذیرفته و در کنار این، برای بهینه نمودن فعالیت‌های تجاری نیز، برنامه‌های آموزشی- تخصصی به منظور آشنایی بیشتر و کامل‌تر تاجران و تولیدکنندگان با اصول صادرات و بازاریابی صادرات محور و قوانین و شیوه‌های خاص تجارت با کشورهای هدف برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان و با ۱۴۶میلیون نفر جمعیت و واردات سالانه ۴۰۰میلیارد دلار، کشوری مهم به شمار می‌رود، گفت: به علت سردسیر بودن بسیاری از مناطق روسیه و محدودیت در برخی از منابع طبیعی، این کشور می‌تواند بازار بزرگی جهت واردات گسترده موادغذایی، سبزیجات تازه و میوه و مصالح ساختمانی از کشورهای جهان بالاخص ایران باشد، ولی متاسفانه مبادلات اقتصادی و بازرگانی دو کشور، گویای ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری طرفین نبوده و ایران با کسب رقم حدود ۳۰۰ میلیون دلار، کمتر از یک درصد مبادلات اقتصادی خارجی روسیه را تشکیل می‌دهد.
مس‌فروش خاطرنشان کرد: تطابق نیازهای وارداتی روسیه با توانمندی‌های تولیدی ایران و روابط سیاسی مساعد بین دو کشور در کنار عزم دولت‌ها برای توسعه تعاملات اقتصادی و کمرنگ شدن رقبایی مانند ترکیه، شرایط ویژه‌ای را برای حضور شرکت‌ها و کالاهای ایرانی در بازار پرجمعیت و پرمصرف روسیه فراهم کرده است.
به گفته وی، مسائل اجرایی مانند گواهی‌های مربوط به صادرات به روسیه، لیست مراکز مجاز صدور گواهینامه برای انواع کالاها، لیست سازمان‌های مجاز برای ترخیص کالا و انجام امور گمرکی؛ مهم‌ ترین مسیرهای تحویل کالا و مزیت‌ها و معایب آنها، شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر، مکانیسم اعتبارسنجی و ارزیابی شرکت‌های روسی، روش‌های علمی و عملی در دفاعیات و مراتب حل دعاوی در مفاد قراردادها، مواد ضروری در گزارشات مالی، کلیه امور مربوط به مراودات بانکی و راهکارهای مبادلات ارزی و بیمه به زودی برای فعالان اقتصادی در این حوزه معرفی و تشریح می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه توسعه روابط ایران و روسیه نیز گفت: فقدان شبکه حمل ‌و نقل مناسب، نبود مناسب مبادلات بانکی و ارزی، تعرفه‌ها و مشکلات گمرکی در حال بررسی و رفع در کمیسیون‌های تخصصی است و با رایزنی‌های دولت‌ها قرار است، حذف شود.
وی اظهار داشت: مانع بزرگ دیگری که تجارت بین دو کشور را به تاخیر می‌اندازد، عدم آشنایی تجار و تولیدکنندگان ایرانی با قوانین، اصول و شیوه‌های تجارت در روسیه است که در افق پیش رو در نظر است برنامه‌هایی را برای آشنایی هر چه بیشتر آنها با بازار روسیه اجرا نماییم تا با پیدا نمودن این راه‌حل‌ها، ایران سهم قابل توجهی از واردات روسیه را از آن خود نماید.
مس‌فروش گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، نهم شهریورماه همایش تجاری ایران و روسیه را برگزار خواهد کرد و امید دارد با اجرای آن، به نتایج چشمگیری که توسعه صادرات غیرنفتی است، برسد؛ بر همین اساس برای کاربردی‌تر کردن این رویداد ماه‌ها است کارگروه‌های تخصصی ویژه‌ای تلاش می‌کنند و اندوخته محتوایی و اجرایی غنی، پشتوانه آن شده است.
وی افزود: این رویداد با محوریت تولید و خدمات برتر، گسترش صادرات و با هدف آشنایی با موقعیت‌های بازار روسیه، شیوه ورود موفق و حضور پایدار در این بازار، نیازسنجی کالایی و خدماتی روسیه متناسب با توان تامین ایران، بررسی اقدامات زیرساختی، توافقات بین دولت ایران و روسیه و دریافت خدمات مشاوره از متخصصان آشنا به بازاریابی و بازار روسیه برگزار می‌گردد.
وی معتقد است در کنار اصلاح زیرساخت‌ها، انتظار می‌رود سهم ایران از واردات روسیه در گروه کالایی‌ مختلف، از کمتر از یک درصد به بالای پنج درصد برسد؛ ضمن اینکه مقامات بلندپایه دولتی از دو کشور ایران و روسیه، تعداد زیادی از تاجران و واردکنندگان بزرگ روسیه، مدیران عامل بنگاه‌های تولیدی و خدماتی، بازرگانان و تاجران، شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های عمومی بازرگانی مانند حمل‌ونقل، گمرک، بانک، بیمه، مخاطبان این رویداد بزرگ هستند که می‌توانند در راستای توسعه صادرات غیرنفتی گام بردارند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟