بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


انتظار براي نمايش هيهات، ماه گرفتگي و يتيم‌خانه ايران

| سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۵ | نسخه چاپي

با اعلام حضور 21 فیلم سینمایی به بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شاهد آثار متنوعی هستیم که هر کدام وجوه خاصی از مفهوم مقاومت را در برمی‌گیرند. این تعداد فیلم از میان 36 اثر سینمایی متقاضی به بخش مسابقه راه یافته‌اند.
با اعلام حضور 21 فیلم سینمایی به بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شاهد آثار متنوعی هستیم که هر کدام وجوه خاصی از مفهوم مقاومت را در برمی‌گیرند. این تعداد فیلم از میان 36 اثر سینمایی متقاضی به بخش مسابقه راه یافته‌اند. هیئت انتخاب بخش مسابقه سینمای ایران متشکل از بهروز اثباتی، پرویز شیخ‌طادی، حبیب‌الله کاسه‌ساز، علی غفاری و مهدی سجاده‌چی، این آثار را واجد شرایط برای رقابت در جشنواره دانسته‌اند.
تحولات پر سرعت منطقه و جهان هر ساله به موضوع مقاومت ابعاد تازه‌تری می‌دهد. جشنواره چهاردهم کوشیده در این دوره از قافله این تحولات عقب نماند و برای همین نسبت به سا‌ل‌های گذشته با رویکردی جامع‌تر به موضوعات حوزه مقاومت ورود کرده و به عنوان مثال موضوع متأخری چون فاجعه منا را نیز از قلم نینداخته است. احیای هویت ایرانی‌– اسلامی، مقابله با اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی، نقش اقتصاد مقاومتی در شکست تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، شهدای ترور و شهدای هسته‌ای افشای چهره حقوق بشر امریکایی؛ نقش سبک زندگی ایرانی‌- اسلامی در مقابله با جنگ نرم، تعداد دیگری از موضوعاتی را شامل می‌شود که جشنواره چهاردهم فیلم مقاومت در فراخوان خود به آنها توجه و تأکید کرده است.

مزار شریف به کارگردانی عبدالحسن برزیده؛ تا آمدن احمد کاری از صادق صادق ‌دقیقی ؛ دلبری به کارگردانی سیدجلال اشکذری؛ سیانور کاری از بهروز شعیبی؛ ماهی سیاه کوچولو اثر مجید اسماعیلی؛ جشن تولد به کارگردانی عباس لاجوردی؛ اروند کاری از پوریا آذربایجانی، نفس به کارگردانی نرگس آبیار؛ هیهات کار مشترکی از هادی نائیجی،  هادی مقدم‌دوست، روح‌اله حجازی و دانش اقباشاوی؛ عین شین قاف به کارگردانی قاسم جعفری؛ بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا؛ ایستاده در غبار کار محمدحسین مهدویان؛ تا دور دست به کارگردانی حسین قاسمی‌جامی؛ تگرگ و آفتاب کاری از رضا کریمی؛ بدون مرز به کارگردانی امیرحسین عسگری؛ پری دریایی کاری از امیرمسعود آقا‌باباییان؛ یتیم‌خانه ایران به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، ماه گرفتگی به کارگردانی سیدمسعود اطیابی، امکان‌مینا به کارگردانی کمال تبریزی؛ روباه اثر بهروز افخمی، 21 فیلمی هستند که به بخش مسابقه این جشنواره راه پیدا کرده‌اند.
از میان این آثار، فیلم‌های مزارشریف، دلبری، ماهی سیاه کوچولو، تا آمدن احمد، عین شین قاف، بادیگارد، ایستاده در غبار، تگرگ و آفتاب، بدون مرز و روباه تا به این زمان رنگ اکران را به خود دیده‌اند و فیلم‌های سیانور، جشن تولد، اروند، نفس، هیهات، تا دور دست، پری دریایی، ماه گرفتگی و امکان‌مینا آثاری هستند که هنوز به اکران عمومی نرسیده‌اند.
بادیگارد، ایستاده در غبار و سیانور را از حالا می‌توان جزو آثاری محسوب کرد که به احتمال زیاد تعدادی از جوایز این جشنواره را به خود اختصاص خواهند داد. بادیگارد را باید تنها فیلمی به شمار آورد که با ورود به‌موقع به موضوع شهدای هسته‌ای به مسئله مذاکرات هسته‌ای نیز تنه‌ زده است. این فیلم با بی‌اعتنایی حیرت‌آور از سوی داوران جشنواره سی‌و‌چهارم فجر روبه‌رو شد و در هیچ کدام از بخش‌های اصلی حتی کاندیدا هم نشد.
اما فیلم ایستاده در غبار در جشنواره فیلم فجر با نامزد شدن در 9 بخش از سوی داوران با روی خوش مواجه شد و سه سیمرغ این جشنواره را به خود اختصاص داد. سیانور نیز جزو فیلم‌های مطرحی است که در این دوره از جشنواره مقاومت حضور دارد و به زندگی مجید شریف واقفی از اعضای سازمان مجاهدین خلق پرداخته است. کسی که به دلیل اعتقادات اسلامی‌اش پیش از انقلاب از سوی اعضای مارکسیست این گروه کشته شد. یتیم خانه ایران ساخته ابوالقاسم طالبی نیز که هنوز اکران عمومی نشده و در جشنواره فجر نیز نمایش محدودی داشت فیلمی است درباره قحطی ایران در زمان جنگ اول جهانی که به دلیل تحرکات انگلستان به نفع متفقین به وقوع پیوست.
 

ماه گرفتگی دیگر فیلم راه یافته به جشنواره چهاردهم فجر است که داستان آن در بستر فتنه سال 88 و مقاومت هشت ماهه ملی در برابر کودتای مخملین روایت می‌شود. ماه گرفتگی اولین نمایش خود را در جشنواره مقاومت خواهد داشت و احتمالاً از فیلم‌های پر بحث و جدل باشد. فیلم سینمایی هیهات نیز اثری چهار اپیزودی با چهار کارگردان مجزا درباره مفاهیم عاشورایی است که در بستری اجتماعی روایت می‌شود.
جشنواره چهاردهم را به لحاظ تنوع مضامین می‌توان منحصر به فرد نامید. خوشبختانه در این دوره موضوع مقاومت متمرکز و منحصر به دفاع مقدس و جنگ تحمیلی نیست و موضوعات به روزتری که جهان اسلام مبتلابه آنهاست و حتی موضوعات تاریخ معاصر مرتبط با انقلاب اسلامی و مفاهیمی که در بستر اجتماعی اتفاق می‌افتند نیز در جشنواره به چشم می‌خورد. برای مثال فیلم جشن تولد با موضوع مدافعان حرم در جشنواره حضور دارد و فارغ از کیفیت فیلم صرف پرداخت به چنین مضمونی که به لحاظ زمانی موازی با زمان فعلی در حال وقوع است جای امیدواری دارد.
مطابق آنچه دبیر جشنواره چهاردهم فیلم مقاومت از آن سخن گفته این جشنواره در بخش بین‌الملل نیز تلاش دارد رویکرد جدی‌تری را دنبال کند که البته هنوز برنامه‌های آن اعلام نشده است. جشنواره فیلم مقاومت پس از ناکامی جشنواره فیلم فجر در سمت و سو دادن به آثار منطبق با اهداف انقلاب اسلامی از این ظرفیت برخوردار است که بسترساز و جهت دهنده به آثار همسو با مضامین انقلابی باشد چرا که مفهوم مقاومت از کلیدی‌ترین موضوعات بنیادی انقلاب اسلامی است و همینطور که آثار راه یافته به جشنواره امسال نشان می‌دهد می‌تواند همه آثار مرتبط با مفاهیم انقلاب اسلامی را در خود جای دهد. افق پیش روی جشنواره مقاومت می‌تواند ترسیم‌کننده جشنواره‌ای باشد که در غیاب آثار مرتبط با انقلاب اسلامی در جشنواره فیلم فجر، مکمل این جشنواره شده و خلأ راهبردی سینمای انقلاب را تا حدود زیادی پوشش دهد. چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
منبع: روزنامه جوان

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟