سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


پرسپولیس ناپلئونی تا قهرمانی می‌رود؟؛ پلنگ زخمی یا شیر کمین کرده!

پرسپولیس با شیوه اقتصادی بر صدر جدول تکیه زده اما می داند که اگر فرصت سوزی ها را تصحیح نکند ممکن است نتواند تا اوج برود و قهرمان لیگ برتر شود.


هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری مبنی بر ورود نوع توربو شارژ هایما به بازار منتشر شد و حالا تصاویری از این خودرو با پلاک آزمایش فنی منتشر شده است.


توقف صادرات مرغ وتخم مرغ بدلیل آنفلوانزا؛ تخم‌مرغ نیم‌پز نخورید

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ متوقف شده است، گفت: مردم از مصرف مرغ و تخم مرغ نیم پز خودداری ...


۸ دستور حرکتی اندروید که استفاده از این سیستم عامل را سرعت می دهند

دستورهای حرکتی مختلفی در سیستم عامل اندروید وجود دارند که باعث سریع‌تر شدن کار‌ها می‌شوند. این دستورها در بخش‌های مختلفی از این سیستم عامل ...


عبور تارزان جدید از مرز ۳۰۰ میلیون دلار

| سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۳۲ | نسخه چاپي

روزنامه بانی فیلم: «جیسن بورن» قسمت ششم از سری فیلم های جنایی و اکشن کمپانی یونیورسال نه فقط در آمریکای شمالی بلکه در ۴۶ کشور و بازار و منطقه دیگر هم در سطح جهان به نمایش در آمد تا پرفروش ترین فیلم دنیا در هفته گذشته باشد. بخصوص اگر آمار سودسازی اش در آمریکای شمالی را هم ضمیمه آن کنیم و به رقم ۱۱۰ میلیون دلاری برسیم که محصول این جمع و تفریق است.
عبور تارزان جدید از مرز ۳۰۰ میلیون دلار

«جیسن بورن» که راجع به یک مامور مخفی ویژه و پر توان ولی دچار بیماری فراموشی است در ۲۰ کشور از ۴۶ کشوری که در آنها اکران شد، درصدر جدول پرفروش ها ایستاد و یکی از آنها استرالیا بود که فروشی ۷/۵ میلیون دلاری را برای آن موجب شد. تایوان نیز برای این فیلم ۱/۲ میلیون دلار خلق کرد و اسپانیا هم ۸/۱ میلیون دلار را به ثبت رساند و در شرق آسیا اندونزی و فیلیپین به ترتیب ۶/۱ و ۵/۱ میلیون دلار را به حساب «بورن» جدید ریختند. این در حالی است که حد فاصل روزهای چهارشنبه تا جمعه این هفته این فیلم در کشورهای آرژانتین، مصر، هند و اسلوونی هم به نمایش در می آید و بازار بالقوه بسیار پرفروش چین نیز از ۳ شهریور به روی این فیلم آغوش خواهد گشود.
تفاوت با نسخه های قبلی «بورن»
آنچه در مورد آن تردیدی وجود ندارد و نیازی هم به مشاهده آمار فروش فیلم در کشورهای بعدی ندارد، این است که هیچ یک از فیلم های قبلی «بورن» شروع اکرانی این قدر موفق در قاره هایی به جز آمریکای شمالی نداشتند و البته برای هیچ یک از آن فیلم ها سرعت و وسعت نمایش به فیلم فعلی نمی رسید و حدود ۵ هفته طول کشید تا شمار کشورهای پخش کننده آن فیلم ها به عدد ۴۵ برسد. در نقطه مقابل آخرین ورسیون «ماموریت غیرممکن» به طور همزمان در ۴۰ کشور اکران شد و در هفته اول پخش اش ۶۵ میلیون دلار سود را به بار آورد.
شانزدهمین و هفدهمین فیلم ۳۰۰ میلیونی
در هفته ای که سپری شد، دو فیلم «افسانه تارزان» و «حالا مرا می بینی ۲» مجموع فروش خود را در سطح جهان از ۳۰۰ میلیون دلار عبور دادند تا شانزدهمین و هفدهمین فیلمی باشند که در سال ۲۰۱۶ از این رقم عبور کرده اند اولی بازگرداندن تارزان قهرمان تنهای جنگل ها را به صحنه فیلم های بزرگ پس از ۳۲ سال وقفه در بردارد و قسمت دوم «حالا مرا می بینی» نیز ادامه ای بر یک فیلم تریلر (دلهره آور) دو سال پیش است که بودجه ساختش به دقت اعلام نشده اما به نظر می رسد از ۲۵ میلیون دلار بالاتر نباشد و از ۳۰۰ میلیون دلار مورد بحث ۶۵ میلیون دلارش در آمریکا و کانادا حاصل آمده است.
در نقطه مقابل
در میان فیلم های پرفروش هفته در قاره های اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه که کارتون هایی چون «پیدا کردن دوری» و «عصر یخ: مسیر برخورد» را هم با ارقامی بالا در بر می گیرد، به آماری متفاوت و کوچک هم می رسیم که فقط از جانب سینماگران معروف قابل عرضه و پذیرش اند و یکی از آنها «کافه اجتماعی» کار تازه وودی آلن معروف و آمریکایی و ۸۰ ساله است. این فیلم ابتدا در اواخر اردیبهشت ماه در فستیوال معتبر کن فرانسه اکران شد و سپس در آمریکای شمالی و بخش هایی از اروپا و آسیا به نمایش در آمد. این فیلم این هفته در سطح ۵۶۵ تالار در آمریکا و کانادا به نمایش درآمد و ۲۵/۲ میلیون دلار سود را موجب شد و با اینکه این آمار به خودی خود بالا نیست اما فراموش نکنیم که دو فیلم قبلی آلن یعنی «جادو در زیر نور ماه» و «مرد منطقی» در شروع اکران نیمه وسیع شان در آمریکا و کانادا و همچنین اروپا به همین ارقام نیز دست نیافته بودند. به روایت بهتر براساس فرهنگ سینمایی وودی آلنی، آمار فیلم تازه او بوی موفقیت کوچکی را می دهند.
عبور تارزان جدید از مرز ۳۰۰ میلیون دلار
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: