فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


کودتا دوستی عمیق ایران با ترکیه را نشان داد

جهان | سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ ساعت ۰:۲۵ | نسخه چاپي

سرکنسولگر جمهوری ترکیه در مشهد گفت: ایران در زمان کودتا عمق دوستی خود با ترکیه را به ما نشان داد.
محمت دوغان عصر امروز در نشست خبری خود در محل کنسولگری ترکیه در مشهد اظهار داشت: ترکیه در 25 تیر ماه امسال شاهد یک اقدام خائنانه از طرف گروهی از نظامیان بود که برای نخستین بار در تاریخ این کشور مجلس ملی کبیر ترکیه را با استفاده از تجهیزات دولتی مورد حمله قرار دادند.
وی با تأکید بر اینکه کودتای پیش آمده گردشگران را تحت تأثیر قرار نداده است، بیان کرد: مقامات دولتی ترکیه و مردم این کشور با همکاری با هم در مقابل کودتاگران ایستادگی کرده و اقداماتی که آنها در راستای تصرف سازمان رادیو و تلویزیون و رسانه‌های خصوصی کرده بودند خنثی و کارهای آنها با مخالفت جامعه مدنی مواجه شد.
سرکنسولگر جمهوری ترکیه در مشهد ادامه داد: تمام احزاب سیاسی ترکیه از مجلس کبیر این کشور حمایت کرده و این نهاد نیز بیانیه‌ای مشترک را به تصویب رساندند و در عملیات علیه گروه تروریستی 3000 کودتاگر دستگیر و حدود 100 نفر از آنان کشته شدند.
دوغان بیان کرد: علاوه بر اینها 246 غیرنظامی کشته و 2185 نفر مجروح شدند و باید گفت که در این اقدام چهره اصلی فتح‌الله گولن را آشکار کرد و هم اکنون ترکیه به جریان عادی خود بازگشته و برای مجازات اخلالگران اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت فوق‌العاده در کشور ترکیه وجود دارد، خاطرنشان کرد: این وضعیت از 31 تیر ماه امسال آغاز شده و هدف آن تنها برای مبارزه با گروه تروریستی گولن است و در صورت اتمام عملیات این تدابیر به اتمام می‌رسد.
سرکنسولگر جمهوری ترکیه در مشهد با اشاره به حمایت ایران از دولت ترکیه در جریان کودتا، بیان کرد: دوستی‌های واقعی میان دولت‌ها در مواقع اضطراری خود را نشان می‌دهند و ترکیه نیز در هنگام وجود تحریم‌ها بر علیه ایران علیرغم اینکه برخی از ترحیم کنندگان متحدان این کشور بودند از این کشور طرفداری کرده است.
دوغان ادامه داد: تفاوت نظر میان کشور ایران و ترکیه امری طبیعی است اما نباید اجازه داد که سایر کشورها با دخالت‌های خود ارتباط میان این 2 کشور را از بین ببرند.
وی بیان کرد: گولن و گروهک تروریستی زیر فرمانش نسبت به ایران نظر مثبتی نداشته و به کسانی که طرفدارش هستند قبولانده که راه بهشت از ایران می‌گذرد اما سرکوب شدن آنها باید درسی برای سایر مخالفان باشد که بدانند قانون در کشور ترکیه حکم فرما بوده و این موضوع یک امتیاز مثبت برای این کشور است.
دوغان  ادامه داد: گولن 2000 مدرسه در 160 کشور دنیا دارد که از طریق آموزش فرزندان ثروتمندان حدود 150 میلیارد دلار ثروت جمع کرده و از همین روش بر تفکرات افراد در کشورهای مختلف تأثیر می‌گذارد و علت اینکه در ایران مدرسه‌ای تأسیس نکرده پیش بینی هوشمندانه مقامات ایرانی بوده است.
وی بیان کرد: گولن از لحاظ فکری بسیار به آمریکا و اسرائیل نزدیک بوده و اجازه اقامت وی در آمریکا را رئیس بخش خاورمیانه در سازمان سیا صادر کرده و تلاش می‌کند که اسلام معتدل را روی کار آورده و هوادارانی در این حوزه را نیز برای خود جمع کرده است.
سرکنسولگر جمهوری ترکیه در مشهد بیان کرد: در کودتای اخیر هیچ مشکلی برای گردشگران ایرانی به وجود نیامد و هم اکنون نیز ایرانی‌ها می‌توانند به راحتی به ترکیه سفر کرده و امید می‌رود نهادهای زیربط در ایران نیز این موضوع را مد نظر قرار دهند.
دوغان با اشاره به پاکسازی تروریست‌ها از قسمت‌هایی که در آنها نفوذ کرده بودند از جمله آموزش و پرورش، ارتش، نیروی انتظامی و قوه قضائیه، خاطرنشان کرد: برخی از کشورها در جریان کودتای ترکیه موضع خود را یک ساعته تغییر دادند و البته باید دانست که ما برای دوستانمان تفاوت قائل هستیم.
وی با بیان اینکه برخورد مسئولان ایرانی در جریان کودتا برای ترک‌ها بسیار ارزشمند بوده است، تصریح کرد: هر چند برخی رسانه‌ها در این جریان بر علیه این کشور مطالبی را نوشتند اما این موضوع در برابر طرفداری مقامات اهمیتی ندارد.
سرکنسولگر جمهوری ترکیه در مشهد ادامه داد: کشور ترکیه به علت عضویت در ناتو ناچار به اتحاد با کشورهای غربی است اما با کمال تأسف همکاری از طرف آنها نمی‌بینیم.
دوغان در ارتباط با برخی از اظهار نظرها در مورد عکس‌العمل‌های به دور از موازین حقوق بشر با کودتاگران، تصریح کرد: ترکیه بنا ندارد قوانین حقوق بشر را زیر پا بگذارد اما در جریان کودتا 50 ژنرال ارتش اخراج شدند، تعدادی افسر برکنار شده و 60 هزار نفر نیز از مسئولیت‌های دولتی کناره‌گیری کردند که برخورد با آنان در فرآیند قضایی انجام می‌شود.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟