ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


جدول گروه بندی فیلم های جشنواره برای سینماهای مردمی

جدول گروه بندی فیلم های سینمایی حاضر در دو بخش سودای سیمرغ و چشم انداز سینمای ایران برای سینماهای مردمی مشخص و منتشر شد. با اعلام نحوه خرید اینترنتی بلیت‌های جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و چشم‌انداز سینمای ایران در قالب 4 گروه تقسیم‌بندی شده است.


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.قتل در ژاپن دستگیری در تهران/ موبایل ۴ میلیاردی راز درگیری مرگبار

قتل در ژاپن دستگیری در تهران/ موبایل ۴ میلیاردی راز درگیری مرگبار

جامعه | يكشنبه ۱۰ مرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۵۶ | نسخه چاپي

قاتلان جوانی که در یک درگیری منجر به جنایت توسط اراذل و اوباش یاکوزا در کشور ژاپن کشته شده بود، با پیگیری های پلیس و شکایت برادر مقتول در ایران دستگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر،  آذرماه  سال گذشته فردی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران در خصوص قتل برادرش عنوان کرد که برادرش به نام میلاد در کشور ژاپن به قتل رسیده است.
شاکی پرونده پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برادرم به نام "میلاد" که ۲۷ سال داشت مدت شش سال است که به کشور ژاپن رفته و اقامت آن کشور را دارد و هر از چند گاهی با ما تماس می گرفت تا اینکه در ساعت ۱۱ شب بیست و هشت آذر ماه، یکی از دوستان برادرم با من تماس گرفت و گفت: برادرت ( میلاد ) طی یک درگیری به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است. گویا گزارش کامل صحنه قتل برادرم در اخبار و تلویزیون آن کشور ( ژاپن ) نیز پخش شده است. 
با آغاز رسیدگی به پرونده، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل و وزارت امور خارجه انجام و جسد مقتول به ایران منتقل و به خانواده اش تحویل داده شد. 
همزمان با انتقال جسد مقتول به تهران و برابر اعلام پلیس ژاپن به وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل مشخص شد که مقتول در درگیری با اراذل و اوباش موسوم به "یاکوزا" و بر اثر جراحات شدید ناشی از ضربات متعدد شمشیر به قتل رسیده است. 
در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول همراه تعدادی از اتباع سایر کشورها و همچنین دو تن از اتباع ایرانی در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشته و در این خصوص با گروه دیگری از فروشندگان مواد مخدر دچار اختلاف و درگیری بوده است. 
در ادامه پیگیری پرونده از سوی پلیس بین الملل در کشور ژاپن، چهار عامل جنایت به نام های "رسول" ( ۳۱ ساله )، "حسین" ( ۳۰ ساله )، "مجید" ( ۳۲ ساله ) و "وحید" ( ۳۱ ساله ) شناسایی و تحت تعقیب قضایی – پلیسی قرار گرفتند که نهایتا دو تن از متهمان به نام های "وحید" و "مجید" توسط پلیس کشور ژاپن دستگیر شدند. در ادامه اقدامات پلیسی جهت دستگیری دو متهم دیگر پرونده، از سوی پلیس ژاپن به پلیس بین الملل اعلام شد که دو متهم دیگر پرونده به نام های "رسول" و "حسین" تنها پس از گذشت چند ساعت از ارتکاب جنایت، از کشور ژاپن خارج شده و رسول به ایران و حسین به کشور ایتالیا متواری شده اند. 
با توجه به فراری بودن یکی از متهمان ( حسین ) به کشور ایتالیا، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل انجام و سومین متهم پرونده نیز در کشور ایتالیا دستگیر شد. آخرین متهم پرونده به نام "رسول" نیز که پس از ورود غیرقانونی به ایران، زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده بود، در آخرین مخفیگاهش در شهرستان تنکابن شناسایی و روز پنجشنبه هفته گذشته دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 
رسول پس از انتقال به اداره دهم ویژه قتل به مشارکت در قتل مقتول اعتراف کرد و گفت: من به مدت ۱۱ سال است که در کشور ژاپن در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت دارم تا اینکه من و شریک هایم جهت گسترش فعالیت خود اقدام به خرید یک خط تلفن گوشی تلفن همراه از مقتول به مبلغ ۴ میلیارد تومان کردیم که خریداران مواد مخدر برای خرید مواد با آن تماس گرفتند. پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه کم شدن تعداد تماس های گوشی ( تعداد خریداران موادمخدر ) شدیم که با پیگیری موضوع مشخص شد مقتول با تعدادی از خریداران تماس گرفته و شماره جدیدش را به آنها داده و این خریداران نیز دیگر برای خرید مواد با شماره خریداری شده توسط من و شریک هایم تماس نمی گرفتند. در چندین نوبت به مقتول اخطار کردیم که از این کار دست بردارد و یا پول خط را بازپس بدهد اما او زیر بار نمی رفت. 
رسول در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: به بهانه خرید مواد از طریق تعدادی از خریداران مواد با مقتول قرار ملاقات گذاشتیم؛ زمانی که مقتول بر سر قرار حاضر شد و با ما روبرو شد، به سرعت اقدام به فرار کرد و ما نیز با دو دستگاه خودرو سواری به تعقیب او پرداختیم. با ایجاد تصادف عمدی، ماشین میلاد را از جاده اصلی خارج کردیم و میلاد مجبور به توقف در حاشیه خاکی جاده شد. قبل از آنکه میلاد موفق به پیاده شدن از ماشین شود، من و شریک هایم ( سه متهم دیگر پرونده) به سمت ماشین حمله ور شدیم که میلاد به سمت ما شمشیر و اسلحه کمری کشید. با شمشیر ضربه ای به دست میلاد زدیم که باعث شد تا اسلحه از دستش جدا شود. نهایتا طی یک درگیری، هر کدام از ما چهار نفر با ضربات متعدد شمشیر و چوب به سمت میلاد حمله ور شده و پس از ارتکاب جنایت هر چهار نفر از محل متواری شدیم. 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرگزاری مهر گفت: در حال حاضر سه متهم پرونده در اختیار پلیس ژاپن قرار دارند که با توجه به تابعیت ایرانی متهمان، اقدامات قانونی جهت تحویل گرفتن این سه متهم در حال پیگیری است و چهارمین متهم پرونده نیز با قرار بازداشت قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟