دستانی به قدرت آروار‌ه‌های شیر+تصاویر

خرچنگ نارگیل با هر دست خود می‌تواند 10 برابر که انسان هنگام دست دادن وارد می‌کند، در پنجه‌های خود توان داشته باشد.


هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری ...


اولین تصاویر لو رفته از مدل ۲۰۱۷ گلکسی A5 را ببینید

چند روزی می‌شود که خبرهای مختلفی از مدل جدید گوشی گلکسی A5 به بیرون درز کرده و امروز هم تصاویر آن لو رفته‌اند.


ولایتی: تمدید تحریم‌ها انتقامی بود که از پیروزی‌های ایران در منطقه گرفتند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع پس از دیداری که بانماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور سوریه داشت، تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران را ...


۹ کشته بر اثر آتش سوزی در ایالت اوکلند آمریکا

منابع خبری محلی از کشته شدن دست کم ۹ تن از افراد حاضر در یک کلوپ شبانه واقع در اوکلند آمریکا خبر دادند.


تاکتیک تازه احمدی‌نژاد: انتقاد می‌کنم، پس برمی‌گردم!

سیاست | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | نسخه چاپي

 کارشناسان معتقدند سخنان صریح احمدی‌نژاد در مشهد تا حدودی به عنوان اعلام حضور رسمی وی در عرصه انتخابات یا به عنوان نامزد یا حامی فرد دیگری است و تغییر رویه رئیس‌جمهور سابق نشان دهنده آن است که وی قصد بازگشت به عرصه سیاسی را دارد. به اعتقاد کارشناسان یکی از تاکتیک‌های اصلی احمدی‌نژاد برای رسیدن به این هدف نیز انتقادهای صریح از دولت فعلی است که به نظر می‌رسد استارت آن در مشهد زده شده است.
«مدت‌هاست که خبر حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۹۶ از حدس و گمان تبدیل به یقین شده است. تاجایی که رفت‌وآمدهای سیاسی وی ۳ سال پس از اسباب‌کشی از پاستور نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور سابق همچنان هوای بازگشت به صحنه سیاست ایران را در سر می‌پروراند.
رئیس دولت دهم که پس از انتخابات ۹۲ و رد صلاحیت دست راستش به دور از محافل سیاسی سعی کرد روزگار بگذارند و نشان دهد که می‌خواهد به تدریس در دانشگاه بپردازد، با گذشت زمان نشان داد که مردی نیست که بخواهد به همین راحتی‌ها از صندلی ریاست دور شود و پاستور را برای ۴ سال دیگر به رقیبش بدهد.
حدود یک سال است که احمدی‌نژاد بار دیگر سفرهای استانی خود را آغاز کرده است و به مناطق محروم سفر می‌کند. او خوب می‌داند که سبد رای وی خصوصا در دوره دوم ریاست‌جمهوری‌اش از همین مردم مناطق محروم است. او در جمع مردم شروع به سخنرانی و انتقاد از دولت یازدهم می‌کند. اما فعالیت جدی رئیس‌جمهور سابق همزمان با آغاز سال جدید شروع شده است. محموداحمدی‌نژاد به سفر استانی می‌رود و در شرق و غرب تهران سخنرانی می‌کند. نزدیکان وی همواره بر این نظر بودند که رئیس دولت نهم و دهم در سخنرانی‌ها و مجالسی که می‌رود صرفا به تببین اندیشه‌های امام خمینی(ره) می‌پردازد و هیچگونه بحث انتخاباتی صورت نمی‌گیرد.
وی در آخرین سخنرانی خود در مشهد  از انتقادهایی که به وی و دولتش می‌شود، گله کرد و گفت: «در حال حاضر نمی‌خواهم عملکرد و گزارشی ارائه دهم اما باید یادآوری کنم که این دولت بیشترین هجمه و فشار را در طول تاریخ تحمل کرده است. یک جریان علیه خط امامت در طول تاریخ و صدر اسلام فعال هستند و همین جریان نیز این هجمه را علیه دولت‌های نهم و دهم ایجادکردند. یعنی دولت‌های نهم و دهم هیچ نقطه سفید و عملکرد مثبتی نداشت؟ تمامی تهمت‌ها از جمله ضد ولایت فقیه بودن، بهایی بودن و غیره را به این دولت زدند. مشکل این جریان‌ها با احمدی‌نژاد نیست. من که کسی نیستم و تنها سرباز کوچک ملتم. این هجمه منظور دیگری دارد.»
وی در گوشه‌ای دیگر از سخنانش گفت که به دلیل مصالح نظام سکوت می‌کند و هجمه‌ها علیه وی شدت یافته است؛ به طوری که می‌خواهند رقیب را رد صلاحیت کنند.
اما کمتر از ۱۰ مانده تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، احمدی‌نژاد سریع‌تر از هر کس دیگر به میدان رقابت و تبلیغات قدم گذاشته است و به نظر می‌رسد در این شرایط حضور در انتخابات از تدریس در دانشگاه برای وی مهم‌تر بوده و در اولویت قرار دارد.
کارشناسان معتقدند سخنان صریح احمدی‌نژاد در مشهد تا حدودی به عنوان اعلام حضور رسمی وی در عرصه انتخابات یا به عنوان نامزد یا حامی فرد دیگری است و تغییر رویه رئیس‌جمهور سابق نشان دهنده آن است که وی قصد بازگشت به عرصه سیاسی را دارد. به اعتقاد کارشناسان یکی از تاکتیک‌های اصلی احمدی‌نژاد برای رسیدن به این هدف نیز انتقادهای صریح از دولت فعلی است که به نظر می‌رسد، استارت آن در مشهد زده شده است.»
منبع: نامه نیوز
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: