معاون قوه قضاییه: آمار طلاق در ایران ناراحت کننده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم قوه قضاییه با بیان اینکه در بحث طلاق آمارها ناراحت کننده است، گفت: سن طلاق در کشور پایین است و خانواده ...


کپی چینی نوت ۷+عکس

چینی‌ها نگذاشتند کفن نوت 7 خشک شود چراکه با تولد انواع و اقسام گوشی‌های مشابه سعی می‌کنند یادش را گرامی بدارند!


جنازه یک داعشی خوراک گربه‌ها شد+عکس

در جریان عملیات آزادسازی موصل تصویری منتشر شده که لاشه‌ی یک داعشی را در حالی که خوراک گربه‌ها شده، نشان می دهد.


قبرستان کشتی‌های غرق شده+تصاویر

کشف کشتی‌های غرق شده اطلاعات جدیدی در رابطه با زندگی مردم در دوران قبل را در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.


چرا پسران امروزه خیلی زنانه شده‌اند؟

عضو هیات علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: یکی از علل اینکه پسران ما امروزه خیلی زنانه شده‌اند، به دلیل این است که پدر به خاطر فعالیت ...


پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام؛ انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

سیاست | دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به این سوال که نزدیک به شش سال از آغاز حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌گذرد، آیا این ستاد اقدامی در خصوص رفع محدودیت‌های این دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ انجام داده است، پاسخ داد.

او گفت: «طبیعتا ستاد حقوق بشر، طرفدار کسانی است که عمدتا محکوم هستند. آنها که محکوم نیستند که با مشکلی در داخل کشور روبه رو نیستند. آنهایی که محکومیتی دارند زیر ذره‌بین ستاد حقوق بشر هستند تا حقوق محکومین و متهمان رعایت شود. این یکی از مسوولیت‌های ما است».
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه این ستاد محل تردد گروه‌های زیادی است حتی کسانیکه از فرقه‌های مختلف بودند که حقوق‌شان نادیده گرفته شده به اینجا می‌آیند، اظهار کرد: «این ستاد یک در بازی است برای کسانی که احساس می‌کنند حقوق شهروندی آنها مورد تعرض قرار گرفته است».
وی با بیان اینکه آنهایی که در حوادث سال ٨٨ گرفتار این عمل کودتا و شورش علیه نظام شدند، در سطوح مختلف تحت پیگردهای مهم قانونی قرار گرفته‌اند، گفت: «ستاد حقوق بشر آنچه را وظیفه خود می‌داند این است که مر قانون در مورد اینها رعایت شود. در مورد سران فتنه محدودیت‌های خاص اجتماعی منظور شده است. این نوع محکومیت در همه دنیا براساس مصادیق مختلف رایج است. یعنی همه را به یک شکل تنبیه نمی‌کنند. بر اساس قانون اجازه دارند نهادهای حکومتی فردی را با سلب بخشی از حقوق اجتماعی‌شان تنبیه کنند».
لاریجانی با اشاره به اینکه آنچه را ما بر آن نظارت داریم این است که مر قانون در مورد محکومان و متهمان انجام شود، یادآور شد: «طبیعتا دستگاه قضایی مسوول اجرا و صدور حکم است.»

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: