استیو جابز می‌خواست به جای یک دکمه دو دکمه روی آیفون باشد

استیو جابز اصرار داشت به جای تعبیه یک دکمه هوم روی آیفون دو دکمه نصب شود.


امانی: عربستان ظرفیت پذیرش بازی مستقل دوحه را ندارد

یک کارشناس مسائل خاورمیانه اعتقاد دارد در رابطه با بحران قطر، سعودی ها در ارزیابی های خود در منطقه همواره دچار اشتباه بودند و وارد هر وادی ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


محسنی‌اژه‌ای: اتهام افراد دستگیر شده مرتبط با داعش محاربه است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افرادی که جزء داعش هستند اعلام جنگ مسلحانه کرده و اقدامات تروریستی را ملاحظه کردند و محارب شناخته می‌شوند.


شرط یک میلیارد دلاری توتال برای گشایش بازار ایران

مدیرعامل توتال در گفت و گو با رویترز اظهار کرد که این شرکت فرانسوی توسعه میدان گازی بزرگ پارس جنوبی ایران را در تابستان جاری آغاز خواهد کرد.


جزئیات سقوط از ارتفاع 40 متری بلندترین آبشار مازنداران از زبان صخره نورد نجات یافته+ عکس

جزئیات سقوط از ارتفاع ۴۰ متری بلندترین آبشار مازنداران از زبان صخره نورد نجات یافته+ عکس

حوادث | جمعه ۰۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۰ | نسخه چاپي

صخره نورد جوان تهرانی در حالیکه در برابر دیدگان مردم مشغول پائین آمدن از دیواره سنگی بزرگترین آبشار مازندران بود، سقوط وحشت آوری را تجربه کرد.

این حادثه هنگامی رخ داد که این پسر جوان به همراه 3 صخره نورد دیگر در حال فرورد از بدنه آبشار شاهان دشت آمل بودند.
بنا بر این گزارش، این مرد جوان که بعنوان نخستین فرد اجرای عملیات فرود سرگرم پائین آمدن از ارتفاع آبشار 150 متری بود در میانه راه در حالیکه حدود 40 متر تا زمین فاصله داشت زیر پایش خالی شده و به پائین سقوط کرد.
نیک زاد رئیس هلال احمر آمل در این باره به خبرنگار رکنا گفت: روز حادثه این گروه 4 نفره قرار بود در برابر دیدگان جمعیت حاضر در منطقه آبشار شاهان دشت عملیات فرود را انجام دهند اما حامد حسینی صخره نورد جوان در میانه راه احساس می کند که طناب کوتاه است و تا زمین فاصله دارد.
در این لحظه وی گره حمایت خود را باز می کند تا به چند متر آنطرفتر رفته و وضعییت طناب را تا زمین چک کند در همین زمان به دلیل لغزنده بودند بدنه سنگی آبشار، زیر پایش خالی شده و از این ارتفاع به زمین سقوط می کند.
بر اساس اعلام این مقام هلال احمر با اقدامات فوری اورژانس و هلال احمر آمل مصدوم حادثه به مراکز درمانی انتقال داده شده و در مرحله بعد برای درمان به تهران انتقال داده شد.
بنا بر گفته های رئیس هلال احمر آمل تا کنون 2 جراحی روی مچ پا و لگن این صخره نورد انجام گرفته است و مداوای وی در تهران ادامه دارد.
صخره نورد سقوط کرده در این باره گفته است که تصور می کرده با گرفتن درختچه های موجود در بدنه سنگی آبشار امکان سقوط او کاهش می یابد اما همه چیز ناگهانی رخ داده است و فرصت عکس العمل نداشته است.
آبشار شاهاندشت بزرگترین آبشار استان مازندران و دومین آبشار بلند ایران از نظر ارتفاع است و یکی از آثار ملی کشور در فهرست آثار ملی ایران است.
این آبشار در روستای شاهاندشت واقع در ۶۵ کیلومتری شهر آمل بخش امیری قرار دارد و از سمت جاده نسبت به آن دید وجود دارد. این آبشار پرآب، دائمی و عظیم، درجانب جنوبی جاده و رودخانه هراز باشکوهی وصف‌ناپذیر خودنمائی می‌کند. که از کنار قلعه ملک بهمن روی یک‌کوه هرمی شکل مشرف به روستای شاهان‌دشت به پایین می‌ریزد.
در ارتفاعات مشرف به روستای شاهاندشت آبشار اصلی شاهان‌دشت با ارتفاع ۵۱ متر بزرگترین آبشار استان مازندران به شمار می‌رود که این آبشار که دارای سه آبشار متعدد است در مجموعه ارتفاعی ۱۸۰ متری دارد.
در بالای آبشار شاهاندشت قلعه ملک بهمن که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهور است و نام تاریخی آن قلعه فرشته بوده است، واقع شده و از عظیم ترین قلاع کوهستانی البرز ایران است که از سنگ و نوعی ساروج که مخلوطی از شیر و تخم مرغ و نوعی خاک است ساخته شده و استحکام زیادی دارد که قدمت آن به سه هزار سال پیش می‌رسد. مسیر رسیدن به قلعه و آبشار گذر از پل روستای وانا، جاده روستای شاهاندشت است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟