بازنده هدفمندی یارانه‌ها؛ فقرا یا ثروتمندان؟

یکی از اهدافی که هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌کرد، توزیع عدالت اقتصادی بود، اما حال پس از گذشت 6 سال، نه‌تنها توزیع درآمد بهبود نیافته، بلکه بنا به گزارش‌ها، بُعد خانوار دهک اول بیشتر شده است.


کاهش ساعت کار بانوان شاغل کلید خورد؛ جزئیات مصوبه ابلاغی دولت

بخشنامه قانون کاهش ساعات کار هفتگی بانوان شاغل به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد؛بر این اساس زمان کار بانوان مشمول این مصوبه از ۴۴ ساعت در هفته ...


دردسرهای عکس منشوری و استعفای دو سرمربی؛ یک فوتبالیست گوشه رینگ!

اظهارات تند شجاعی و عکس جنجالی رحمتی، استعفای همزمان دو مربی لیگ برتری، واگذاری تیم امید به فدراسیون و استعفا در پرونده تیم جنجالی اخیر مهمترین ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری می کنند و در کنار آن بهترین آرایش و استایلینگ مو را نیز معرفی می نمایند که گزیده ای از آنها را در این مطلب مشاهده می کنید.


پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام؛ انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

سیاست | دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به این سوال که نزدیک به شش سال از آغاز حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌گذرد، آیا این ستاد اقدامی در خصوص رفع محدودیت‌های این دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ انجام داده است، پاسخ داد.

او گفت: «طبیعتا ستاد حقوق بشر، طرفدار کسانی است که عمدتا محکوم هستند. آنها که محکوم نیستند که با مشکلی در داخل کشور روبه رو نیستند. آنهایی که محکومیتی دارند زیر ذره‌بین ستاد حقوق بشر هستند تا حقوق محکومین و متهمان رعایت شود. این یکی از مسوولیت‌های ما است».
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه این ستاد محل تردد گروه‌های زیادی است حتی کسانیکه از فرقه‌های مختلف بودند که حقوق‌شان نادیده گرفته شده به اینجا می‌آیند، اظهار کرد: «این ستاد یک در بازی است برای کسانی که احساس می‌کنند حقوق شهروندی آنها مورد تعرض قرار گرفته است».
وی با بیان اینکه آنهایی که در حوادث سال ٨٨ گرفتار این عمل کودتا و شورش علیه نظام شدند، در سطوح مختلف تحت پیگردهای مهم قانونی قرار گرفته‌اند، گفت: «ستاد حقوق بشر آنچه را وظیفه خود می‌داند این است که مر قانون در مورد اینها رعایت شود. در مورد سران فتنه محدودیت‌های خاص اجتماعی منظور شده است. این نوع محکومیت در همه دنیا براساس مصادیق مختلف رایج است. یعنی همه را به یک شکل تنبیه نمی‌کنند. بر اساس قانون اجازه دارند نهادهای حکومتی فردی را با سلب بخشی از حقوق اجتماعی‌شان تنبیه کنند».
لاریجانی با اشاره به اینکه آنچه را ما بر آن نظارت داریم این است که مر قانون در مورد محکومان و متهمان انجام شود، یادآور شد: «طبیعتا دستگاه قضایی مسوول اجرا و صدور حکم است.»

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: