گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...


رهبر معظم انقلاب: همه موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار بگیرند

اتحاد برای فلسطین

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بیان کردند:اشغال ظالمانه فلسطین از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذن خدای متعال و یاری او بسته خواهد شد.


فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


آغاز ساماندهی صدور کارت بازرگانی در کیش

آغاز ساماندهی صدور کارت بازرگانی در کیش

اقتصاد | جمعه ۰۸ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۳۳ | نسخه چاپي

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از آغاز ساماندهی صدور کارت بازرگانی کیش خبرداد و گفت: توسعه جزیره هندورابی بدون آسیب به مرجان‌های این جزیره انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر مونسان در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: در طول سه سال اخیر، طرح‌های عمرانی بسیاری که از قبل نیمه‌کاره و یا در حال اتمام بودند، به بهره برداری رسید و تا مراحل پایانی پیش رفته‌اند؛ در این راستا تمام تلاش ما این است که بتوانیم نیازهای مردم کیش را برآورده کرده تا مسافرینی که به کیش می‌آیند، بهترین خدمات را از سازمان منطقه آزاد کیش دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص طرح توسعه جزیره هندورابی افزود: جزیره هندورابی یکی از جزیره‌های متعددی است که در خلیج فارس وجود دارد ولی از آن استفاده جدی نمی‌شود، بر همین اساس تلاش شد تا کارهای عمرانی این جزیره آغاز شده و هندورابی به یک منطقه گردشگری تبدیل شود. به همین دلیل، طرح توسعه این جزیره در سال ۱۳۹۳ در دستور کار مناطق آزاد قرار گرفت و با همکاری سازمان محیط زیست و رعایت موازین زیست محیطی، اقدام به ساخت اسکله و بندرگاه برای پهلوگرفتن کشتی کردیم و این یکی از اقدامات خوبی بود که در طول این سه سال انجام گرفت.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه گفته می‌شد که با اجرای طرح توسعه هندورابی، مرجان‌های ساحل از بین خواهند رفت؛ سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری سازمان حفاظت محیط‌زیست و حضور فیزیکی ریاست این سازمان، اجازه نداده که به مرجان‌ها آسیب برسد و مرحله ساخت بندرگاه را آغاز کردیم.
مونسان در ادامه تاکید کرد: نگرانی همه، از بین رفتن مرجان ها بود که حدود ۴۹ هزار قطعه از آنها را با همکاری گروه غواصی سازمان محیط زیست و مناطق آزاد کیش جابه‌جا کردیم تا هیچ مشکلی به وجود نیاد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص شکایت هایی که از این سازمان در توسعه جزیره هندورابی صورت گرفته بود نیز گفت: با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این جزیره و اجرای دقیق طرح جابجایی مرجان‌ها، این مشکل حل شد و در حال حاضر جزیره هندورابی توسعه ۲۵ درصدی داشته و ساخت و ساز این جزیره سه درصد در حال افزایش است.
مونسان در خصوص جذب گردشگر برای جزیره کیش نیز اظهار کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۸ درصد افزایش گردشگر داشتیم و به دنبال این هستیم تا بتوانیم بیشتر از این هم پذیرای میهمانان باشیم؛ در عین حال در عید سال ۱۳۹۵ حدود ۲۵۰ هزار مسافر در کیش حضور داشتند که این خود یک آمار بسیار قابل توجه است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ هتل در حال ساخت است که این نشان از رونق گردشگری در این جزیره زیبا را دارد و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صنعت هتل تمایل زیادی به ساخت هتل در کیش را دارند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پاسخ به این پرسش که اما برخی ها می گویند مسافران کیش نسبت به گذشته کمتر شده‌اند، گفت: شاید به علت تورم و مشکلات دیگر نیز هست که برخی ها نمی توانند از جزیره زیبای کیش دیدن کنند، اما ما تمام تلاش خود را به کار بستیم تا بتوانیم امکاناتی را فراهم کنیم که همه مردم ایران بتوانند از جزیره زیبای کیش دیدن کنند.
مونسان در ادامه تصریح کرد: یکی از علت هایی که برخی ماه‌های سال کیش کمتر از مسافرین پذیرایی می کند شرایط آب و هوایی است و زمانی که آب و هوای اینجا گرم است، کشور همسایه ما ترکیه شرایط مطلوبی دارد و برخی‌ها به آنجا می روند.
وی در پاسخ به این پرسش که خیلی‌ها گرانی بلیت کیش را علت عدم حضور گردشگران ایرانی می دانند، افزود: با توجه به اینکه تنها راه رسیدن به کیش از خیلی از شهرهای ایران تنها با هواپیما صورت می گیرد، پس از اینکه قیمت بلیت آزاد شد، به یکباره قیمت بلیت پرواز کیش افزایش پیدا کرد و همین مسئله باعث شد تا گردشگران کمتری به اینجا بیایند، اما ما با مسئولین کیش‌ایر صحبت کردیم و توانستیم با افزایش تعداد پروازها، قیمت بلیت را بالانس کرده تا فشاری به کسانی که علاقه مند در جزیره کیش هستند، نیاید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص بحث زمین‌خواری در منطقه آزاد کیش نیز اظهار کرد: متاسفانه در گذشته تمام خرید و فروش زمین ها در اختیار یکسری دلال بود که آنها تصمیم گرفتند که قیمت را بالا و یا پایین برده و مدت ها بود که قیمت زمین در این جزیره ثابت مانده بود، اما با تلاش هایی که انجام گرفت و با حضور بخش خصوصی در ساخت و سازها، زمین های این جزیره رونق گرفت و ما تلاش کردیم دست دلالان را از خرید و فروش کوتاه کرده و این کار را خود سازمان مناطق آزاد کیش انجام دهد.
مونسان همچنین تاکید کرد: ما با برخی از شرکت های خصوصی هم که پروژه های خود را نیمه کاره رها کرده بودند، صحبت کرده و برای آنها جایزه و جریمه و حتی مهلت زمانی تعیین کردیم؛ بر این اساس آنها یا باید قرارداد خود را فسخ کرده و یا پروژه را به تمام برسانند که همین مسئله باعث شد تا تعداد زیادی از پروژه ها تکمیل شده و کیش رونق بیشتری پیدا کند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا دیگر ورود خودرو آمریکایی به کیش ممنوع شده است، اظهار کرد: پس از صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص عدم ورود خودروهای آمریکایی به کیش با مسئولین ذیربط جلساتی را برگزار کردیم و دیگر اجازه ورود خودروهای آمریکایی را به کیش داده نشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص واردات به کیش و صحبت هایی مبنی بر اینکه این نوع واردات ها غیرقانونی است، گفت درآمد منطقه آزاد بر پایه واردات است، اما متاسفانه عده ای این مسئله را بزرگ جلوه داده و نمی دانند که ما حتی باید برای ساخت و ساز مصالح وارد کیش کنیم و خیلی از اقلام مصرفی مردم کیش از طریق واردات به اینجا صورت می گیرد؛ به هرحال اگر همین مصالح ساخمانی وارد کیش نشود، چطور می شود ساخت و ساز کرد و فرودگاه، هتل و مراکز تجاری ساخت. این نوع واردات هیچ ایرادی ندارد و این یک مسئله طبیعی است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در میدان گازی کیش مناطق آزاد مشارکت داشته است یا خیر؟ اظهار داشت: همه می دانیم که نفت و گاز در اختیار شرکت ملی ایران است و مشارکت خاصی در آن صورت نمی گیرد، اما امسال با صحبت هایی که با وزیر محترم نفت داشتیم سعی کردیم تا حتی الامکان با شرکت ملی نفت ایران در این خصوص همکاری کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پاسخ به این پرسش که خیلی از تجار معترضند که جنس های غیر برند در کیش وجود داشته و اجناس تقلبی زیادی هم به مشتریان فروخته می شود، گفت: متاسفانه در گذشته اقلام بی کیفیتی وارد کیش شده بود و همین مسئله باعث شد تا حدودی در کار تجار منطقه تاثیر منفی گذاشته شود؛ اما اکنون ما تلاش کردیم تا ورود این نوع جنس های بی کیفیت و تقلبی را به کیش ممنوع کرده تا مشتریان بتوانند جنس های برند و مورد علاقه یشان را از کیش خریداری کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما حتی سعی کردیم در خصوص کارت های بازرگانی نیز دقت و وسواس بسیار زیادی به کار برده و این کارت ها را به کسانی بدهیم که واقعا استحقاق داشتنش را داشته باشند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟