رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


در طراحی لباس مشارکت جمعی صورت نگرفت/از نظر تشویق ششم جهان هستیم

در طراحی لباس مشارکت جمعی صورت نگرفت/از نظر تشویق ششم جهان هستیم

ورزش | شنبه ۰۹ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۴۰ | نسخه چاپي

مناف هاشمی در خصوص طراحی لباس کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: این کار بهتر بود با مشارکت جمعی صورت می گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، مناف هاشمی با حضور در برنامه ورزش و مردم در خصوص لباس کاروان المپیک ایران گفت: من نباید در این خصوص خیلی اظهارنظر کنم چون یک امر تخصصی است، اما لباس هر کاروان، نماد آن کشور محسوب می شود و پس از چهار سال قرار است نمایندگان کشورها در این رقابت ها حضور پیدا کنند و چشم میلیاردها نفر به لباس کاروان کشورها دوخته شده است.
در طراحی لباس از مشارکت جمعی استفاده نشد
هاشمی اظهار کرد: برای طراحی لباس از نظرات طراحان و هنرمندان بیشتری باید استفاده می شد که البته کمیته ملی المپیک به این امر توجه دارد، اما احساس می کنم در این خصوص لباس کاروان از مشارکت جمعی استفاده نشد که وزارت ورزش در این امر ورود کرد و اصلاحاتی صورت گرفت. البته نمی دانم هنوز طرح این لباس قطعی شده یا نه، اما ظرف یکی دو روز آینده رضایتمندی بیشتری صورت خواهد گرفت. البته انتخاب لباس ها حتما سلیقه ای بوده و سوءنیتی وجود نداشته است با این حال هنوز تا افتتاحیه المپیک زمان باقی مانده و مردم نگران این مساله نباشند.
مردم به ما تلنگر می زنند
معاون امور مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: نظراتی که مردم نسبت به لباس کاروان المپیک نشان دادند این امر را به اثبات می رساند که همه حرکات ما را نظاره می کنند و کارهای ما رصد می شود. ما تا به امروز ۶۴ سهمیه المپیک و ۹۵ سهمیه پارالمپیک به دست آوردیم و در این دو رویداد چندین میلیارد نفر، ورزشکاران ما را نظاره می کنند که می توانیم الگو باشیم. به نظر من این انتقادات، تلنگر کوچکی بود که هم کاروان امام رضا(ع) و هم کاروان منا دقت عمل داشته باشند.
در بحث پاداش، ششم جهان هستیم
هاشمی گفت: تلاش بر این بوده که در آستانه المپیک اتفاقات مثبتی صورت گیرد تا روحیه و انگیزه ورزشکاران را بالا ببرد. در طول ۲-۳ سال گذشته پرداخت ها، به موقع بوده و قول هایی که داده شده بود، عملیاتی شد و البته بهترین اتفاق خبر استخدام قهرمانان ورزشی در آستانه المپیک بود. اینکه آنها بتوانند به پایدارترین منبع درآمد برسند چون ۱۰-۲۰ سال از بهترین زمان عمر خود را صرف ورزش کرده اند که این امر در گذشته نبوده است، همچنین اعطای تسهیلات ۱۲۰ ،۹۰ و ۷۰ میلیونی وزارت راه و شهرسازی به قهرمانان المپیک و همچنین پاداش ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۲۰ سکه بهار آزادی برای مدال‌آوران به علاوه پاداش بدرقه رئیس جمهور و همچنین کمیته ملی المپیک از جمله اقدامات ما برای روحیه دادن به کاروان ایران بود. ضمن اینکه کمیته ملی المپیک برای کسانی که کسب سهمیه کردند پاداش هایی را در نظر گرفت.
وی ادامه داد: ما در خصوص پرداخت پاداش به ورزشکارانمان در رده یازدهم جهان هستیم، اما از آنجا که پرداخت های غیررسمی هم داریم، از این حیث در جایگاه ششم جهان قرار گرفته ایم؛ چراکه نزدیک به ۱۲ امتیاز از طریق بخش دولتی و خصوصی در نظر گرفته ایم که اگر تبدیل به ریال شود، در جایگاه ششم قرار می گیریم.
قوانین باید تسهیل شوند
معاون امور مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: باید تلاش کنیم که روی پای خودمان بایستیم و از اسپانسرها استفاده کنیم که این امر نیاز به تسهیل شدن قوانین دارد. باید در خصوص اجاره اماکن ورزشی و واگذاری وام تسهیلات زیرساخت هایی صورت بگیرد. ببینید، به عنوان مثال چنانچه قرار باشد یک پروژه صورت بگیرد، برای فرآیند اجرایی آن ۲۰ بند وجود دارد که می‌تواند آن را به سرانجام نرساند. به جرأت می توانم بگویم چنانچه بازگشت اجاره ها، کمک خیرین و اسپانسرها را محاسبه کنیم با بودجه دولتی برابری می کند.
وی افزود: ما به فدراسیون‌های المپیکی تا پایان تیرماه ۴۰ درصد بودجه کل سال را پرداخت کرده ایم و به سایر فدراسیون‌ها هم ۳۰ درصد بودجه را داده‌ایم، بنابراین تعهدات ما در مورد هر ۱۴ فدراسیون المپیکی اجرایی شده است. ضمن اینکه در بخش پارالمپیکی نیز ۵۵ درصد پرداخت کرده ایم که البته هنوز مشکلات در این بخش از کشور حل نشده است چون ورزش پارالمپیک از سه محل بودجه دریافت می کند با این حال با جلساتی که با آقای خسروی وفا داشتیم، در صدد حل این موضوع هستیم.
صندوق پیشکسوتان رویه خوبی نداشت
هاشمی گفت: صندوق پیشکسوتان از سال ۸۲ راه افتاد و باید ساز و کار خودش را به گونه ای تعریف می کرد که روی پای خودش بایستد ولی تا سال ۹۳ این اتفاق نیفتاد. در یکی دو سال گذشته پیشنهادهای خوبی دریافت کردیم و قرار شد که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به این صندوق کمک کنیم که البته رویه خوبی نیست؛ چراکه ما به این باوریم صندوق پیشکسوتان باید این پول را از محل شرکت ها و اسپانسرها تهیه کند.
در زمینه ورزش، محدودیت‌هایی داریم
معاون امور مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چقدر هزینه احتیاج است تا ایران در زمره تیم های ورزشی برتر قرار گیرد، اظهار کرد: واقعیت امر این است که ما به مانند بعضی از کشورهای توسعه‌یافته آزاد نیستیم و محدودیت هایی داریم که همین امر کار ما را سخت تر می کند. در رشته های المپیکی فقط در بعضی از رشته ها بانوان ما می توانند شرکت کنند که این به جایگاه ما در عرصه کسب نتیجه لطمه می زند، به عنوان مثال ما با ورزشکاران اسرائیلی نمی توانیم رقابت کنیم و البته علاقه‌ای هم نداریم که این امر  صورت بگیرد که دوباره وضعیت مدال آوری ما را محدودتر می کند. با این حال با توجه به استعدادهایی که در کشور وجود دارند و علاقه‌‌مندی‌ها، نشان داده که اگر سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد در ۱۵ رشته می توانیم مدال کسب کنیم. البته زیرساخت های ما پراکنده هستند و باید امکانات، تجمیع شوند تا بهره وری بالا برود. با این حال سخت است که عقب ماندگی های چندین ۱۰ سال را به یکباره جبران کنیم.
با ورزش می‌توان به جنگ اعتیاد و بیماری رفت
وی گفت: ما سالیانه ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان در حوزه پیشگیری چقدر سرمایه‌گذاری می کنیم؟ در حوزه اعتیاد و آسیب های اجتماعی چقدر سرمایه گذاری می کنیم؟ هر کجا که پای ورزش به میان بیاید، جرم و جنایت پایین خواهد آمد. واقعیت امر این است که کشور ما در صورت سرمایه گذاری مناسب و استفاده از یک درصد بودجه دستگاه‌ها به ورزش می‌تواند به یکی از قدرت‌های جهان تبدیل شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟