لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...


بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


ماشین پرنده به بازار آمد / قیمت 600 هزار دلار (+عکس و فیلم)

شتاب صفر تا 100 این خودرو 10 ثانیه است. خودرو روی زمین چالاک عمل می‌کند و می‌تواند به سرعت 160 کیلومتر در ساعت دست‌ یابد. اما زمان 10 دقیقه‌ای برای ایجاد حالت پروار نیز حکایت از قدرت این هواپرواز در آسمان دارد.


شیوه جدید دریافت پول سوخت از هواپیما/ با کارت بانکی بپردازید!

شیوه جدید دریافت پول سوخت از هواپیما/ با کارت بانکی بپردازید!

اقتصاد | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۸:۵۰ | نسخه چاپي

به تازگی به ایرلاین ها اعلام شده که باید بهای سوخت هر هواپیما را با کارت بانکی و قبل از پرواز در فرودگاه بپردازند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمل و نقل هوایی ایران از سالها پیش به بیماری های مزمنی دچار شده که این بیماری ها نفس صنعت را به شماره انداخته است. هرچند که در سالهای اخیر سعی شد با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما کمکی به افزایش توان ایرلاین ها شود اما همچنان سوء تدبیر در برخی بخش ها زیان هایی را به این صنعت وارد می کند.
البته این صنعت با مشکلاتی خارج از حوزه داخلی روبرو است که حتی شرایط را برای بزرگترین ایرلاین های کشور هم دشوار کرده است اما جدا از این مشکلات برخی موانع هم داخل کشور وجود دارد که می تواند شرایط را برای کار سخت تر کند.  
در واقع از آنجایی که بخش حمل و نقل ارتباط مستقیمی با مردم دارد، هرگونه سوء تدبیر در آن می تواند نارضایتی مسافرانی را به دنبال داشته باشد که هدفشان از انتخاب هواپیما سرعت در رسیدن به مقصد است.
اما می بینیم که جدا از مسائلی مانند کمبود هواپیما، سوخت رسانی به ایرلاین ها هم در این سالها به یکی از چالش های جدی این بخش تبدیل شده و روند پروازها را مختل کرده است.  
در واقع دعواهای شرکت پخش فرآورده های نفتی با ایرلاین ها بر سر پرداخت بهای سوخت، یک جنجال همیشگی است که گاهی اوقات با طرح هایی جدید، چالش های جدی را به وجود می اورد.
براین اساس به تازگی طرحی از سوی شرکت پالایش و پخش فرآوره های نفتی به ایرلاین ها داده شده که طبق آن هر هواپیما باید در فرودگاه به صورت نقد، بهای سوخت را بپردازد.  
از آنجایی که این رقم به صورت اسکناس قابل پرداخت نیست، وزارت نفت اعلام کرده که باید هر کدام از هواپیماها یک عابر بانک در اختیار داشته باشند و در فرودگاه پول را بپردازند. این در حالی است که چنین اقدامی تاکنون در هیچ یک از فرودگاه های دنیا سابقه نداشته و معمولا پس از انجام پروازها، ایرلاین پول را به حساب سوخت رسان پرداخت می کند.  
بنابراین طرح جدیدی که به ایرلاین ها داده شده نه تنها قابل اجرا نیست بلکه مانع دیگری بر سر راه خدمات رسانی به شرکت هایی محسوب می شود که به طور مستقیم با مردم در ارتباطند و در شرایط کنونی با مشکلاتی برای تامین هواپیما و قطعات مواجه اند.
البته نمی توان از این موضوع گذر کرد که باید هزینه سوخت به مرقع از سوی ایرلاین ها پرداخت شود چرا که شرکت ها باید در قبال خدماتی که دریافت می کنند بهای آن را بپردازند اما اینکه چرا شیوه های غیرمعمول برای آن انتخاب می شود، جای بحث و بررسی دارد.  
کمبود سیاست‌های حمایتی از ایرلاین‌ها
مدتی پیش بود که مقصود اسعدی سامانی در گفتگو  با مهر اعلام کرده بود با مذاکراتی که میان شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی و سازمان هواپیمایی در جریان است، پرداخت بدهی‌ها در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون به صورت اقساط بدهی‌ها در حال پرداخت است، گفت: سوخت جاری که ایرلاین‌ها دریافت می‌کنند، به صورت نقد پرداخت می‌شود و اکنون بدهی جاری انباشته‌ای ندارند اما از قبل حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی وجود دارد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه در دنیا با توجه به اینکه ایرلاین‌داری سودآور نیست، دولت‌ها سیاست‌های حمایتی را اعمال می‌کنند، گفت: برخی کشورها حتی معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های هواپیمایی در نظر می‌گیرند.
وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما سیاست های حمایتی کمتری داشته ایم، افزود: عوارض متعددی که برای ایرلاین‌ها تعیین شده مانند عوارض شهرداری و فرودگاهی و یا هلال احمر که وزارت راه قصد دارد این عوارض را بردارد.
یکی از فعالان صنعت حمل و نقل هوایی با گلایه نسبت به این طرح به مهر گفت: ما نمی توانیم دست هر خلبان یک کارت بانکی بدهیم تا پول سوخت را بپردازد.
وی با بیان اینکه چنین موضوعی عملا امکان پذیر نیست، افزود: در سایر فرودگاه های دنیا هم وقتی هواپیما سوخت گیری می کند، ایرلاین پول را می پردازد و در صورتی که پول پرداخت نشود، در پرواز بعدی سوخت رسانی انجام نمی گیرد.  
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟