خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


دفتر یاسر هاشمی و مشاوران آیت الله پلمب شد

دفتر یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی و تعدادی از مشاوران آیت الله پلمب شد.


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


چه کسانی به موقع به صحن شورا آمدند/ هشدار درباره فعالیت نمایشگاه

چه کسانی به موقع به صحن شورا آمدند/ هشدار درباره فعالیت نمایشگاه

جامعه | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۵۵ | نسخه چاپي

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به خاک‌برداری در مجموعه نمایشگاه بین المللی هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران  رییس شورای شهر  نام اعضایی که به موقع به صحن شورای شهر حاضر شدند را برد.
به گفته وی حافظی، حکیمی پور، پیرهادی، سروری، قناعتی، تقی پور، دنیامالی، حجت الاسلام ناصحی، رضازاده، اقبال شاکری، مرتضی طلایی، مجتبی شاکری، مختاباد، تندگویان، صابری، شیبانی و خانم آباد در جلسه امروز به موقع در صحن شورا حاضر شدند.
در ادامه این جلسه رضا تقی پور، سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به برگزاری نمایشگاه های جدید در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران در بزرگراه شهید چمران هشدار داد و گفت: با وجود آنکه دولت در سال ۹۰ و ۹۱ و حدود سال۸۲ نیز در قالب ابلاغیه هایی برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه شهر تهران را منع کرده است، اما اخیرا شاهد عقد قراردادهای سه ساله از سوی مسئولان این مجموعه هستیم.
وی  اشاره به اینکه به تازگی در مجموعه نمایشگاهی شهر تهران شاهد خاکبرداری هایی هستیم که بدون مجوز قانونی در حال انجام است، تصریح کرد: از معاونت شهرسازی شهرداری تهران می خواهم هرچه سریعتر با این موارد غیرقانونی برخوردهای لازم را انجام دهد.
این عضو شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه وقتی هزینه های کلانی برای ساخت شهر آفتاب صورت گرفته، اما همچنان اصرار برخی افراد در تداوم برگزاری نمایشگاه در این مجموعه دیده می شود، ادامه داد: چرا وقتی یک برنامه ریزی اصولی شده، این برنامه ریزی از سوی مسئولان دولتی به کنار گذاشته می شود و دوباره بحث نمایشگاه ها را در مجموعه های قدیمی زنده می کنیم.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها یک موضوع حیاتی برای شهرهاست، اما وقتی تدبیر و سرمایه گذاری شده و یک تصمیم جدی و ملی برای برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهرآفتاب گرفته شده این سوال مطرح است که ادامه فعالیت در مجموعه نمایشگاه شهر تهران چه معنایی دارد، خاطر نشان کرد: وقتی یک نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه شهر تهران برگزار می شود زندگی مردم در زمان برگزاری نمایشگاه به دلیل ترافیک از صبح زود تا دیروقت در بزرگراه شهیدچمران و مسیرهای منتهی به آن مختل می شود.
تقی پور از پلیس راهور خواست اجازه برگزاری نمایشگاه در این مجموعه را ندهد و تاکید کرد: به رئیس جمهور نامه نوشتیم و اعلام کردیم که مانع برگزاری این نمایشگاه ها شود. در واقع امیدواریم ایشان به این ابلاغیه های گذشته خود توجه کند و به حرف نمایندگان مردم در شورای شهر گوش بدهد.
سخنگوی شورای شهر همچنین از مسئولان شهری نیز خواست تا اجازه برگزاری چنین نمایشگاه هایی را در مجموعه نمایشگاه شهر تهران ندهد و افزود: باید اقدامات جدی انجام شود تا مهاجرت نمایشگاه ها در تهران تحقق یابد. ضمن آنکه در بحث مالکیت این مجموعه نیز خللی وجود دارد که من بعید می دانم جوازی بتواند برای ساخت و سازها صادر شود و باید جلوی روند کنونی گرفته شود.
در ادامه رئیس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه مساله برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران بسیار جدی است و بارها در این زمینه نامه ها نوشته ایم، گفت: همه می گویند که برگزاری نمایشگاه ناراحت کننده است اما باز شاهد برگزاری نمایشگاه ها هستیم.
مهدی چمران با تاکید بر اینکه در خصوص ساخت و سازها، شهرداری باید وارد عمل شود، خاطرنشان کرد: پیش تر نیز یک بار جلوی اجرای پروژه ساخت و ساز در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران گرفته شد، اما امروز شاهد تکرار مشکلات و ایجاد ناراحتی برای مردم هستیم که زیبنده کلانشهر تهران نیست. نباید کاری کنیم که به سر و صدا بیانجامد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟