ساخت رباتی برای پمپاژ خون به قلب

به تازگی رباتی ساخته شده که با موفقیت برای پمپاژ خون به داخل قلب یک خوک به کار گرفته شده است. انتظار می رود این اختراع راه را برای نجات جان بیماران ...


خزانه بانکها سه قفله شد/توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید

کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده و تقاضا برای دریافت وام از بانکها به اوج می رسد،اما جوابِ منفی است که بر روی هر درخواستی می نشیند؛ گویا ...


قرار گرفتن در صدر گلزنان احساس متفاوتی دارد

قوچان‌نژاد: گل اولم فنی، دومم بی رحمانه و سومم استاندارد بود

/>


برندگان جایزه «باربد» موسیقی فجر معرفی شدند/ از شجریان تا چاوشی

برگزیدگان جایزه «باربد» سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در بخش های مختلف معرفی شدند.


قرار گرفتن در صدر گلزنان احساس متفاوتی دارد

قوچان‌نژاد: گل اولم فنی، دومم بی رحمانه و سومم استاندارد بود

/>


پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام؛ انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

سیاست | دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به این سوال که نزدیک به شش سال از آغاز حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌گذرد، آیا این ستاد اقدامی در خصوص رفع محدودیت‌های این دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ انجام داده است، پاسخ داد.

او گفت: «طبیعتا ستاد حقوق بشر، طرفدار کسانی است که عمدتا محکوم هستند. آنها که محکوم نیستند که با مشکلی در داخل کشور روبه رو نیستند. آنهایی که محکومیتی دارند زیر ذره‌بین ستاد حقوق بشر هستند تا حقوق محکومین و متهمان رعایت شود. این یکی از مسوولیت‌های ما است».
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه این ستاد محل تردد گروه‌های زیادی است حتی کسانیکه از فرقه‌های مختلف بودند که حقوق‌شان نادیده گرفته شده به اینجا می‌آیند، اظهار کرد: «این ستاد یک در بازی است برای کسانی که احساس می‌کنند حقوق شهروندی آنها مورد تعرض قرار گرفته است».
وی با بیان اینکه آنهایی که در حوادث سال ٨٨ گرفتار این عمل کودتا و شورش علیه نظام شدند، در سطوح مختلف تحت پیگردهای مهم قانونی قرار گرفته‌اند، گفت: «ستاد حقوق بشر آنچه را وظیفه خود می‌داند این است که مر قانون در مورد اینها رعایت شود. در مورد سران فتنه محدودیت‌های خاص اجتماعی منظور شده است. این نوع محکومیت در همه دنیا براساس مصادیق مختلف رایج است. یعنی همه را به یک شکل تنبیه نمی‌کنند. بر اساس قانون اجازه دارند نهادهای حکومتی فردی را با سلب بخشی از حقوق اجتماعی‌شان تنبیه کنند».
لاریجانی با اشاره به اینکه آنچه را ما بر آن نظارت داریم این است که مر قانون در مورد محکومان و متهمان انجام شود، یادآور شد: «طبیعتا دستگاه قضایی مسوول اجرا و صدور حکم است.»

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟