بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


تصویری متفاوت از صحن علنی مجلس در لحظه حمله تروریستی داعش به پارلمان

روز گذشته درحالی که مجلس درگیر حمله تروریستی داعش بود، نمایندگان نه تنها جلسه علنی را تعطیل نکردند، بلکه در مدتی که درهای صحن به روی آنها بسته ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


واقعیت‌های پنهان در مورد سروش و پرسپولیس

محمدعلی ترکاشوند مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس می‌گوید: «من با رفیعی حرف زدم و قرار شد طی یکی، دو روز آینده ما او را ببینم و صحبت کنیم. ...


شروط تشکیلات خودگردان برای ازسرگیری مذاکرات سازش

جهان | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۰:۲۵ | نسخه چاپي

سفیر فلسطین در قاهره و نماینده دائم آن در اتحادیه عرب از ۴ شرط تشکیلات خودگردان برای ازسرگیری مذاکرات سازش خبر داد.
به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، جمال الشوبکی طی اظهاراتی به شروط تشکیلات خودگردان فلسطین برای ازسرگیری مذاکرات سازش اشاره کرد.
وی گفت: ممکن نیست بدون توقف شهرک سازی، وجود ناظر بین المللی در مذاکرات، تدوین جدول زمانی مشخص برای مذاکرات و اینکه طرف اسرائیلی راه حل دو دولت و مشروعیت بین المللی را به رسمیت بشناسد، وارد مذاکرات شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای ورود به مذاکرات مستقیم با طرف فلسطینی گفت: ما در طول 23 سال با اسرائیل مذاکره کردیم و فلسطینیان از عدم پایبندی اسرائیل به اصول مذاکره رنج بسیاری متحمل شدند بنابر این پیش از آمادگی برای مذاکرات، وارد مذاکره نخواهیم شد.
سفیر فلسطین در قاهره همچنین اظهار داشت که بدون پایبندی اسرائیل به خواسته های فلسطینیان، ورود به هر گونه مذاکرات به منزله حمایت از عملیات های شهرک سازی اسرائیل است.
مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل 2014 به علت اختلاف درباره ادامه فعالیت های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.
مذاکرات سه جانبه صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با محوریت آمریکا در چندین دور برگزار شد اما ادامه شهرک سازیهای غیر قانونی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و همچنین خلف وعده مقام های این رژیم در آزاد کردن شماری از فلسطینیان در بند باعث شد که مذاکرات صلح بار دیگر با شکست روبرو شود.
آمریکا در حالی محوریت مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت که تا کنون 43 قطعنامه شورای امنیت در محکومیت اقدامات این رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین را وتو کرده و در بسیاری از نشست بین المللی دیگر با اعمال نفوذ مانع از احقاق حقوق فلسطینی ها شده است.
در حال حاضر کابینه رژیم صهیونیستی به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو همچنان به تصویب ساخت واحدهای جدید صهیونیست نشین در قدس اشغالی و کرانه باختری ادامه می دهد و این در حالی است که فرانسه اخیرا از طرح ابتکاری برای برگزاری کنفرانس بین المللی احیای روند سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در صورت شکست این مذاکرات، پاریس احتمالا دولت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.
در همین رابطه جنبش حماس در بیانیه ای که در سایت این جنبش قرار گرفت، تاکید کرد که طرح سازش فرانسه برای ملت فلسطین و منافع ملی آن زیان آور است و در واقع تلاشی برای احیای مذاکرات شکست خورده با رژیم اشغالگر و دور زدن انتفاضه قهرمانانه در کرانه باختری و قدس اشغالی است.
این جنبش دلیل مخالفت خود را خطرات این طرح به خصوص حذف حق فلسطینیان در قدس و بازگشت آوارگان فلسطینی برشمرد.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟