سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


هوای منزل تان را با این گیاهان تصفیه و سالم کنید

گیاهان هم می توانند به عنوان انرژی بخش خانه شما باشند هم به عنوان یک تصفیه کننده هوای عالی. با گیاهان زیر هوای درون خانه تان را تصفیه کرده و ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


روح حاکم بر جمعیت هلال احمر باید غیرانتفاعی باشد

روح حاکم بر جمعیت هلال احمر باید غیرانتفاعی باشد

جامعه | پنجشنبه ۰۷ مرداد ۹۵ ساعت ۲۳:۲۶ | نسخه چاپي

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: روح حاکم بر جمعیت هلال احمر باید غیرانتفاعی باشد و با توجه به غیرانتفاعی بودن،ما رقیب کسی در بازار و دنبال سود نیستیم و همیشه توان و نیاز جامعه را مدنظر داریم.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر احمدی در اولین جلسه چهارمین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه از اردیبهشت سال ۹۴ با نگاه به نقاط قوت و ضعف دوره های گذشته برای برگزاری چهارمین دوره انتخابات جمعیت هلال احمر برنامه ریزی شده است گفت: این برنامه ریزی ها با بررسی آیین نامه های مربوطه در حوزه های تخصصی و متشکل از نمایندگان کلیه سطوح تا رده شعب و همکاری همه عزیزان در کمیسیون های مشورتی، آیین نامه ها و دستورالعمل های مجمع عمومی و شورایعالی و در نهایت در مجمع عمومی سال ۹۴ به تصویب رسید.
وی با اشاره به تغییرات مهم لحاظ شده در آیین نامه انتخابات جمعیت خاطر نشان کرد: تعیین سن حائزین شرایط از ۱۶ به ۱۸ سال، تعیین فرآیند و نحوه رسیدگی به صلاحیت و بررسی شرایط عمومی نامزدهای شورای اجرایی، پیش بینی لزوم تجربه کافی در امور مالی برای نامزدهای بازرسی، ارتقای مدرک تحصیلی نامزدها و برداشتن لزوم دارا بودن و حداقل ۲۰۰ عضو برای برگزاری انتخابات در هر شعبه به تصویب مجمع رسید.
استفاده از سامانه جامع اطلاعات اعضا جمعیت هلال احمر برای اولین بار
دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: بدنبال تصویب آیین نامه ها، مجموعه دستورالعمل های اجرایی و نظارتی و دستورالعمل واجدین شرایط عضویت داوطلبی فعال جمعیت برای حضور در انتخابات در شورای عالی در مهرماه ۹۴ و فروردین ۹۵ مورد بررسی قرار گرفت از نکات مهم دستورالعمل مصوب،تعیین مبادی ورود دوگانه به جمعیت داوطلبان وجوانان، اعطای امتیاز ویژه به امدادگران، کیفی کردن نحوه امتیاز دهی به برنامه های اجرا شده تعیین حدود داوطلبان افتخاری بود که نظام مند شد.
وی با تاکید براینکه استفاده از سامانه جامع اطلاعات اعضا جمعیت هلال احمر برای اولین در این دوره از نکات برجسته بود خاطر نشان کرد:  شفاف و واقعی عمل کردن در بحث ارائه آمار و برگزاری انتخابات از موضوعاتی بود که مدنظر ریاست جمعیت قرار داشت و این سامانه برای رسیدن به این هدف بسیار کمک کننده بود.
احمدی با اشاره به تلاش همه جانبه مدیران عامل استانی و ستادی، روسای شعب و همه دست اندکاران برای راه اندازی این سامانه افزود: ابلاغیه صادره ثبت اطلاعات در سامانه در اسفند ماه به استان ها اعلام شد و طبق آمارهای موجود  از ۲۹۷ هزار و ۴۰۹عضو و داوطلب عضو، صلاحیت ۲۴۸ هزار نفر انجام و به تایید سازمان های ذیربط رسید.
تایید صحت انتخابات در تمامی شعب اخذ رای
دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه طبق جدول انتخابات ثبت نام شورای اجرایی از چهاردهم فروردین آغاز شد و پس از آن بررسی صلاحیت ها و شرایط عمومی و اختصاصی صورت گرفت و همزمان هیات های نظارت بر روند انتخابات و بررسی صلاحیت ها همت کردند افزود: براین اساس در ۳۷۴ شعبه (شهرستان دارای فرمانداری است) بیش از ۴۳۳۰ نفر خود را برای حضور در شورای اجرایی و بازرسی شهرستانی نامزد کردند ودر  ۲۴اردیبهشت ۹۵انتخابات در ۶۳۸ صندوق رای برگزار و صحت انتخابات در تمامی شعب انتخابات صحت مورد تایید قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه با تایید مرحله اول مرحله دوم انتخابات در دوم تیرماه ۹۵ برگزار شد : در مرحله اول ۱۴۹۶ نفر اعضای اصلی شوراهای اجرایی و ۳۷۴ بازرس اصلی و در مرحله دوم ۱۲۴ نفر اعضای اصلی هیت مدیره و ۶۲نفر به عنوان بازرس اصلی هیت مدیره انتخابات شدند.
برگزاری انتخابات با بیش از دو هزار نفر ساعت تلاش
به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر براساس جدول زمان بندی مرحله سوم انتخابات ثبت نام از نامزدهای شورای عالی آغاز و لیست واجدین شرایط پس تایید هیات اجرایی و هیات نظارت بر انتخابات اعلام شد و امروز برای اجرایی شدن اتتخابات این جلسه تشکیل شده است.
علی اصغر احمدی تاکید کرد: تشکیل ساختار اجرایی شهرستانی، استانی و مرکز، تشکیل مکرر جلسات ستاد اجرایی و هیات نظارت، تهیه و ارسال دستورالعمل های اجرایی و بخشنامه ها و رویکرد شفاف در انتخابات و اصرار بر اجرای دقیق ایین نامه ها و دستور العمل ها و رعایت برنامه زمان بندی با همفکری و همکاری همه عزیزان و با بیش از دو هزار نفر ساعت تلاش به ثمر نشست.
هلال احمر نهادی غیرانتفاعی است و دنبال سود نیست
دبیرکل جمعیت هلال احمر در بخشی دیگری از سخنان خود با تاکید بر ماده یک قانون اساسنامه هلال احمر تصریح کرد: طبق این ماده جمعیت هلال احمر موسسه ای است خیریه که روحیه ایثار و استفاده از افراد خیر که بستر جامعه علاقه مند به همکاری با جمعیت هستند باید مد نظر قرار بگیرد.
وی افزود: روح حاکم بر جمعیت هلال احمر باید غیر انتفاعی باشد. با توجه به غیر انتفاعی بودن ما رقیب کسی در بازار و دنبال سود نیستیم و همیشه توان و نیاز جامعه را باید مدنظر قرار دهیم.
وی با اشاره به اصل استقلال جمعیت هلال احمر افزود: مستقل بودن به این معناست که جمعیت هلال احمر  نمونه مشابه در کشور ندارد و در عین استقلال خود با قوای سه گانه و ارکان دولت به خوبی تعامل دارد اما از جریانات و موضعگیری های  سیاسی دوری می کند.  از سوی دیگر بطور کلی در حوزه های امدادی و بهداشتی و درمانی و برون مرزی و درون مرزی جمعیت هلال احمر عضو فدراسیون بین المللی است که جایگاه جهانی ما را مشخص می کند.
وی در پایان با تقدیر از همه نهادها و ارگان هایی که در برگزاری انتخابات صحیح دقیق مجمع عمومی جمعیت هلال احمر به این نهاد یاری کردند افزود: از همه داوطلبان، نجاتگران و امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر قدردانی می کنم که به واقع حاضرین در جلسه امروز عصاره حضور این عزیزان در انتخابات هستند امیدوارم که منتخبین وقت و همت مضاعفی برای راهبری جمعیت هلال احمر بگذارند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟