با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام؛ انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

سیاست | دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به این سوال که نزدیک به شش سال از آغاز حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌گذرد، آیا این ستاد اقدامی در خصوص رفع محدودیت‌های این دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ انجام داده است، پاسخ داد.

او گفت: «طبیعتا ستاد حقوق بشر، طرفدار کسانی است که عمدتا محکوم هستند. آنها که محکوم نیستند که با مشکلی در داخل کشور روبه رو نیستند. آنهایی که محکومیتی دارند زیر ذره‌بین ستاد حقوق بشر هستند تا حقوق محکومین و متهمان رعایت شود. این یکی از مسوولیت‌های ما است».
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه این ستاد محل تردد گروه‌های زیادی است حتی کسانیکه از فرقه‌های مختلف بودند که حقوق‌شان نادیده گرفته شده به اینجا می‌آیند، اظهار کرد: «این ستاد یک در بازی است برای کسانی که احساس می‌کنند حقوق شهروندی آنها مورد تعرض قرار گرفته است».
وی با بیان اینکه آنهایی که در حوادث سال ٨٨ گرفتار این عمل کودتا و شورش علیه نظام شدند، در سطوح مختلف تحت پیگردهای مهم قانونی قرار گرفته‌اند، گفت: «ستاد حقوق بشر آنچه را وظیفه خود می‌داند این است که مر قانون در مورد اینها رعایت شود. در مورد سران فتنه محدودیت‌های خاص اجتماعی منظور شده است. این نوع محکومیت در همه دنیا براساس مصادیق مختلف رایج است. یعنی همه را به یک شکل تنبیه نمی‌کنند. بر اساس قانون اجازه دارند نهادهای حکومتی فردی را با سلب بخشی از حقوق اجتماعی‌شان تنبیه کنند».
لاریجانی با اشاره به اینکه آنچه را ما بر آن نظارت داریم این است که مر قانون در مورد محکومان و متهمان انجام شود، یادآور شد: «طبیعتا دستگاه قضایی مسوول اجرا و صدور حکم است.»

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟